Kniha o Linuxe

Sekcia: Komunita 19.01.2007 | 14:54
Avatar kaha kubuntu 6.10  Používateľ
Poradte aka kniha o Linuxe je najlepsia pre zaciatocnikov?
Par prikladov:
  1. Prechazime na Linux, M. Kysela, 2003
  2. Linux, J. Valade, 2006
  3. Linux, M. Kysela, 2004

    • Re: Kniha o Linuxe 19.01.2007 | 15:58
      Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
      no blizsie poznam len LDP . da sa aj zadarmo stiahnut v .pdf, ale to nie je velmy pre obycajneho usera.
      Everything is proceeding as I have foreseen.
      • Re: Kniha o Linuxe 20.01.2007 | 11:27
        Avatar srigi   Používateľ
        no praveze LDP je pre zacinajuceho usera. Tato kniha je totiz o tom ako sadnes za linuxovy terminal a skusas a ucis sa nove prikazy a vlastne celu fylozofiu Linuxu.

        Pravda nepopisuje instalaciu Linuxu, takze by som odporucil este napr. Slackbook.
        • Re: Kniha o Linuxe 20.01.2007 | 18:40
          Avatar Peter Rozum Arch Linux  Používateľ
          ano mas pravdu, ale je rozdiel zacinajuci user, ako niekto, kto sa chce ucit system co najlepsie vyuzivat, spravovat a user, kto si chce rychlo vediet spravit co potrebuje bez toho aby "zabyjal cas" nad knihou a vsetko mu islo tak, ako si to predstavuje. vecinou, ak potrebujes mat pc schopne vyhoviet tvojim poziadavkam a si zacinajuci linux user, tak by si chcel nieco co ti velmy rychlo poradi a pomoze ziskat aspon minimalny prehlad o linuxe a ked nemas moznost a cas experomentovat, tak ti LDP nemusi pomoct.
          Everything is proceeding as I have foreseen.
    • Re: Kniha o Linuxe 19.01.2007 | 17:02
      Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
      Ak by si mal zaujem o Ubuntu, tak skus tieto. Su cerstve(novsie este nie su), ale su samozrejme vsetky v anglictine. A vseobecne, ak chces studovat z kniziek, tak novinky najdes len a len v anglictine.

      Co sa tyka podpory pre novacikov a clenov komunity, tak Ti jednoznacne odporucam Ubuntu(Kubuntu,Xubuntu).

      http://rapidshare.com/files/12106270/Knizky.rar.html

      Obsahuje:
      Beginning Ubuntu Linux: From Novice to Professional
      Linux Bible 2006
      Moving To Ubuntu August 2006
      Official Ubuntu Book August 2006
      Ubuntu Hacks Tips Jun 2006
      Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
      • Re: Kniha o Linuxe 19.01.2007 | 23:29
        Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
        Ale on sa pýta všeobecne, že čo je dobré. Prečo mu odporúčaš niečo ako Ubuntu keď sotva vie čo to je...
        Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
        • Re: Kniha o Linuxe 20.01.2007 | 16:09
          Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
          Preco by sotva vedel, co je to Ubuntu? Vseobecne pre mna je (KX)Ubuntu viac ako dobra distribucia a ked s nou zacne, tak nic nestrati, naopak, vela ziska a odpada mu kopec skusania roznych distier. To je moj nazor. A ten tu prezentujem a hodil som mu link na vyborne knihy(sorry, nie su len dobre) o Linuxe.
          Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
    • Re: Kniha o Linuxe 19.01.2007 | 20:03
      Avatar hafik Slackware 10.2  Používateľ
      Pre zaciatocnikov je vhodna napriklad kniha administrace systemu linux.
    • Re: Kniha o Linuxe 19.01.2007 | 20:13
      Martin   Návštevník
      Ja som si na jeseň kúpil knihu Přejděte na Linux (Dejte sbohem modré obrazovce), autor Marcel Gagné, vydal Softpress, Praha, 2004. Bolo pribalené aj hračkové (live) CD Knoppixu. Kniha sa venuje distribúcii Mandrake, okrajovo sa venuje aj iným.
      Ak som tú knihu bol schopný pochopiť ja, pochopí ju každý :)
      Paradoxom je , že podľa knihy som mal dať zbohom modrej obrazovke a teraz mám opäť krásnu modrú obrazovku, len miesto windowsovej mám mandrivovú :)
      • Re: Kniha o Linuxe 20.01.2007 | 02:24
        haluzak   Návštevník
        No autor myslel asi inu modru obrazovku - 'preslavenu' z Win, nie pozadie na ploche ...
    • Re: Kniha o Linuxe 19.01.2007 | 21:37
      Elven   Návštevník
      ak by si chcel ubuntu, skus pdf-ko http://ubuntu.kayle.sk/uedgy.pdf

      velmi jednoduche citanie a uplne zadarmo...

      inaksie k vyberu knih... cim novsia tym lepsie... a vo svete pocitacov to plati niekolkonasobne

      podla mna je najlepsie:

      1) zohnat si icq/jabber kontakt na niekolko ludi ochotnych pomoct
      2) navstevovat rozne linuxove fora
      3) navstevovat obcas stranky specialne pre tvoju distribuciu
      • Re: Kniha o Linuxe 20.01.2007 | 02:27
        zemkoo   Návštevník
        Presne tak, kazda kniha , nech je akokolvek dobra a akokolvek nova casom zostarne a niektore veci v nej sa stanu neaktualne... Na forach sa dozvies ovela viac.. a navyse kazdy den pribudaju nove veci...
    • Re: Kniha o Linuxe 19.01.2007 | 22:25
      --   Návštevník
      poznam Prechazime na Linux od M. Kyselu a pre uplnych zaciatocnikov myslim ze je to celkom dobra vec na oboznamenie sa so zakladmi, principom ovladania a fungovanim systemu, grafickeho prostredia aj prikazov textoveho rezimu. je zamerana trocha na suse ale pre oboznamenie s akymkolvek linuxom myslim ze postacuje. treba si uvedomit ze je z roku 2003 takze niektore veci v grafickom prostredi boli uz vylepsene. pre textovy rezim vsak plati prakticky vsetko z akejkolvek knihy o linuxe :-) pre administraciu, textovy rezim mozes skusit Linux Documentation Project (velmi rozsiahla kniha) alebo Linux. Kapesni pruvodce administratora takisto od Kyselu (strucnejsia ale vcelku dobra :-)
    • Re: Kniha o Linuxe 19.01.2007 | 23:28
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Prechazime na Linux od M. Kyselu je veľmi dobrá pre začínajúcich. Tiež som ako tak začínajúci a pouťívam. Je to perfektný odrazový mostík do sveta Linuxu.
      Takiež ti odporúčam toto http://www.linuxos.sk/?show=clanok&id=124
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
    • Re: Kniha o Linuxe 21.01.2007 | 23:40
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      alebo shús toto:

      Používame Mandriva linux 2006

      ftp://ftp.mandrivauser.cz/people/bibri/doc/manual-mdv-2006cz_1_Pouzivame_Mandriva_Linux.pdf

      ftp://ftp.mandrivauser.cz/people/bibri/doc/manual-mdv-2006cz_2_Mandriva_Linux_pod_lupou.pdf

      Síce sú zamerané na Mandrivu ale popisuje sa v nich vela softu z kde a agnome všeobecne. A v druhom dieli aj administrácia a konzola

      Odtialto som sa vela naučil o linuxe...

      tomolc
      tomolc