linux bez netu

Sekcia: Ostatné 16.01.2007 | 00:10
Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
len tak som premyslal ako niekto dokaze pouzivat linux a byt s nim spokojny aj napriek tomu ze nema net. Ciatal som par prispevkov ze sa niekto linux naucil prave bez netu.mne to pride nepochopitelne ako je to mozne. Ved bez netu nejdu multimedia a koniec koncov ked si chcem distro nakonfigurovat stale potrebujem nieco stiahnut. podla mna je lin bez netu ako clovek bez ruk a noh... teda pokial ho nepotrebujeme len ako pisaci stroj...

napiste mi vase nazory ako ste zacinali s lin (pokial ste nemali net)?
< GENTOO FOREVER >
    • Re: linux bez netu 16.01.2007 | 00:18
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      v zaciatkoch som dlho pouzival linux bez netu, nebol to ziadny problem. dal som si stiahnut debiana, vtedy este na 7 cd a vsetko potrebne som mal (len som neupdatoval). takisto v tej dobe asi 5 rokov dozadu nebol problem s multimediami, vsetky potrebne veci sa nachadzali na instalacnych mediach, tak hned po nainstalovani linux clovek mohol pozerat video, pocuvat mp3. to len poslednych rokoch nie su sucastou niektorych instalacii, kvoli licencnym podmienkam.
      • Re: linux bez netu 16.01.2007 | 18:01
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ja tiez. dokonca som odmietol woodyho, pretoze som mal celkom peknu zbierku redhatov, mandrakov (kopa RPM, dokonca aj mandrake extra cd s penguin liberation front balikmi :)), fedory, SuSE a kopu zdrojakov z chip cd...

        a s multimediami bol "problem" az od dob fedory. to ale stacilo pouzit mplayer alebo skompilovat vlastne xmms... horsie to bolo s tymi prastarymi nvidia akcelerovanymi drivermi...
        Debian. apt-get into it…
    • Re: linux bez netu 16.01.2007 | 00:31
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Ja si nedokazem predstavit, ze by som pouzival Net bez LINUXU :)))))) !!!!!
      sudo apt-get remove windows
      • Re: linux bez netu 16.01.2007 | 00:45
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        a linux bez netu? ;)
        • Re: linux bez netu 16.01.2007 | 00:49
          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
          tiez horror :), To sa da? :)
          sudo apt-get remove windows
          • Re: linux bez netu 28.01.2007 | 18:56
            Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
            No predsa sa to len dá. Ja som dostal net tak pred pol rokom. Dovtedy som "nevedel čo je net a bol som spokojny." Mandrake si prístup na net nepýtalo a ja som ani žiadne programy neinštaloval. Nepotreboval som ich. Mandrake ich malo v sebe dosť. <-- až moc veľa.
            Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: linux bez netu 16.01.2007 | 00:50
        WlaSaTy   Návštevník
        ja ano, bolo to v dobe ked modem stal viacej ako dnesny pocitac (imho dnesny mobil ma vyssi vykon ako vtedajsi pocitac) a internet bol na slovensku v plienkach. teda ak neratame ze sme si tak raz az dva krat za mesiac stiahli nejake "nove programy" a k tomu zopar obrazkov, samozrejme sme to potom odnasali na disketach :) . vtedy dokonca neexistoval vyraz "stiahni si sam" ved rychlost a cena linky zakazali ...

        ale linux je predsa dieta internetu, tak preco ho vytrhavat z jeho prirodzenieho prostredia?
        • Re: linux bez netu 16.01.2007 | 00:55
          Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
          no tak to je super ked vtedy vsetko bezalo hned po instalacii... ved dnes ked si nainstalujem hocjaky lin tak mi nejde vobec nic.. akurattak audioCD alebo videoCD ale to som nikdy neriesil... to je svinstvo ze vsetko je na licencie...
          < GENTOO FOREVER >
          • Re: linux bez netu 16.01.2007 | 01:11
            WlaSaTy   Návštevník
            a zabudol som povedat, "obycajna" zvukovka bola drahsia ako terajsi neblokovany bezny mobil takze niekolko sikovnejsich pouzivalo D/A prevodniky (na lpt port). tie zas logicky pretazili system, takze nesiel obraz. a filmy boli vecsinou velke ako postova znamka. este ze sa kratko na to zacali vyrabat aspon nejake zakladne onboard zvukovky takze zacala era multimedii. a ja som si vtedy poskladal domov pocitac aj s linuxom :)

            to bolo v casoch ked sa za osobny pocitac (personal computer) povazovala pracovna stanica (workstation) a nie multimedialne centrum schopne sklbit hernu konzolu s video striznou.
          • Re: linux bez netu 16.01.2007 | 01:11
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            Vies ono to vtedy vsetko fungovalo preto, lebo vsetko potrebne bolo na instalacnych CD systemu. Tychto cd bolo 5-6-7-8-9 atd. Nevravim, ze dnes to tak nieje, ale vacsina pouzivatelov si lin nahodi z 1 CD, no a vsetky potrebne vecy sa postupom casu a podla potreby doinstaluju z netu...
            apt-get zdar!
            sudo apt-get remove windows
    • Re: linux bez netu 16.01.2007 | 01:12
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím

      aj dnes to v podstate nieje problém pokial nepotrebujete update.

      pokial máťe mandrivu, fedoru prípadne debian - tak zájdete na ftp ktoré Vám vygeneruje easyurpmi a dalšie čo sa odporúčaju pridať do zdrojov a dáte si niekomu celí obsah ftp stiahnúť. Ja som to tak ešte do konca leta 2006 robyl. Proste som kamoša poprosil niech vybrakuje ftp s mandrivo 2006, contrib, nonfree a kopu dalších (cca 17GB )... ( Za to som mu nesmierne vďačný) Na usb boxe som si to doniesol domov a rok na tom fungovall až do vidania M2007. Teraz mám net a teda všetko tahám z netu (aj rozumy :) )...

      tomolc
      tomolc
    • Re: linux bez netu 16.01.2007 | 01:35
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Úplne s tebou súhlasím, keby som nemal net, nevedel by som čo je Linux :-) Okrem sťahovania softu a rôznych knižníc net ponúka obrovské množstvo informácií. A bez netu je niekedy nemožné rozbehať niektorý hardvér.
    • Re: linux bez netu 28.01.2007 | 21:28
      Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
      No, ja som presiel na Linux niekedy v septembri 2005,
      az do zaciatku decembra 2006 som nemal _doma_ internet.
      Ked som nieco potreboval, chodil som do centra volneho casu stahovat
      navody, balicky, zdrojaky. Nechapavo som krutil hlavou preco _niektore_
      _distribucie_ (Mandriva/SuSE) nedavaju _vsetky_ _develpovske_ _balicky_ na svoje instalacne CD/DVD. (dovod na pouzivanie Debianu ?)
      • Re: linux bez netu 28.01.2007 | 21:39
        Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
        Ja som tiež začinal bez netu a v pohode, aspoň ťa to neláka furt chatovať s frajerkami.
        There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
      • Re: linux bez netu 29.01.2007 | 02:02
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        Budem trošku zvedavý:

        Do ktorého centra volného času si chodil - je v Bratislave?

        Lebo aj ja som to presne tak riešil :)

        tomolc
        tomolc
        • Re: linux bez netu 29.01.2007 | 14:46
          Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
          Chodil som do centra volneho casu (CVC) v Topolcanoch,
          ktore sa nachadza v byvalej Gagarinovej skole.
          • Re: linux bez netu 29.01.2007 | 20:29
            Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
            Tak nič...
            Ale jedno máme spoločné - obaja sme tahali linux a soft v Centrách volného času :)

            tomolc
            tomolc