SSH - upload

Sekcia: Ostatné 14.04.2005 | 16:55
Mato   Návštevník
Ahojte, potreboval by som pomoct s nastavenim SSH pod SuSE Linux 9.0. Mam problem pri uploade dat na server cez SFTP klienta na porte 22. Neskutocne sa mi vlecie upload, ide mi to maximalne 3,5 KB/s a server casto neodpoveda viac ako 15sec. Download ide sice bez dropov ale len 27-30 KB/s. Co as tyka rychlosti na oboch stranach nie je problem, server je na 5Mbits linke a ja na 2Mbits. Niektori mi vraveli ze moze byt nieco na firewalle. Absolutne neviem kde sa taketo nieco da nastavit, pripadne v com moze byt problem. Konzultoval som tento problem s oboma providermi a vsade by to malo byt v pohode. Tvrdia ze na ostatnych serveroch a u klientov nie je s SSH na porte 22 problem. Dakujem !
    • Re: SSH - upload 12.04.2005 | 21:52
      brm   Návštevník
      Skus SPC a pouzi ktomu napr Free SW WinSCP http://winscp.net/ Je tam aj plugin do FARu.. a vraj bude aj plugin do TotalCommanderu, ale nevie sa kedy. Tak mi povedal jeho vyrobca.
      • Re: Re: SSH - upload 13.04.2005 | 03:00
        Mato   Návštevník
        no tymto sa pripajam na server, tymto softom prostrednictvom SFTP
        • Re: Re: Re: SSH - upload 13.04.2005 | 12:48
          peter golis   Návštevník
          tak za prve: ssl pouzivany v scopy (ci uz plugin do total commanderu alebo winscp, alebo scp z putty alebo scp z openssh,...) vytazuje procesor samotnym kryptovanim dat. pri procesore <500Mhz sa to dost prejavi. a za druhe: pri vysokorychlostnom internete (chello, dsl) ma clovek k dispozicii dve rychlosti. Download a Upload. Ta druha je vzdy niekolko nasobne nizsia, pretoze vsetci tahaju k sebe a od nich ide len zopar pismenok. Obcas su svetle vynimky kde si clovek moze nastavit pomer upload/download podla potreby alebo sa mu to upravuje aj same (VPDn/GPRS - do 64KBit/s ale to je pomale). pre vysokorychlostny mobilny internet sa nevyjadrujem, mal som ho len tyzden a akosi mi nevyhovoval. takze kde je vobec chyba? ja vidim len deklarovane vlastnosti
          • Re: Re: Re: Re: SSH - upload 13.04.2005 | 12:58
            brm   Návštevník
            nj tak ja mam slusny CPU :-) aj ked pravda je ze je cez scp to ide pomalsie ale ja mam aj cas :-)
            • Re: Re: Re: Re: Re: SSH - upload 13.04.2005 | 16:53
              peter golis   Návštevník
              a nie je ten pomaly upload vlastnostou internetoveho pripojenia?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: SSH - upload 13.04.2005 | 18:27
                Mato   Návštevník
                CO sa tyka rychlosti uploadu tak to nie je problem. Typci odo mna tahaju cez DC+ kludne aj 0,5Mbits. Rychlost procesora je 1700MHz a ramka je 512MB, na servery je minimalny traffic takze tu by problem nemal byt
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SSH - upload 14.04.2005 | 14:26
                  brm   Návštevník
                  A preco to neriesish nejakym FTP+SSL/TSL ?
                • Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SSH - upload 14.04.2005 | 16:55
                  peter golis   Návštevník
                  nikde nevidim presnu specifikaciu problemu: server ma operacny system ... verzie ... klientska stanica (pc) ma operacny system ... verzie ... pouzity program je ... verzie ... pouzivam prenosovy protokol scp alebo sftp napriklad winscp umoznuje menit rychlost prenosu podla potreby a ked to clovek neha omylom zakliknute,...