Poraďte, prosím, najbezproblémovejší Linux!

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.01.2007 | 14:35
Tomáš   Návštevník
Chcem prejsť v malom podniku na Linux. Prosím Vás, poraďte mi, ktorá distribúcia je 1. V slovenskom, českom alebo maďarskom jazyku (nie je najpodstatnejšie), 2. užívateľsky najjednoduchšia aj pre človeka priemerne informaticky zdatného, ktorý nemá čas na experimenty, ale PC používa ako nevyhnutný a životne dôležitý pracovný nástroj (veľmi dôležité!), 3. relatívne sa najviac podobá graficky na windows. To znamená nainštalujem OS, Open Office, Mozillu, Thunderbird a môžem šľapať. Nepotrebujem zložité multimediálne aplikácie ani hry. 4. má tlačený a zrozumiteľne napísaný manuál, 5. cena je síce dôležitá, ale nie rozhodujúca. Ďakujem všetkým!!! P.S. Už dlhšie používam OOffice, Firefox a Thunderbird, len chýba posledný krok - operačný systém...
    • Re: Poraďte, prosím, najbezproblémovejší Linux! 05.01.2007 | 11:19
      pe3k   Návštevník
      Ubuntu 6.06.1
    • Re: Poraďte, prosím, najbezproblémovejší Linux! 05.01.2007 | 11:58
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      1. Všetky väčšie distribúcie sú v slovenčine, češtine a ... 2. Ja volím SuSE 3. Všetko je podobné windowsu (máš okná, nejaké to akože štart menu, nejaké tie ovládacie panely, ...) 4. Mandriva, čo viem má tlačený manuál. Ale aj iné platené majú. A na neplatených sa dá zväčša stiahnuť zadarmo. 5. Zadarmo. Určite budú stačiť distribúcie zadarmo
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Poraďte, prosím, najbezproblémovejší Linux! 05.01.2007 | 12:03
      ---   Návštevník
      tiez si myslim ze ubuntu ,ale to nesplna podmienku ,ze sa musi co najviac podobat na windows. Zase to ma vyhodu ze Gnome ma prehladnejsie menu , nie je to tak prepchate ako menu v KDE. A ked potrebujes pouzivat len par aplikacii tak je lepsie ked tie ostatne budu menej viditelne. ubuntu http://shots.linuxquestions.org/?linux_distribution_sm=Ubuntu%206.10 kubuntu http://shots.linuxquestions.org/?linux_distribution_sm=Kubuntu%206.10
    • Re: Poraďte, prosím, najbezproblémovejší Linux! 05.01.2007 | 12:10
      ---   Návštevník
      pri vybere este zalezi o aky hardware sa jedna , kolko pamate maju tie pocitace ,ci je podporovany vsetok hw ,ktory planujes pouzivat.
    • Re: Poraďte, prosím, najbezproblémovejší Linux! 05.01.2007 | 14:16
      Avatar stanley Ubuntu,Knoppix  Používateľ
      Skus Kubuntu 6.06 je to ako Ubuntu len sa to podoba viac na Windows. Je aj live CD verzia, kde si to mozes vyskusat a pritom nic na disk neinstalujes (bude to vsak ovela pomalsie). Objednat si ho mozes aj tu na linuxos, podporis tym tvorcov stranky a vlastne aj komunitu.
      • Re: Re: Poraďte, prosím, najbezproblémovejší Linux 05.01.2007 | 14:35
        Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
        Ozaj zalezi na zeleze na akom to pobezi. Ja nejak nebadam rozdiel medzi Ubuntu a Kubuntu. Vsak si stiahni, alebo objednaj tu, obidve, aj Ubuntu, aj Kubuntu, pripadne xubuntu, ak mas starsie pocitace a vyskusaj. Vsak su to vsetko live distribucie.