XEN virtualization

Sekcia: Konfigurácia 09.01.2007 | 13:53
nuxill   Návštevník
V suse 10.0 mam v konfiguracii YaST2 polozku XEN virtualization. po kliknuti na nu sa ma spustit instalacia XENu ktora ale zlyha pretoze nasleduje hlaska:
For installing a XEN virtual machine the system must be running XEN Linux kernel. XEN installation cannot be started.
V instalacii balickov zo Suse DVD som nasiel a doinstaloval som xen kernel (52MB) ale pravdepodobne bude na nom treba spustit suse. Vobec netusim ako dalej...
    • Re: XEN virtualization 09.01.2007 | 14:24
      Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
      1. nainstaluj ten kernel
      2. over si ze si ho skutocne instaloval a ze ho bootloader pouzije
      3. restartuj pocitac
      4. uname -a (to by ti malo vypisat verziu kernelu, myslim ze nejake info o xen by tam mohlo byt)

    • Re: XEN virtualization 09.01.2007 | 19:18
      Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
      Musis pridat do Lilo resp Grubu novy Xen kernel. Nechcem ti do toho kecat, ale Xen v 10.0 ti nebude fungovat, ako by si chcel. V tej dobe este nebol odladeny. Doporucujem prejst na najnovsiu verziu Suse 10.2. Xen sa v 10.2 aj jednoduchsie naklikava v YaSTe. ;)
      Only man who sells empty boxes is the undertaker.
      • Re: XEN virtualization 09.01.2007 | 19:50
        nuxill   Návštevník
        no na to sa zatial nechystam ale uz som to spojazdnil. bezim na XEN kerneli a teraz idem podľa navodu dokumentacie ale pri vytvarani novej domain pomocou "xm" som zlyhal. pise mi nieco ako Error: Error in creating domain: (2, "No such file or directory")