instalacia modemu vigor 318

Sekcia: Ostatné 14.04.2005 | 17:01
d   Návštevník
zdravicko. o5 k tomu modemu. snazil som sa postupovat podla navodu http://www.rsw.sk/linux/adsl/ ale hned na zaciatku som narazil na taku vec. pyta si mi to instalaciu noveho linux-2.6.11.6.tar.bz2. ako na to?? teda moj postup. subor som stiahol a prekopiroval som ho na plochu. otvoril som konzolu a snazil sa to spustit cez prikaz $ cd /home..../linux-2.6.11.6 $ make $ make install ale hned mi vypisalo ze /home/.../linux...tar.bz2 neexistuje subor ani priecinok. mohol by mi niekto prosim vysvetlit ako to step by step nainstalovat?? lebo ja som z tejto konzolovej-tarovej-bz2-ovej instalacie uplny jelen a nepomohlo mi ani ked som si precital ldp. jedine co zvladnem je instalacia rpm balickov a nainstalovanie nvidia ovladacov. a este jedna vec ako dostanem v konzole to $ na zaciatku?? lebo mne sa nikdy take neobjavi. dakujem za kazdu radu.
    • Re: instalacia modemu vigor 318 12.04.2005 | 13:49
      peter golis   Návštevník
      subor linux-2.6.11.6.tar.bz2 je balik zdrojovych kodov jadra (kernelu) pre os linux. skus pohladat na www.kernel.org a najt si navod na preklad jadra
    • Re: instalacia modemu vigor 318 12.04.2005 | 18:30
      Avatar CyberShaman Mandriva 2005 LE  Používateľ
      tak hned na zaciatku mas podla mna xybu, lebo ako si pisal ze si si to skopcil na plochu, tak ti to urcite v /home/.../ nenaslo lebo tam je taky adresar co sa vola ze /Desktop skus tam hladat :) co sa toho tyka ja mam tiez ten nestastny vigor, tiez ho potrebujem rozbehat aj som si stiahol vecicky s tej stranky len nejak som este nemal cas sa tomu venovat.. potom sem napisem presny postup ak sa to podari :)
      • Re: Re: instalacia modemu vigor 318 12.04.2005 | 19:37
        d   Návštevník
        takze cestu k suboru som mal uplnu, v tom problem nie je (len sa mi to nechcelo rozpisovat) navod som si pozrel (subor readme stiahnuty spolu s novym kernelom) a postupoval som ako pri "opatchovani" kernelu. ale ked som v 1.! kroku mal zadat prikaz cd /adresa suboru/kernel 2.6.11.6.tar.bz2, alebo bzip2 -cd(alebo dc nepamatam sa) /adresa suboru/ kernel 2.6.11.6.tar.bz2 tak mi stale pisalo ze "program alebo subor neexistuje. potom som priamo z readme suboru stiahol prikaz (ci som sa nahodou nepomylil) a zadal adresu suboru ale s rovnakym vysledkom. som z toho v totalnej depke, lebo bez patchu kernelu neviem modem rozchodit. takze ak sa da mozte mi napisat uplny postup?? myslim tym postup ako pre debila :). to znamena napr.: 1.otvorim konzolu 2.napisem.... atd. viem ze take nieco nie je malickost ale v mojom okoli nie je nikto so skusenostami s linuxom takze sa ani nemam na koho obratit s trivialnymi otazkami :(. btw: neviete ako je to s podporou tohto HW v SUSE 9.3?? lebo mam v plane si to stiahnut len co vyjde na ftpcku. dakujem
        • Re: Re: Re: instalacia modemu vigor 318 13.04.2005 | 12:57
          peter golis   Návštevník
          to zavisi oi aj ci uz mas jadro 2.6 a hlavne ake prikaz "uname -a"
          • Re: Re: Re: Re: instalacia modemu vigor 318 13.04.2005 | 18:20
            d   Návštevník
            nerozumiem?? mam suse 9.2 bez akehokolvek zasahu (updatu) taze asik nie
            • Re: Re: Re: Re: Re: instalacia modemu vigor 318 14.04.2005 | 16:35
              peter golis   Návštevník
              je to jednoduche. pre natahovanie modulov jadra/kernelu sa pouziva obsluzny program modprobe. ten ma v sucastnosti ale dve hlavne verzie. jedna je pre jadro 2.4 a druha aj pre 2.6. a ked ma clovek verziu co nevie robit s 2.6 jadrom tak to bude vyzerat tak nejak divne (nepojde zvukovka, usb, akceleracia na grafiku) ale system bude startovatelny do textoveho rezimu. pytal som sa pretoze v tvojom pripade asi bude dost potrebne aj toto updatovat
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: instalacia modemu vigor 31 14.04.2005 | 17:01
                d   Návštevník
                EDIT: mam jadro 2.6.8, ale dakujem za pomoc. kaslem na to pockam radsej na najnovsi SUSE 9.3 a tento problem uz budem riesit len tam.