XFCE: volume applet v paneli

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.01.2007 | 18:22
Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
Ahoj, z gnome som presiel na XFCE, a zvykol som mat v paneli volume applet na jednoduche ovladanie hlasitosti. Chcem sa spytat ako nieco podobne dostat do panela v Xfce. Ja viem, mozem si tam pridat applet, ktory vie pracovat s Gnome apletmi, a dohodit do neho ten z gnome. Ale to by som najprv musel nainstalovat gnome-applety, a s nimi ako zavislosti sa mi zbytocne nainstaluju aj kopec veci z gnome, ako gnome-pannel a podobne, dokopy okolo 90 MB.
Ide mi o to, ci existuje nieco take priamo pre Xfce. Na xfce.org to riesia tiez cez gnome-applety. No zda sa mi to prinajmensom divne, navyse este do xfce instalovat kopec nepotrebnych veci z gnome kvoli takej malickosti.
Hmm?
    • Re: XFCE: volume applet v paneli 12.01.2007 | 18:35
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      xfce4-mixer
      • Re: XFCE: volume applet v paneli 12.01.2007 | 20:27
        Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
        no ano, ten mam, ale to nie je panel-aplet v pravom slova zmysle, kedze to funguje skor ako odkaz na aplikaciu, ktore otvara dalsie okno, v ktorom treba chytit posuvnik a stiahnut zvuk. Ide mi o to, ze ked zrazu potrebujem z roznych dovodov znizit zvuk, tak takymto sposobom je to ovela pomalsie, az vsetkych naokolo napriklad v noci pobudim :). Niet nad zlaty gnome-aplet, kde stacilo najazdit na neho mysom a kolieskom mysi hned stiahnut zvuk..
        • Re: XFCE: volume applet v paneli 12.01.2007 | 21:02
          Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
          xfce4-mixer mi funguje v liste bez problemov.Pridam, uberiem zvuk, mute...Ked nan kliknem lavym, tak az potom vyskoci okno s viacerymi funkciami...
          Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
          • Re: XFCE: volume applet v paneli 12.01.2007 | 22:44
            Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
            mne to takto nefunguje :(. Som hladal v synapticu klucove slova "applet volume", ale naslo mi jedine ten xfce4-mixer, ktory nainstalovany mam. Ked nan kliknem lavym otvori sa mi nove okno s celym mixerom a prepinacmi a ked lavym, tak volby panelu.

            BTW ked chcem pridat nejaky novy aplet do plochy (klinkem na panel > pridat) tak mendzi appletmi nemam ziadny mixer ani volume nic. Jedine ako som tam dostal ten mixer .. je to klasicky odkaz na aplikaciu.
            • Re: XFCE: volume applet v paneli 13.01.2007 | 12:22
              Avatar molni   Používateľ
              ja to mam ubuntu prerobene na xubuntu ako xfce4-mixer a ked si to chcem pridat ako novu polozku do panela tak to mam ako "nastavenie hlasitosti". a kolecko mysky mi nastavuje hlasitost ked stojim s kurzorom nad tym ako to bolo aj v gnome. nastavil som si klavesy F11 a F12 ako klavesove skratky na ovladanie hlasitosti pomocu programu aumix. na zvysenie hlasitosti aumix -v +10 a na znizenie aumix -v -10. pomohol som si s tym pomocou fora na tomto webe.
              • Re: XFCE: volume applet v paneli 13.01.2007 | 16:10
                Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
                Aj ja mam Xubuntu a pridal som to z ponuky Pridat polozky na Panel...
                Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
                • Re: XFCE: volume applet v paneli 13.01.2007 | 16:11
                  Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
                  no ja mam v ponuke pridat vselico len nie toto :-(. Keby som vedel aspon co este doinstalovat..
                  • Re: XFCE: volume applet v paneli 13.01.2007 | 22:55
                    Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
                    Pred chvilou som riesil problem, ze mi v Xubuntu nesiel mikrofon v Skype. V Xfce ovladaci hlasitosti som nemohol najst ako to zapnut. Doinstaloval som gnome-volume-control a zapol cez to..
                    Neviete niekto ako to zapnut napriamo cez Xfce?
                    Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
                    • Re: XFCE: volume applet v paneli 14.01.2007 | 12:32
                      ---   Návštevník
                      alsamixer ?
        • Re: XFCE: volume applet v paneli 12.01.2007 | 21:38
          123   Návštevník
          otazka trochu mimo ,ale vie niekto co je to za aplet v dreamlinuxe vedla hodin - na pustanie audia (je to aplet pre rychle spustanie xmms a bmp), ako ho dostanem do ineho distra s xfce?
          • Re: XFCE: volume applet v paneli 12.01.2007 | 22:46
            Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
            musis nainstalovat balicky gxmms-common a gxmms-xmms
            • Re: XFCE: volume applet v paneli 12.01.2007 | 22:56
              123   Návštevník
              dik za info
              • Re: XFCE: volume applet v paneli 12.01.2007 | 23:09
                Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
                nz
    • Re: XFCE: volume applet v paneli 11.08.2011 | 03:00
      Avatar Andrej Pavelka Ubuntu 10.04  Používateľ
      Viem, že je toto staršia téma, ale došiel som na riešenie a možno by to mohlo niekomu pomôcť, lebo ja som tiež riešil tento problém.

      Klik pravým na panel, v kontextovej ponuke vybrať "Pridať/odstrániť položky z panela", v novootvorenom okne klik na "Pridať". v ďalšom novootvorenom okne klik na "Ovládanie hlasitosti", klik na "Pridať" a v predchádzajúcom okne dvojklik na ovládanie hlasitosti. :-)
      http://pavelka-andrej.rhcloud.com/
      • Re: XFCE: volume applet v paneli 23.01.2012 | 12:48
        Tom   Návštevník
        Nefunguje mi tento navod proste je jen pridat nebo odeprat ovladac hlasitosti zadne dvojklikani nejde.