ICQ a linux

Sekcia: Aplikácie & Desktop 21.01.2007 | 21:39
Dante3000   Návštevník
Uz som konecne rozbehal moj modem ale potreboval by som vediet nejaky program co je ako icq s ktorym by som sa mohol prihlasit na moje icq cislo a pisat si s ludmi ktory maju ICQ na Mrkvoshite
    • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 21:40
      ---   Návštevník
      pouzi vyhladavanie ,toto sa tu riesilo x krat
      • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 21:48
        Dante   Návštevník
        ja viem,ale potreboval by som nieco na ubuntu a to co som stiahol malo nazov kopete.tar.tz2 a som lama a neviem ako to mam spustit
        • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 21:49
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          sudo apt-get install kopete

          preco to chces instalovat zo zdrojakov, ked mas dany program ako deb balik v repozitaroch?
          • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 21:52
            ---   Návštevník
            kopete je pre kde ,takze to stiahne spolu s tym aj kde zaklad (par desiatok MB).
            • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 22:33
              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
              Ja som kopete instaloval v ubu 6.10 z repozitarov aj bez tych desiatok MB.
              sudo apt-get remove windows
            • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 22:36
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              stiahnu sa potrebne kniznice, nie kde-base.
        • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 21:51
          Dante3000   Návštevník
          a kebyze ste mi este poradili prosimvas nejaky ktory je graficky pekne urobeny,ak taky existuje. Prosim poradte mi,Za odpoved dakujem
          • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 21:54
            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
            Kopete nieje graficky?V ubuntu mas aj gaim, ktory je uz sucastou instalacie! Existuje Licq a alicq! Pozri si repozitare !!!!! :)
            sudo apt-get remove windows
          • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 21:55
            ---   Návštevník
            • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 22:05
              Dante3000   Návštevník
              OK,OK ja viem som blbec,ale ked si natukam meno aj heslo tak mi vypisuje nespravne meno alebo heslo, na win icq som mal cislo meno a heslo a tu mam zadat JMENO UZIVATELE HESLO A ALIAS.Co z toho je co?
              • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 22:07
                Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                v akom programe?
                sudo apt-get remove windows
                • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 22:08
                  Dante3000   Návštevník
                  Na windowse sommal icq a na ubuntumam gaim
                  • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 22:14
                    Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                    V gaime je to tak:

                    screen name je icq cislo
                    password: to je pochopitelne heslo z tvojho icq konta
                    alias: tam si zadaj to meno (nick) ktore videli ostatny uzivatelia v icq :)))
                    sudo apt-get remove windows
                    • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 22:25
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      AFAIK aliasy vidis len ty sam
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: ICQ a linux 21.01.2007 | 22:31
                        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                        ja som si tam zadal aj alias, no a ostatny ludia vidia moj nick a nie cislo. (no mozno to bude preto, ze predtym som mal win).
                        sudo apt-get remove windows
                        • Re: ICQ a linux 22.01.2007 | 00:08
                          Avatar LUcoRP Debian, *Ubuntu, Android  Administrátor
                          mozno to bude tym, ze ked si pridavali do kontaktov tvoje icq cislo, tak si zadavali, aky nick sa im ma miesto neho zobrazovat (cize aj keby si si nahodil panthera, DOS, alebo hocico ine, tak sa im bude vzdy miesto tvojho icq cisla zobrazovat, nick, ktory si zadali, ze sa im ma zobrazovat). Use your head.
                          git blame | Muj Desvorc je vetsi nez tvuj!
                          • Re: ICQ a linux 22.01.2007 | 00:11
                            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                            to je jedno, volajako ma to velmi netankuje. A head pouzivam az az!!! :)
                            sudo apt-get remove windows
                            • Re: ICQ a linux 22.01.2007 | 00:14
                              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                              PS: to je jasne, ze si ostatny priradia meno k mojmu cislu, no ja som to myslel trosku inac! Use your fantasy :)
                              sudo apt-get remove windows
    • Re: ICQ a linux 22.01.2007 | 07:05
      --   Návštevník
      odporucam ti pouzit jabber - je open-source, nedochadza k samovolnej zmene protokolu zo strany poskytovatela ako je to v proprietarnom programe icq (ak by sa aj protokol icq zmenil tak ty si vobec nemusis zaobstarat novu verziu icq klienta pretoze o upgrade sa postara jabber server). adresa ma tvar ako e-mailova adresa takze je lahko zapamatovatelna - nie ako nezmyselne dlhe a nezapamatatelne icq cislo :-) a ako program odporucam psi umozni ti pouzivat aj tvoje icq konto bez toho aby si sa musel prihlasovat v inom programe. a mozes komunikovat aj s aim, msn, yahoo a inymi sietami. len si po vytvoreni konta na jabbim.sk treba pomocou polozky akcie - prehliadnutie sluzieb v tvojom konte zaregistrovat icq transport (pripadne ak chces pouzivat tak aj ine transporty). pri jabberi mas svoj zoznam kontaktov dostupny stale lebo je ulozeny na serveri :-) viac info najdes na Jabbim.sk .
      • Re: ICQ a linux 22.01.2007 | 13:48
        Avatar 321Peto PCLinuxOS 2007  Používateľ
        Tiez sa pripajam za PSI, pouzivam uz par mesiacov a plne spokojny. Je pre windows aj pre linux. Spokojne pouzivam aj v robote aj doma. Pre spojenie historie (ak sa pouziva na viacerych strojoch) kuk sem: http://forum.psi-im.org/thread/2139