Taka sprosta otazka.... :(

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.01.2007 | 13:48
Avatar Ondro69 Ubuntu 7.10  Používateľ
Mam navas taku sprostu otazku, ale som novacik tak snad si to mozem dovolit aj sprostu otazku sa opytat. :) Mam Suse a chcel by som si nainstalovat Mplayer ale nejako sa mi to nedari zkompilovat so zdrojoveho kodu lebo navod v reedme je fakt nahovno... a neoficialne rpm balicky mi nejdu but spustit alebo neviem vyriesit zavislosti... Ako to chalani riesite vy??? a nevie mi niekto poradit co mam robit s tym Mplayerom? Majte so mnou trochu trpezlivosti som novy ale fakt by som sa chcel zbavit toho virusu od mrkvosoftu, len budem trochu potrebovat pomoc. Dakujem. ;)
    • Re: Taka sprosta otazka.... :( 06.01.2007 | 01:24
      Avatar marallo Ubuntu  Používateľ
      A co ti to pise, ked Ti to nejde zkompilovat?
      • Re: Re: Taka sprosta otazka.... :( 06.01.2007 | 10:46
        Avatar Ondro69 Ubuntu 7.10  Používateľ
        zkompilovat mi to islo, ale nevedel som potom nastavit fonty. Totizto v reedme pisu ze mozem pouzit original zabudovane fonty ktore yuziva Suse, ale netusim ako to nastavit respektive kde su ulozene
      • Re: Re: Taka sprosta otazka.... :( 06.01.2007 | 07:03
        Srigi   Návštevník
        Co si ja pamatam, tam mplayer mi siel pod suse 10.1 remastered zkompilovat implicitne. Len treba trocha poladit ./configure, vyhadzat blbosti ako radio a tv a png a pod.
    • Re: Taka sprosta otazka.... :( 06.01.2007 | 10:42
      Avatar Ondro69 Ubuntu 7.10  Používateľ
      Hmm preco ked stiahnem balicek rpm a spustim ho zacne sa mi nacitavat zen instaler a nakoniec sa nenacita? som si stiahol pacman rpm balicek pre suse ale nemozem ho teda otvorit ani nainstalovat
    • Re: Taka sprosta otazka.... :( 06.01.2007 | 13:07
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      A prečo to kompilovať? Pridaj si buď do YaSTu alebo SMARTu alebo inde tieto repozitáre a máš po starostiach. Stačí Packman a Guru
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: Taka sprosta otazka.... :( 06.01.2007 | 13:42
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      ja som ta pred SuSE varoval ... ;-)
      • Re: Re: Taka sprosta otazka.... :( 06.01.2007 | 13:48
        ubu   Návštevník
        ja som sice nikoho pred suse nevaroval , ale to co treba v suse hladat a do omrzenia pridavat do zdrojov, to sa da v ubuntu zvladnut za par sekund a multimedia su "na stole" ihned.
        • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 20:05
          Anti jehoVISTA   Návštevník
          Nic proti ubuntu, ale ked som sa ho pokusal nabootovat z CD tak mi ani raz nenabehlo graficke prostredie X-ka furt vypisovali nejake hlupe chyby a to pri vsetkych tychto CD (Ubuntu 6.06 32bit, 64bit aj Ubuntu 6.10 32 a 64bit)
          Chcel som Ubuntu ale vsetko moje usilie stroskotalo este pred instalaciou. Pri ziadnych iiinich distrach sa mi toto ešte nestalo.
          Z toho dôvodu tvrdim, že Ubuntu je naprd, je pekne ale co z toho ked to nefunguje.
          Len pre info ATI Sapphie Radeon X700, pri vsetkych inich distrach no problem
          • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 20:16
            Anti jehoVISTA   Návštevník
            Ked nahodov viete o co ide a ako to riesit tak to please napiste inac budem dozivotny antiUBUNTUVISTA
          • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 20:21
            ---   Návštevník
            ked to hned vzdas tak je ubuntu urcite nanic,
            tie chyby co to vypisovalo si podla coho hodnotil ,ze su hlupe?
            • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 20:31
              Anti jehoVISTA   Návštevník
              Uz neviem co konkretne to bolo za chybu. Viem len, že live CD nabootovalo OK , ale pri prechode do grafickeho to nezvladla ani jedna verzia. Jasne,že sa to da nastaviť aj ručne (aj vlastna verzia sa dá spraviť), ale bežný použivateľ si pritom odpľuje, zanadava a vyhodi to oknom.
              To aj v mojom prípade. Som sice programator na unixove platformy ale nemam cas sa zaoberat takymi vecami. dost casu stravim programovanim a riesenim toho co je moja uloha od ostatneho proste ocakavam funkcnost.
              Tiež viem že všetko ma svoje muchy podľa murphyho pravidiel, ale keď človek vyzkúša všetky verzie a ani na jednej to nejde ani nainštalovať tak má proste dosť.
              Chyba hardvéru to nieje pretože som skúšal kopec distribúcií a live cd a na všetkych to išlo.
              Si myslím že ak to nepôjde vyriešiť v tejto verzii a neopraviqa to v ďalšej tak sa na Ubuntu najbižšie 2 roky nepozriem.
              • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 20:51
                WlaSaTy   Návštevník
                rofl: unixovy programator vyzadujuci graficke prostedie.

                mozes nam tym padom objasnit ake graficke prostredie pouzivas v praci a s akym hardware? a potom to kus porovnat s tym grafckym prostredim a hardware co pouzivas doma a preco ocakavas od toho co mas doma to iste ako od toho co mas v praci. ano, vieme. v praci mas technika ktory ti to nastavi, takze mu skus zaplatit jeho hodinovu sadzbu a pozvi ho k tebe domov ked sa ti nechce riesit tvoje problemy.

                ale nezvaluj tvoju neochotu na LiveCD, ano?
                • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 20:55
                  Anti jehoVISTA   Návštevník
                  Ako v praci tak aj doma si všetko spravujem sam. A ked programujes program s GUI tak prirodzene potrebujes graficke prostredie. Takže neviem s ktorej strany väčšie rofl.

                  P.S: Ubuntu ma zaujalo, ale proste ma znechutilo, ak sa to vyrieši tak OK ale ak nie tak zbohom
                  • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 21:00
                    Anti jehoVISTA   Návštevník
                    PS tiez neocakavam ze vsetko pojde 100% hned od zaciatku(take daco neexistuje na svete), aj pri sucasnej distribucii boli mensie problemy, ale boli mensie! Pri Ubuntu ich bolo proste dost uz na zaciatku a to podotykam ze som skusal 4 verzie.
                    • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 21:08
                      WlaSaTy   Návštevník
                      kecas, keby si si spravoval system sam, tak nenapises aha aku sprostost:

                      ani raz nenabehlo graficke prostredie X-ka furt vypisovali nejake hlupe chyby a to pri vsetkych tychto CD (Ubuntu 6.06 32bit, 64bit aj Ubuntu 6.10 32 a 64bit)

                      spravca systemu nepovazuje chyby za nejake hlupe chyby ale si ich precita a zariadi sa podla nich tak, aby eliminoval podnet na ich vzniknutie. teda mozne je aj to ze si spravujes tvoj pracovny nastroj v praci ale v tom pripade nam povedz ktory produkt vyvijas. ak mas teda k programovaniu rovnaky pristup ako k sprave systemu (ktorou sa chvalis), tak sa vsetc radi oblukom vyhneme produktu do ktoreho robis zasahy.
                  • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 21:08
                    Avatar uid0 Debian  Používateľ
                    ja tu nechcem spochybnovat tvoje schopnosti, neber to zle, ale povedzme, ze unix programatori maju celkom velky odpor k GUI (najma k pisaniu :)) a preto je aj velmi caste, ze programy s GUI su len frontendy (a sam iste vies, ze to je dobry pristup :))

                    BTW preco si nenainstalujes a nenastavis rovnaku platformu ako v robote?
                    Debian. apt-get into it…
                    • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 21:16
                      Anti jehoVISTA   Návštevník
                      Konecne dakto kto sa tomu rozumie (o tom GUI mas uplnu pravdu, aj co sa tyka tej struktury unixoveho softwaru mas pravdu, ale ked treba robit ten frontend tak nic ine ako GUI nepomoze)
                      P.S.: (uid0(pekny nick))
                      Distribúciu mám teraz rovnakú. Avšak ubuntu ma veľmi zaujalo. Škoda, že nejde a človeka to dost znechuti keď vyzkuša 4 LiveCD a ani jedno nejde.
                      Takže všetci Ubuntaci ozvite sa, ked sa tieto problemy viriesia a vsetko bude OK.
                      • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 21:16
                        Anti jehoVISTA   Návštevník
                        P.S.: Sorry za ten pravopis, si ho nevšimajte ak nemusíte
                      • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 21:18
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        ked ti daco nejde a nevies to napravit a myslis ze je to chyba ubuntu a nie tvoja, tak to posli vyvojarom ako bug.
                        • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 21:26
                          WlaSaTy   Návštevník
                          k tomu sa priklanam aj ja, skoda ze s jeho pristupom nebude schopny opisat situaciu.

                          • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 21:34
                            Anti jehoVISTA   Návštevník
                            Ked chcete tak Vam situaciu opisem presnejsie Ubuntu Live CD mam este stale, ak chcete nabootujem ho a potom vam to opisem podrobnejsie. Aj s logmi ktore budete potrebovat.
                            • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 21:36
                              Anti jehoVISTA   Návštevník
                              A keby to slo, tak som len rad. Už som pisal, že mam o Ubuntu zaujem, lebo ma zaujalo podľa popisov ktore som cital a podľa toho čo hovoria friends.
                              • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 21:50
                                WlaSaTy   Návštevník
                                keby si mal o ubuntu zaujem, tak to nevyjadrujes aha akym sposobom:

                                Pri ziadnych iiinich distrach sa mi toto ešte nestalo.
                                Z toho dôvodu tvrdim, že Ubuntu je naprd, je pekne ale co z toho ked to nefunguje.
                                ...

                                ale ked si uz ziskal aku-taku ochotu, tak skus opisat priznaky, hardware, konfiguraciu, prezriet logy ...
                                • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 22:01
                                  Anti jehoVISTA   Návštevník
                                  OK. Takze to tu v priebehu tohoto vykendu podrobnejsie opisem. Skusim to este dnes ale neslubujem. Som zvedavy ci to k dacommu povedie.
                                  A s tym spôsobom sorry ale cloveka to nastve.
                                  • Re: Taka sprosta otazka.... :( 20.01.2007 | 22:30
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    ano, ak nieco nefunguje na prvy krat, tak to skutocne nastve. otazne je ci je programator voci tomu odolny, zial statistika hovori ze je nemozne vytvorit na prvy krat plne funkcny a bezchybny program. takze nam nie je jasne preco si to pripustas vobec k telu ked s tym zijes.

                                    mimochodom, riesenie problemu zavisi od pouzitej technologie, nastrojov, moznosti a hlavne rozboru :) planovanie prostriedkov na predchadzanie podobnym situaciam mozeme pri desktope kludne a s cistym svedomim vynechat.
                                  • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 00:01
                                    Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                                    Ubuntu a jeho použité ovládače na ATI sa nemajú radi s ATI kartami :) Mal som ten istý problém. Stačí v /etc/X11/xorg.conf zmeniť ovládač na vesa. Po inštalácii by malo stačiť nainštalovať najnovšie ATI ovládače a malo by to ísť
                                    Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                                    • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 02:33
                                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                      a nechapem preco si neskusil Kubuntu ... alebo pozriet sa na forum.kubuntu.sk ci forum.ubuntu.cz (ahaho aka nahoda ... nazov toho naprd distra a dokonca aj s koncovkami, ktore naznacuju, ze na danej stranke nemusim nic prekladat ... kde su ludia takmer VYLUCNE pouzivajuci len toto distro ... )
                                      • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 13:03
                                        WlaSaTy   Návštevník
                                        pokial reagujes na Anti jehoVISTu, tak si vsimni ze ozivil dva tyzdne mrtvu diskusiu a zacal do nej hovorit ze linux (pardon ubuntu) je nahoprd a do toho sa vyhrazal ze ostane pri windows. on, velky unixovy programator nenavidi ked nieco nefunguje na prvy krat a predo sa zacina navazat do produktov inych aby zakryl svoju lenivost. samozrejme ze svoje slova nepodlozil ziadnym dokazom takze to vyzera na dalsieho trolla ktory sa naucil nove slovicko.

                                        mimochodom, kto by mi uveril slova:
                                        pokakal som sa pretoze v mekdonalde zle varia, mekdonald je nahoprd. pokial mi nezacne chutit mekdonald tak ostanem u cikencipkov. preco neuvaria v mekdonalde nieco normalne co mi bude chutit?

                                        ano, toto su jeho slova, jedine co som zmenil je buntu za makonald a windows za chickenchips.
                                        • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 13:21
                                          Anti jehoVISTA   Návštevník
                                          Veľavážený Pán WlaSaTy , takéto dačo si vyprosím. Vôbec som sa nevyhrážal,že zostanem, alebo prejdem na Windows(neviem skadiaľ si to zobral). Linux používam aktívne už dlho a na Windows neprejdem pokiaľ mi niekto nebude mieriť pištoľou na spánkovú kosť.
                                          Na Ubuntu som nadával z dôvodov ktoré som už opísal. A neprechádzal som z Windowsu na Linux, ale z Linuxu na Linux (pretože ako som písal Ubuntu ma zaujalo ako distribucia). Priznávam, že spôsob kritiky bol trochu pridrsný(a už som sa ospravedlnil), ale na to čo si tu napísal teraz ty to ani z ďaľeka nemá.
                                          Ostatný zachovali aspoň trochu slušnosti a napriek mojim prehnaným kritikám tu nezačali nadávať ako ty a snažili sa rozvinúť aspoň trochu inteligentnú diskusiu(vďaka). A v svojom príspevku píšeš vlastne sám o sebe, ked píšeš o spôsoboch kritiky, lebo ty si urobil v tom príspevku to isté čo ja v ešte omnoho väčšom merítku. Si si dokázal, źe si lama
                                          Neviem totiž kto tu je lama, pretože takéto nadávanie dokáže zo seba vydať, každý sedlák, ktorý o unixe nevie nič, a väčšinov práve títo sa snažia získavať reputáž tým, že začnú chŕliť nadávky a poniźovať, avšak nato ti skoćia len mále deti.
                                          Nebudem tu na teba ďaľej nadávať, lebo sa neplánujem dostať na takúto úroveň diskusie. Takže sa spametaj a PEACE
                                          • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 13:31
                                            Anti jehoVISTA   Návštevník
                                            P.S.: K jednemu z tvojich predoślých príspevkov. Jasné, źe sa dajú čítať logy a urobi´t to ručne atď. atď. Je to samozrejme pravda, ale keď vyrastieš pochopíš, že 90% populácie to proste nezaujíma, nevedia to spraviť a keď uvidia nefunkčnosť už od začiatku tak odpľujú a vyhodia to oknom. Pre široké reálne nasadenie linuxu u bežných ľudí je proste potrebné heslo "Just works" a programátor ktorý sa podĺa toho neriadi vie programovať programi ktoré vedia používať len programátory teda tých zvyšných 10%. V komerčnom prostredí je proste potrebné zabezpečiť tých 90% aby si preźil a to pochopil v poslednom čase aj novell (zmluva s MS), RedHat a všetci večší distribútory. Keď sa podľa toho neriadiš nemáš u beźných ľudí userov žiadnu šancu. To je aj dôvod používania Windowsu bežnímy usermi.

                                            Dúfam, že tvoje budúce reakcie budú odpovedať ćloveku s IQ väčším ako 10 a nebudú to len samé nadávky ako v minulom prípade. To tu môžem poslať kamaráta nech tu celý ďeň odpisuje nadávky.
                                          • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 17:06
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            Velavazeny pan Anti jehoVISTA, ak si chces nieco take vyprosit tak sa zamysli nad svojimi prispevkami, menovite nad ich formulaciou a aj opisom stavu. Prispevky
                                            http://www.linuxos.sk/?show=forum&id=6978#link_47720
                                            ...
                                            Chcel som Ubuntu ale vsetko moje usilie stroskotalo este pred instalaciou. Pri ziadnych iiinich distrach sa mi toto ešte nestalo.
                                            Z toho dôvodu tvrdim, že Ubuntu je naprd, je pekne ale co z toho ked to nefunguje.
                                            ...
                                            http://www.linuxos.sk/?show=forum&id=6978#link_47722
                                            Ked nahodov viete o co ide a ako to riesit tak to please napiste inac budem dozivotny antiUBUNTUVISTA
                                            ---
                                            hovorili jasnou recou. Dovod nadavania na ubuntu nebol spomenuty, akosi chybal a doteraz chyba opis problemu a priznaky, hardware, konfiguracie a hlavne dolezitych casti z logov. Pokial ti vadi ze je moja slusnost adekvatna tvojej, tak skus opisat v com.

                                            A ak chces o mne tvrdit ze som lama a ze o unixe neviem nic, tak ti zavidim tvoj odhad. Ostre slova si zacal pouzivat ty, ja som na ne adekvatne reagoval. Nadavky nepouzivam a male deti ma nezaujimaju. A hovorit o tom kto urcil uroven tejto diskusie je zbytocne flame ktore parti do blogu typu JXD alebo Radek Hulan.


                                          • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 18:35
                                            WlaSaTy   Návštevník
                                            Prispevky som cital cele ale nepovazoval som za potrebne znovu kopirovat prazdne vety. Ak sa clovek ospravedlni za bezdovodnu verbalnu inzultaciu tak to neznamena ze by sa nestala. No ale to nic nemeni na fakte ze existuje BLOG, pevne verim ze ho nabuduce vyuzijes ak budes mat podobnu naladu.

                                            Mimochodom, suhlasim. V dnesnom svete sa nema zmysel hadat a viest zabomysie vojny. Ked sa ozves s potrebnymi podrobnostami, tak si prosim ta zaloz novy thread, tento bol odzaciatku koncipovany ako zbytocne flame.Aa navyse ma tolko vnoreni ze je uz nepouzitelny ...

                                            PS.: destilaty a digestivy neoblubujem, vo vinarnach ich ani nemaju.
                                        • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 18:05
                                          Anti jehoVISTA   Návštevník
                                          Za ostré slová som sa už ospravedlnil a to že inde sa mi to ešte nestalo je úplná a možno krutá realita. Keby si čítal celé príspevky tak by som to tu možno nemusel znova písať. Furt tu riešiš to isté dookola. Takže to zopakujem za vyjadrenie "ubuntu je naprd" a podobné sa ospravedlňujem, ale to čo sa stalo a to že som také dačo inde ešte nevidel je pravda. Wlasaty dohodneme sa, že odteraz nebudeme navzájom pochybovať o svojich schopnostiach a budeme diskutovať trochu na úrovni. Nech to tu není ako v krčme po 7 poldeci.
                                          Ak ťa to poteší tak skúšam to Ubuntu znova a popíšem chybu presnejšie, ak chvíľu počkáš.
    • Re: Taka sprosta otazka.... :( 06.01.2007 | 10:07
      meno   Návštevník
      uz to tu bolo... skus vyhladat vpravo hore: Velka pomoc pre zaciatocnika zo SUSE; a mal by tam byt odkaz ako nainstalovat pacmana na suse a potom to uz bude piece of cake :-P
      • Taka sprosta otazka.... :( 06.01.2007 | 10:33
        Avatar Ondro69 Ubuntu 7.10  Používateľ
        Dakujem skusim pohladat....
    • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 18:42
      Anti jehoVISTA   Návštevník
      No takze popisujem presnejsie co a ako s tym ubuntu.

      HW: Intel P4 HT EM64T, Ati sapphire radeon x700 na PCI XPRESS, iné hádam netreba

      Nabootujem z CD (ubuntu edgy x86_64) grub nabehne v poriadku aj s obrazkom na pozadi, problem vsak nastane hned ked sa nacita jadro. Bootsplash z logom Ubuntu je rozhadzany a čiernobiely (ked stisnem alt+F1 tak aj konzola je proste väcsia ako monitor a nejde to vyladiť na monitore (proste obraz je prisiroky a nepomaha ani rucny ani auto adjust na LCD monitore)). Ked sa prepína grafika (nabjehaju Xka), po druhom pokuse na nahodenie rozlíšenia to spadne a vypíše chybu. V skratke (Mam sejvnuty aj komplet vypis):

      No devices detected
      Fatal server error:
      no screens found

      Potom som upravil v subore /etc/X11/xorg.conf upravil položku driver z "ati" na "vesa". potom startx. To však spôsobilo vypnutie monitora, pričom ale gnome sa načítalo (Podľa diskovej aktivity), teda X-ka aj gnome šli ale monitor vypísal no signal a vzdal to (Skusal som na obidvoch portoch na grafickej a ani na jednej nebol signál). Signál potom nenabehol už vôbec, tma bola aj keď som hodil ctrl+alt+backspace.

      Jedine kedy xka nabehli bolo ked som dal driver vga, rozlišenie 640*480 a 8 bitov far. hĺbky(256farieb), uznajte že s tým sa robiť nedá.

      Podotýkam, že parametre v /etc/X11/xorg.conf ohľadom monitora (frekvencie a rozlíšenia) monitor v pohode zvláda aj s rezervou.
      • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 19:20
        WlaSaTy   Návštevník
        vidim ze si toho skusil vela, ale skus si nainstalovat closed source ovladac od ati a zmen videomod pri starte linuxu v konfiguraku pre grub na vga=normal.

        dovody su jednoduche, opensource ovladac radeon podporuje tu kartu len 2d, vesa sa nedohodla na 60Hz s monitorom (i ked nevieme akym), vga podporuje maximalne 256 farieb na 320x200 alebo vyssie rozlisenie na nizsej farebnej hlbke. a k tomu startu, zrejme ma podobny problem aj jadrovy modul radeon_fb.

        ono totizto su distribucie ktore sa orientuju na co najnovsie programy a co najnovsie ovladace, a potom su distribucie ktore sa orientuju na stabilitu. momentalna stabilna verzia ubuntu je DD (6.06.1 LTS) a EE je testovacia verzia (6.10), takze tvoje sklamanie bolo sposobene tym ze si si vybral testovaciu verziu a necakal si ze by v nej bolo stale treba testovat a odstranovat chyby.

        a kazdopadne nezabudni vyskusat aj update systemu. mozno su predsa len tieto chyby uz odstranene len my sme si to nevsimli. teda ja si to ani nevsimnem, ja buntu nepouzivam, nemam na to dovod.
        • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 19:49
          Anti jehoVISTA   Návštevník
          To vga=normal pomohlo co sa tyka konzoly, ale do xiek to nejde. Closed source ovládač nenainštalujem na live cd, takže neviem či mi stojí za to preinštalovať súčastné distro týmto, keď neviem či to pôjde. Ale ešte skúsim sa pohrať s tou frekvenciou, hoci 60 Hz by monitor mal zvládať. (60-75Hz sú optimálne frekvencie pričom by to malo potiahnuť aj mimo nich)
          Monitor je LCD BenQ 19inch model presne neviem.
          Takže zasa reboot.
    • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 19:02
      Anti jehoVISTA   Návštevník
      Neviete niekto co s tym?
      • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 19:26
        Anti jehoVISTA   Návštevník
        OK skusim co to spravi potom sa ozvem.
        • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 20:00
          Anti jehoVISTA   Návštevník
          Nič z toho ani frekvencie to niesú, bude to dajaky záludnejší problém.
          • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 20:29
            WlaSaTy   Návštevník
            :Monitor je LCD BenQ
            takze bezi na fixed 60Hz ako vsetky ostatne monitory.

            Inac, update systemu si samozrejme nedaval, ved by si o tom napisal. Ak sa chces zaoberat testovaciou verziou distribucie, tak ti LiveCD nestaci. Ozaj, co s tym vlastne riesis? Ak sa chces spolupodielat na testovani tak uz vies co mas robit. Ak to chces donekonecna skusat bez vysledku, tak ...
            • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 20:33
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              nie je to testovacia - 6/10 znamena, ze stable release bol v oktobri :)

              proste ubuntu...
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 20:39
                Anti jehoVISTA   Návštevník
                ale čudné je že to nejde ani na Ubuntu 6.06 LTS (Long term support), asi nechám ubuntu ubunťákom.
                P.S: Akú distribúciu odporúčate vy, na domáci desktop, potrebujem tam mať vývojové nástroje, ale tiež podporu multimédií (video, mp3), pokiaľ možno čo najrýchlejšie.
                • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 20:41
                  Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
                  SuSE. Multimédia sa dajú rozbehať po pridaní repozitárov. Rýchlosť nie je síce závratná ale dá sa to vydržať. Alebo Mandriva. Tá je rýchla aj multimédia fungujú už po inštalácii ale mne veľmi často mrzla
                  Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
                • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 20:43
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  no to ma kazda distribucia, ked chces mat dobru podporu balikov (co najviac, lahka instalacia) tak distra zalozene na debiane, ale radsej priamo debian. alebo nieco tak lahke ale stabilne tak slackware.
                • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 20:56
                  WlaSaTy   Návštevník
                  :pokiaľ možno čo najrýchlejšie.
                  akakolvek source based. LFS, Gentoo, ... a tie maju vyhodu v tom ze obsahuju iba to co clovek chce. vrcholne najrychlejsie verzie su zalozene na libc a busybox, tie startuju bleskovo.
              • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 20:51
                WlaSaTy   Návštevník
                podla rychlosti vydania, stability a poctu chyb sa jedna o testovaciu, ale ked to chces volat stabilnou tak ti branit nebudem. Skratka LTS ktora pri nom chyba naznacuje jednu jedinu vec ... no ale nehajme dohady dohadmi, jedno je iste: bez apdejtov je velmi malinka pravdepodobnost ze tam bude fungovat uplne vsetko a tak ako je pozadovane. jednalo sa o velmy rychle uzatvorenie verzie.
                • Re: Taka sprosta otazka.... :( 21.01.2007 | 22:20
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  > Skratka LTS ktora pri nom chyba naznacuje jednu jedinu vec ..

                  ano, to ze to je Long Term Support vydanie. pokial si si nestihol vsimnut, tak ubuntu releasuje 2x do roka...

                  > jednalo sa o velmy rychle uzatvorenie verzie.

                  jednalo sa o dlho vopred naplanovany release. o kvalite ubuntu nech polemuzuje niekto iny (ci uz sa jedna o LTS alebo nie), mna to netrapi...
                  Debian. apt-get into it…
    • Re: Taka sprosta otazka.... :( 22.01.2007 | 01:19
      xxxxx   Návštevník
      co keby si skusil instalit z alternate cd? :)
      http://ubuntu.gds.tuwien.ac.at/cdimage/releases/edgy/ubuntu-6.10-alternate-amd64.iso

      http://ubuntu.gds.tuwien.ac.at/cdimage/releases/edgy/ubuntu-6.10-alternate-i386.iso