Mandriva kamen urazu...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.01.2007 | 22:49
Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
zdravim!

Pri svojich potulkach svetom Linuxu som sa dostal do par problemov. Jeden z nich mi sposobuje akakolvek verzia mandrake/mandriva linuxu. pri korektnej instalacii a pouzivani mi uplne zblbne disk. teda funguje velmi pomaly, a ak chcem potom nainstalovat cokolvek namiesto nej, tak mi to disk spravne nepozna... teda mam disk 160GB rozdeleny na par casti, ale rozpozna mi zas a znova len 160GB miesta nakope, nerozdelene. Pouzivam Windows aj Linux (momentalne mandriva). Moze niekto poradit ako vymenit Mandrivu teraz s5 za Ubuntu?

P.S. zatial mi ta mandriva 4x toto urobila a vzdy som musel vsetko zalohovat cez iny PC... fnuk :( ale uz viem ze jej viac nedam sancu potvora jedna ciastocne komercna!
    • Re: Mandriva kamen urazu... 24.01.2007 | 14:32
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      Mal som podobny problem ked mi pri instalacii Fedory zblblo particnu tabulku na externom firewire disku. V tom pripade mi vsak absolutne nerozpoznalo disk, tak ze mi ho proste nepripojilo cez mount. V tvojom pripade sa asi na disk mozes dostat, takze problem bude asi niekde inde.

      Prve som to skusil opravit cez gpart , ale to nepomohlo.
      Podarilo sa mi to dat doporiadku cez fixdisktable ( ftp )
      Kazdopadne by som si vsak data predtym zalohoval.
      • Re: Mandriva kamen urazu... 24.01.2007 | 19:13
        skywaker   Návštevník
        Mandriva je super Linux !!!
        Ale treba pri instalacii nechat asi 7mb volneho miesta na konci lebo inak cfdisk nerozpozna disk... Teda nevviem ci to je tvoj prave problem.
        • Re: Mandriva kamen urazu... 24.01.2007 | 21:35
          Elven   Návštevník
          fiiiiha tak o tom som este nepocul. moc dik za info
    • Re: Mandriva kamen urazu... 25.01.2007 | 19:08
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Mam pocit ze pri mandrive je kamen urazu uz len dat dnu cd/dvd...
      My sweet ubuntu
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Mandriva kamen urazu... 25.01.2007 | 19:48
        Martin   Návštevník
        Tak s tým som ja problém nikdy nemal, zato keď som mal Windows, tak som niekedy musel vypnúť alebo reštartovať mašinu, aby som vôbec vytiahol CD, lebo program skrátka nereagoval ani na kliknutie na "vysunúť", ani na tlačidlo na mašine.
        • Re: Mandriva kamen urazu... 25.01.2007 | 20:04
          skywaker   Návštevník
          Neviem prečo vychvalujete tak ubuntu......... Debian je na 22cd alebo 3dvd a je tam kopu softu.... a obsahuje aj mp3 kodeky. ja by som si volil debiana.... a mandriva ma take veci o ktorych by sa ubuntakom ani nesnivalo....

          inac nie som proti ubuntu lebo ho sam pouzivam niekedy
          • Re: Mandriva kamen urazu... 25.01.2007 | 20:06
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            Aj Mint Linux ma vsetky kodeky, a to je na jednom jedinom sikovnom CD. neviem preco ludia vychvaluju debian...