Gentoo a multimedia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.01.2007 | 08:31
Miso   Návštevník
Chcem sa opytat ze ked si stiahnem a nainstalujem Gentoo (konkretne: Gentoo 2006.1 Universal install CD a Gentoo 2006.1 Package CD zo stranky: http://www.gentoo.org/main/en/where.xml) ci mi pojdu MP3, video a DVD bez toho aby som musel stahovat dalsie veci pod Linuxom, lebo doma nemam pripojenie na net.
    • Re: Gentoo a multimedia 25.01.2007 | 12:31
      Peter S.   Návštevník
      pokial dobre vidím tak to Gentoo 2006.1 Package CD je len pre rozne ppc a ty ak máš PC potrebuješ x86, resp i686 alebo amd64...
      niekde som čítal ako to robiť ked máš gentoo bez siete, išlo o to, že si z portage nejako vyexortuješ zoznam balikov (aj s umiestnením na nete) a to si stiahneš na inom PC, takže možno toto by bola cesta. Inak inštalačné CD asi nebude mať v sebe ani Xserver - ale to nie som si istý.
      Ak ti môžem poradiť skús nejakú viacCDčkovú distribúciu opensuse, alebo mandrivu tie by tieto veci mohli už mať, ale nie som si istý, používam práveže to gentoo
      • Re: Gentoo a multimedia 25.01.2007 | 15:00
        WlaSaTy   Návštevník
        hm, a nie je nahodou LiveCD derivovane z PackagesCD pridanim instalatora?

        ale ajtak bude s najvecsiou pravdepodobnostou potrebovat net, ved portage sa pomaly nezmesti na Blueray Disk disk, nieto na 700Mb CD :-) i ked instalacia bez priameho pripojenia na net je mozna ale zdlhava ....
        • Re: Gentoo a multimedia 25.01.2007 | 15:13
          Avatar srigi   Používateľ
          Akoze? Obraz portage ma cca 33MB (tar.bz2). Gento Live CD je normalne Gnome CD, kde idu multimedia mp3 urcite, video som neskusal. Ale GRP baliky su na CD iba na zakladne veci (Xorg, Gnome).
          • Re: Gentoo a multimedia 25.01.2007 | 18:36
            WlaSaTy   Návštevník
            No ja len ze ked to ma cca 700Mb tak by to mohlo byt vhodne na instalaciu zakladneho systemu, nie? Gentoo Live bolo vytvorene hlavne za ucelom pohodlneho instalovania cez GUI a tym padom ma mat aj obraz portage ...
    • Re: Gentoo a multimedia 25.01.2007 | 16:09
      Avatar titanik mint  Používateľ
      ak sa nexes bavit s gentoom uplne od zaciatku tak si daj http://saxana.cz, ostatne co tam neni si doemergujes.
      Uz to sice neni to prave gentoo ale na naucenie celkom dobre