kde zmizlo tolko miesta ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.01.2007 | 01:43
warior   Návštevník
Zdravim, mam takyto problem, na zaciatku som mal na disk pre linux vyhradene 5.5 GB + SWAP avsak zrazu pozeram nedostatok volneho miesta pri pokuse nakopirovat na disk 1.2GB... Co mi zabera tolko volneho miesta na disku?
    • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 01:56
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nainstalovany soft, logy, docasne veci v tmp, cache apt. proste moze to byt hocico. musis si prezret obsah disku.
      • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 02:14
        Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
        Ono miesto samo od seba nemizne. Väčšinou je to tak ako povedal uz borgcube.
        Niekedy sa stava ze niektore distra nechaju nejake data po softe co si odinstaloval na HDD dajake subory. Proste musiš kuknuť disk.
        There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
    • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 07:42
      Elven   Návštevník
      pod do svojho home priecinku, a daj zobrazit skryte subory. skus nakuknut do priecinku .trash alebo tak nejako...

      po lopate povedane - vysyp si smeti :)

      dalsia moznost ako ziskat nejake miesto je odinstalovat cez synaptic niektore nepotrebne veci...
    • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 07:46
      Avatar srigi   Používateľ
    • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 08:32
      --   Návštevník
      5,5 GB je vhodne na nejaku obmedzenu instalaciu, kde si budes davat pozor na kazdy program ktory nainstalujes a na kazdy subor ktory si skopirujes do domovskeho adresara. ak chces normalny system tak je vhodne si vyhradit aspon 20GB aby bolo dost miesta pre instalovany softver aj pre tvoje vlastne subory v home. mne pre system mi uz cca. 2 roky postacuje particia 10GB. a /home mam pripojene na osobitnej particii.
      • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 16:59
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        > ak chces normalny system tak je vhodne si vyhradit aspon 20GB

        uff. este stale sa bavime o linuxe a ubuntu?
        Debian. apt-get into it…
        • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 19:43
          --   Návštevník
          to nie je nieco nemenne - kolko odporucas ty?
          • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 20:54
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            na root particiu maximalne 5...
            Debian. apt-get into it…
    • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 12:21
      Peter S.   Návštevník
      skús xdiskusage
      • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 12:25
        warior   Návštevník
        Jasne ja viem ze je to malo, ale PC nie je iba moje :) ale coskoro uz budem mat vlastne tak budem mat aspon 40 GB :) poskusam co ste radili dam vediet...
        • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 12:54
          warior   Návštevník
          takze to xdisk usage pomohlo :)
          Najviac zabera usr/share (900MB) a usr/lib kde je open office...
          take veci ako tempy a kos to som jasnacka ze mal prazdne...
          • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 14:11
            Peter S.   Návštevník
            pozri sa na adresár locales (alebo tak nejak), je možné že tam máš podporu pre veľa jazykov a kodovani (ak má povedzme okolo 100 MB tak sa s tým dá niečo robiť), potom adresár s dokumentáciou, sorry ale presne neviem kde to je...
            a jedna z posledných možností je odinštalácia nepotrebných programov, myslím, že príkaz dpkg -l vypíše zoznam nainštalovaných programov (musia mať ii) a velkosť balíkov, prípadne môžeš ísť do menu v ubuntu a za radom odinštalovávať nepotrebné programi, prípadne odinštalovať veci súvisiace s modemom, tlačiarnou - ak ju nemáš
            • Re: kde zmizlo tolko miesta ubuntu 25.01.2007 | 19:30
              jofko   Návštevník
              skus apt-get autoremove