Čo tak stretávka

Sekcia: Komunita 14.01.2007 | 13:31
Kernel   Návštevník
Na českých stránkach je stále vidno tu a tam nejaké stretnutia linuxakov tak ma napadlo, že prečo tomu nieje tak aj na slovensku. Možno by padlo na úžitok začať aj tu s niečim podobným. Tak napríklad kto z Vás to nemá ďaleko do Levoče ??
Prosím o návrhy pripomienky atď. atď.
    • Re: Čo tak stretávka 14.01.2007 | 16:06
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      pozri si pravy stlpec s novinkami ... a najdi poslednu spravu odo mna ... a poxopis ...
      • Re: Čo tak stretávka 14.01.2007 | 18:52
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        Ja by som sa aj stretol ale niesom typ čo bude pri pive rozoberat hliposti o živote.....

        Skorej by som uvýtal "normálne stretnutie" v nejakej miestnosti, par ludi, lahké občerstvenie, diskuzia o linuxe, o rôznych riešeniach, kto čo používa, kto bude aj aktývny može spraviť prezentáciu na nejakú tému....

        tomolc

        PS:
        a ked to ludí osloví tak prídu aj nabudúce....

        ale čo je zaujmave (v spojení s linuxom) na posedeni pri pive tak to ja akosi nechapem. A naviše piatok večer je doba kedy idu všeci mladý sa idú zabaviť do mesta.

        podla mna ta správna doba je sobota poobede alebo nedela poobede - ak to má mať úroveň
        tomolc
        • Re: Čo tak stretávka 14.01.2007 | 18:53
          Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
          Zabudol si dodat ze si so sebou maju doniest vytlaceny xorg.conf :D
        • Re: Čo tak stretávka 14.01.2007 | 19:39
          Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
          Kua že to riešiš, veď pri pive sa rozoberajú všetky dôležité veci včetne atómovej fyziky. Že máš niečo proti vychladenému pivu to ti neodpustím :-)
      • Re: Čo tak stretávka 14.01.2007 | 19:34
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        njn, keby to nebolo v BA, ale dufam ze za par mesiacov sa tam prestahujem tak potom pridem, ak este stretnutia budu existovat :)

        btw minuly rok bol len jeden lugcon, skoda ze to zakapa.
        • Re: Čo tak stretávka 14.01.2007 | 21:07
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          imho. stretka pri niecom capovanom, varenom a pod. su dobra vec, naposledy sme kecali v skupinkach , nakolko je to stretko aj priatelov linuxakov :) a ti takym veciam nerozumeju moc :) chcel som aby boli paralelne stretka po celej SR ale akosi zaujem nebol. a pritom napriklad z blackhole.sk sa dokaze stretnut aj 15-20 ludi. a nielen v BA. ide o ochotu ludi a predsudky ...
          • Re: Čo tak stretávka 14.01.2007 | 23:31
            Kernel   Návštevník
            OK. Skúste len napísať, že kto by bol vôbec ochotný dojsť, prípadne skadiaľ. Nemusí to byť nejaká veľká akcia, dátum sa dá dohodnúť a s priestormi nebude problém. Fakt sa treba k tomu postaviť trochu "národniarsky" a rozprúdiť život okolo Linuxu a OSS aj na slovensku.
            • Re: Čo tak stretávka 14.01.2007 | 23:39
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              nie si sam. ja chcem stretka.
              lokalita BA + okolie
    • Re: Čo tak stretávka 16.01.2007 | 11:07
      Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
      Ja by som tiež veľmi rád prišiel, ale piatok mi moc nevyhovuje. Lepšia by bola nedeľa.
    • Re: Čo tak stretávka 20.01.2007 | 21:27
      Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
      No GNU/Linux používam už nejaký ten piatok a denne sledujem portály o tomto OS. Ale vyzerá to tak, že nebyť českých portálov tak je to oničom. Na Slovensku žije iba LinuxOS (aj to len fórum), SKLUG je mrtvy a SKOSI je akosi ticho. Jedným slovom s Linuxom na Slovensku to je na zaplakanie. Dúfam, že v roku 2007 sa to zmeni.
      btw: ak by sa organizovala stretavka v Košiciach tak by som prišiel
      DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
      • Re: Čo tak stretávka 20.01.2007 | 21:39
        Kernel   Návštevník
        Co keby sa na Linuxos.sk zriadila funkcia kde by registrovani pouzivatelia napisali svoje priblizne bydlisko(okres) do databazy + nejaka mapka userov typu frappr. Podla toho by sa potom organizovali stretavky ci uz mensieho, alebo vecsieho charakteru. Myslim ze by to veľmi pomohlo
      • Re: Čo tak stretávka 21.01.2007 | 01:13
        Avatar marián Fedora,Vector,Slack  Používateľ
        jj, je to tak. mozeme byt vdacny za abclinuxu, lebo je to ohromna databaza poznatkov skoro v rodnom jazyku... tam to frci, narozdiel od nas
        • Re: Čo tak stretávka 21.01.2007 | 01:38
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          kde su prachy, tam to fici...
          • Re: Čo tak stretávka 21.01.2007 | 02:24
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            alebo ako jeden politik povedal ... kde je vola, tam je cesta ... ide o zaujem ... z nasej strany (rozumej ja, Tomas Srnka, ...) iniciativa bola, ale co z toho, ked kazdy chce a kasle na to? presne ako IRC kanal .. kazdy druhi-treti pomaly chcel IRC ... ked sa spravil, denne 5 - 8 ludi? pre koho? pre plane sluby a skutky? abclinuxu tazi z toho, ze na slovensku nic nebolo ked zacinali, slovaci sli tam ... za to si moze slovenska komunita tak trochu sama ... ja som linuxak slabe dva roky (cca rok a pol) ale snazim sa pre filozofiu linuxu a komunitu urobit maximum. ale na co, ked nie je feedback? sranda, ze ludia z blackhole.sk sa stretnut vedia a my nie??? skuste sa niektori nad tym zamysliet. nemozete potom cakat, ze linux sa na slovensku rozsiri. vtedy bude linux ako KSS, bude sa o nom vediet, ale bude o nicom ...
            • Re: Čo tak stretávka 21.01.2007 | 11:39
              Kernel   Návštevník
              eMDi - moje slová.
              Respect
              • Re: Čo tak stretávka 21.01.2007 | 12:01
                Kernel   Návštevník
                Neviem, ale ta frappr mapa by moźno pomohla, keby bola spravovana a bol by tu na ňu odkaz. Mali by sme taký vizuálny feedback, že kto je kde a kde je koľko ľudí podľa toho by sa organizovalo 10krát efektívnejšie a ĺahšie, hoci súhlasím, že záleži aj na entuziazme ľudí. Treba preto robiť nejakú osvetu.
                Nielen stretávky, ale aj nejaké konferencie prednášky nech to žije. Ja konkrétne chcem s ničim takým začať. Začiatky boli, sú a budú ťažké, ale keď sa tieto problémi prekonajú, rozbehne sa to a potom to už pôjde. Kto teda má záujem na stretávkach tak by bolo treba nech máme na seba nejaký realtime kontakt napr.: Skype, IRC, alebo aspoň mail. Hoci by sme sa na začiatku stretli možno len piati skalný, pevne verím, že by sa to časom rozbehlo. Kto teda má záujem na organizovaní takého niečoho nech sa ozve.

                Linux je šikovný OS, ktorý máme všetci radi , ale všetci vieme vďaka čomu sa linux rozrástol a budete so mnou súhlasiť, keď poviem, že jedným z hlavných faktorov bola a je aj silná komunita okolo Linuxu. A kde je táto komunita u nás na slovensku. Toto možno vyvolá veľký flame, ale keď sa pozriem na SKLUG je mi poriadne zle.

                Preto prosím všetkých ktorí so mnou zdieľajú rovnaký názor, aby sme sa niekam pohli vytvorili nejakú skupinu organizátorov a vytvorili medzi sebou určité kontakty a trochu oživili Linux na slovensku nech niesme len také myši kdesi v kúte ožiarené monitorom, lebo na to sa proste zabudne v dejinách. Ak chceme Linux rozšíriť medzi verejnosť musíme na verejnosť. Každý kto by mal záujem na organizovaní takýchto a podobných akcii nech sa ozve na kernellll@gmail.com (Neni to moc múdre písať tu takto mail, ale ak sa máme takto rozhýbať tak to stojí za to riziko)

                P.S.: eMDi ohladom tej tvojej stretávky, vieš bolo to schované tam v pravo v stĺpčeku a napríklad ja som si to ani nevšimol kým si ma na to neupozornil, vieš furt iślo a furt pôjde aj o reklamu.
                • Re: Čo tak stretávka 21.01.2007 | 12:09
                  Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
                  P.S.: Medzi tým som sa zaregistroval.
                  There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
            • Re: Čo tak stretávka 21.01.2007 | 12:44
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              > presne ako IRC kanal .. kazdy druhi-treti pomaly chcel IRC ...
              to by som netvrdil. skor - "dvaja, traja chceli"

              > ked sa spravil, denne 5 - 8 ludi?
              tak toto prehanas :) kedy tam bolo naposledy az 5 ludi?

              > ze ludia z blackhole.sk sa stretnut vedia a my nie???
              to by som neporovnaval.

              > skuste sa niektori nad tym zamysliet. nemozete potom
              > cakat, ze linux sa na slovensku rozsiri.
              pochybujem o efekte stretnutia zopar linuxakov na vseobecne povedomie :)
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Čo tak stretávka 21.01.2007 | 12:52
                Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
                Sak jasne, že nie, ale keď sa na to vykašleme a ani nezaćneme môžeme si byť istý že z toho nič nebude. Potom môžeme lamentovať jako staré babky v parku.
                Najprv treba začať v malom a až potom môžme bilancovať.
                There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
                • Re: Čo tak stretávka 22.01.2007 | 18:39
                  Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
                  kernel - npísal som ti email - na tú adresu - prečítaj si ho a odpíš mi aký je tvoj názor...

                  tomolc

                  PS:
                  prípadáš mi ako zapálený pre dobrú vec ....
                  tomolc
    • Re: Čo tak stretávka 21.01.2007 | 21:11
      Avatar marallo Ubuntu  Používateľ
      Ked to bude niekde medzi Pezinkom a Zilinou, pridem. Nieje co riesit...
      • Re: Čo tak stretávka 22.01.2007 | 15:01
        Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
        Prečo sa normálne nedohodneme na stretávke? Povedzme Slovak Pub, obchodná ul., Bratislava. Kto je za? Tam by sa lepšie dalo porozprávať, že ako rozšíriť linux.
        • Re: Čo tak stretávka 22.01.2007 | 20:12
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          Stretavka byva v Mikade -> kusok od obchodnej, kazdy druhy piatok v mesiaci -> najblizsie 9.2.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: Čo tak stretávka 23.01.2007 | 12:35
            eMDi   Návštevník
            viac info na http://linuxos.sk/?show=sprava_pridaj_odpoved&id=993 .

            Bolo by dobre, keby sme dosli viaceri. Aspon mame istotu, ze 3nicky nie su jeden clovek :D
            • Re: Čo tak stretávka 23.01.2007 | 21:35
              Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
              To nikdy nevies na fore kde moze hocikedy pisat hocikto a este ked sa k tomu prida dynamicka ip od ISP a NAT (za jedno ip viac PC), tak sa moze kazdy len domnievat (hoci kdo umi ten umi a kfo neumi at cumi). A to som pocul uz dost takych pripadov, ze niekto sa vidaval za niekoho ineho lebo sa chcel pomstit (kamarat mal frajerku a taky jeden tlk co si mysli ze je vsemohuci ju tiez chcel tak sa na nete vydaval za toho kamarata a poslal jeho frajerku do teplych krajin, potom ma pytal aby som dokazal ze to nebol on, no proste sranda na dalsie tri roky)
              There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
          • Re: Čo tak stretávka 24.01.2007 | 12:03
            Avatar ondrejandrej Kubuntu 11.04  Používateľ
            Podľa mňa neni piatok vhodný. Mnohí odchádzajú na víkend preč z Blavy. Okrem toho piatok je obľúbený deň na diskotéky a také veci.
            • Re: Čo tak stretávka 24.01.2007 | 12:09
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              a cez tyzden zase ini nemozu lebo maju povinnosti. a dskoteku stias aj po stretku :))
              • Re: Čo tak stretávka 07.02.2007 | 13:40
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                len pripominam ... uz pozajtra stretnutie v BA, kto pride? :)
                • Re: Čo tak stretávka 07.02.2007 | 16:10
                  Avatar Samuel Kolesár Mac OS X  Používateľ
                  Presny cas? Mozno by som sa dosiel pozriet...
                  • Re: Čo tak stretávka 07.02.2007 | 16:30
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    od 18tej ...
                    • Re: Čo tak stretávka 07.02.2007 | 18:10
                      Avatar Samuel Kolesár Mac OS X  Používateľ
                      Hm...mozno, ale fakt len mozno, sa ukazem.
          • Re: Čo tak stretávka 12.02.2007 | 10:59
            Avatar Viktor kubuntu  Používateľ
            Tak ja som 9.2. bol v Mikade. Mozem poreferovat trosku a dufam, ze nikomu nebude vadit, ze to bude prirodzene laicke. Stretli sme sa za 2 stoly, samozrejme prisli aj ludia "pomimo" (ako napr. jeden strasny clovek, co pouziva M$ :D), ale na samotnu stretavku to malo pozitivny priebeh :) Sofistikovane sa preberali rozne temy a striedali sa pohare plne roznych napojov a taniere plne roznych jedal :)

            Kto nebol, nech lutuje, kto pil a nepamata si, nech lutuje tiez :)
            ..zase ste poriadne nezavreli truhlu, decka nepodarene...
      • Re: Čo tak stretávka 24.01.2007 | 12:13
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        je tu este niekto zilina a okolie? :)
        • Re: Čo tak stretávka 24.01.2007 | 13:01
          Avatar titanik mint  Používateľ
          ja

          • Re: Čo tak stretávka 24.01.2007 | 13:20
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            ak chces, skus sa dohodnut s marallom a zozente este pripadne niekoho :)
            • Re: Čo tak stretávka 24.01.2007 | 20:50
              Martin   Návštevník
              Považská Bystrica
              Ale pri mojich schopnostiach by som si medzi takými majstrami v práci s Linuxom pripadal ako chlapček na kolobežke medzi raketoplánmi .)
              • Re: Čo tak stretávka 24.01.2007 | 22:23
                Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                nejde o znalosti. ide o princip a budovanie komunity. kazdy z nas zacinal ...
                • Re: Čo tak stretávka 07.02.2007 | 17:13
                  Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
                  aký je "program stretnutia"?

                  tomolc
                  tomolc
                  • Re: Čo tak stretávka 08.02.2007 | 01:34
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    vseobecny pokec. o vsetkom. temy si zvolia diskutujuci v skupinkach.
                    • Re: Čo tak stretávka 09.02.2007 | 13:49
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      ucastnici dnesneho stretka ... keby ste bludili, najdete ma na 0914 27 03 13