X Error...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.01.2007 | 16:59
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den, vzdy ked nieco spustim cez konzolu, program spusti, ale pri zapnuti vypise do konzoly totok:

X Error: BadDevice, invalid or uninitialized input device 170
Major opcode: 148
Minor opcode: 3
Resource id: 0x0
Failed to open device
X Error: BadDevice, invalid or uninitialized input device 170
Major opcode: 148
Minor opcode: 3
Resource id: 0x0
Failed to open device

Neviete o co ide? Mam pocit ze by to nemalo robit :)
Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: X Error... 10.01.2007 | 18:00
      WlaSaTy   Návštevník
      kolko vstupnych zariadeni mas nakonfigurovanych a kolko z nich existuje? mys, tablet, klavesnica, touchpad, trackball, trackpoint, ...
      • Re: X Error... 10.01.2007 | 18:25
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        No ja som uz skusal dat prec tablet ktory nemam, lenze pri starte Xka mi napisalo ze je zle nakonfigurovany a ze ho nevie otvorit, takze som sa musel prihlasit do textoveho rezimu a hodit tam zalohu (aspon ze som si ju spravil) no a zevraj je chyba v tom... ten tablet co som vymazal je wacom, mam svoj xorg.conf aj xorg.0.log na nete, tak xorg a xorg-log
        A este, ze kamarat mi povedal, ze mi nvidia driver pridal ten wacom, alebo nieco v tom zmysle. No ja neviem, velmi sa do tychto konfigurovacich veci nevyznam
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: X Error... 10.01.2007 | 18:36
          WlaSaTy   Návštevník
          :kamarat mi povedal, ze mi nvidia driver pridal ten wacom

          spytaj sa ho ake kvapky uziva alebo mu rovno primiesaj gutalax do koly (ale len zopar kvapiek, inac je na to paragraf).

          inac ked uz vyhadzujes sekciu pre input device tak musis pozriet aj serverlayout a vyrazit to odtial. tieto hovadiny natvrdo pridavalo *buntu ak si dobre pametam, a hlavne bez toho aby to po nom niekto chcel. jedna sa o problem ked sa doplnkove zariadenia nedaju dobre zdetekovat ...

          ale k veci, kolko a akych vstupnych mysi mas? hm ... asi je to tvoje tajomstvo ...
          • Re: X Error... 10.01.2007 | 19:19
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            mysi mam dve, ale jednu som dostal zadarmo, bezdrotovu, a ta niekedy ide a niekedy nejde .... a tu pouzivam ked ide.. takze mam v podstate nainstalovane dve mysi, ale co ma mys s tymto spolocne?
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: X Error... 10.01.2007 | 19:55
              Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
              Nie je náhodou myš vstupné zariadenie?
              Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
              • Re: X Error... 10.01.2007 | 20:51
                Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                mno dokial viem spravne tak je
                "IB, thy name is homework." -- IB
            • Re: X Error... 10.01.2007 | 21:24
              WlaSaTy   Návštevník
              mozno som nepochopil podstatu otazku ale pises:
              :X Error: BadDevice, invalid or uninitialized input device 170
              a ze ti to vadi, tak si z konfigu vyhod nepotrebne veci (input device). cim viac zbytocnosti, tym vecsia pravdepodobnost vzniku probelmu. dalsia vec je ze mas dve mysi ktore pouzivas cez jednotne interface /dev/input/mice ktore obe mysi spaja do jednej a oni nie su rovnake, takze mozes prerobit konfig tak aby pracoval s kazdou zvlast (pozor na ich poradie).

              ale na druhu stranu pises ze si tu mys dostal zadarmo, bola nova alebo len liezla na nervy predchadzajucemu majitelovi? tak isto nespominas ani ci mas bezdratovy internet, zariadenia sa mozu navzajom rusit a sposobovat problemy, popripade mas vybite baterky alebo mys az moc daleko od jej prijimaca.