male pismo vo Firefox 2.0

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.01.2007 | 15:08
Avatar REONxsp Ubuntu 7.10  Používateľ
Pouzivam Mandrivu 2007 s KDE. Problem je v tom, ze Firefox mi na niektorych strankach zobrazuje velmi malicke pismo (takmer necitatelne) a napriek tomu, ze som sa ho pokusal v nastaveniach (aj vo Firefoxe aj v KDE) nastavit na urcitu velkost, ostava to bez zmeny. Tieto stranky (napr. www.gamezone.cz) sa mi vo Firefoxe vo Windowse zobrazuju spravne. Zrejme by som si mal doinstalovat nejake fonty alebo nejaky iny balicek ale nez sa do toho pustim, rad by som sa poradil s niekym, kto ma s podobnym problemom skusenosti.

Dakujem.
    • Re: male pismo vo Firefox 2.0 07.01.2007 | 15:14
      Avatar chatpall   Používateľ
      ctrl + koliesko na myske
      NERUSTE TENTO UCET!!!
    • Re: male pismo vo Firefox 2.0 07.01.2007 | 15:15
      ---   Návštevník
      asi to nie je presne to co chces ale nastav si aby stranky nepouzivali vlastne pismo a nastav si vo firefoxe pismo ake ti vyhovuje. Ja to mam takto nastavene a vsetky pisma na strankach mam rovnake. Nemusim si kupovat lupu aby som videl co je na niektorych strankach:-)
      • Re: male pismo vo Firefox 2.0 07.01.2007 | 21:57
        Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
        Mne sa osvedcil sans-serif, minimalna velkost pisma 11 a nemam povolene strankam pouzivat vlastne pismo. A v KDE mam nastavene 96DPI a vo vyhladzovani pisma mam nastavene "Plné" Mam CRT monitor, neviem ci by sa to tak dobre zobrazovalo aj na LCD.
        • Re: male pismo vo Firefox 2.0 08.01.2007 | 20:56
          Viliam Oravec   Návštevník
          Mne sa to na LCD zobrazuje vynikajúco. Mám LCD ASUS MM19SE 19" na rozlíšení 1280x960 pix. 16 bit farby...
      • Re: male pismo vo Firefox 2.0 07.01.2007 | 23:24
        Avatar REONxsp Ubuntu 7.10  Používateľ
        Asi som sa nevyjadril dost zrozumitelne. Pokusal som sa nastavit napevno font sans serif 13 (pouzivam rozlisenie 1440x900) a tak isto aj rozne ine fonty. Problem je v tom, ze sa tieto zmeny vobec neprejavuju a pismo ostava rovnake a mrnave. Mam pocit ze tieto nastavenia Firefox z nejakeho dovodu ignoruje a preto mam dojem, ze mozno musim nejaky balicek doinstalovat (mozno fonty...).
        Zmena sa prejavi iba vtedy ak zapnem /vypnem moznost, aby stranka pouzivala svoje vlastne fonty. Zistil som tiez ze znamy, ktory pouziva Gnome taketo problemy nema (nastavil si sans serif 12 a pekne mu to ide). Ja Gnome nemam takze to nemozem vyskuat (ani ho nemozem doinstalovat). Mozno to nejako suvisi s tym...
        • Re: male pismo vo Firefox 2.0 08.01.2007 | 11:45
          xxxysssy dddd   Návštevník
          xvc&c&
        • Re: male pismo vo Firefox 2.0 08.01.2007 | 12:07
          Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
          Neviem ako je to v Mandrive 2007. Ja som pred rokom skusal 2006stku a nepacilo sa mi ze vo Firefoxe, cokolvek som chcel do neho doinstalovat, tak ma to nalinkovalo do Mandrivaklubu. Ked som si doinstaloval novsiu verziu, ta povodna tam stale bola. Neviem, ako je to teraz v 2007edmicke. Skus si uplne nezavisle nainstalovat Firefox. Stiahni si ho, trebarz z czilla.cz. Ja som stale v linuxe zaciatocnik, ale tak mi to v 2006estke fungovalo. A tam to mozno pojde ponastavovat, co potrebujes.