SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion)

Sekcia: Hardware a Drivery 25.01.2007 | 16:32
jD   Návštevník
Zdravím nevedel by niekto poradiť ako pod linuxom rozbehať PCMCIA kartu od T-Mobilu? Uvítal by som podrobný návod krok za krokom (ako pre blbca :-) Ďakujem
    • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 25.01.2007 | 16:47
      ---   Návštevník
      hledani nudu zahani ,vraj to plati , nemas za co
      • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 25.01.2007 | 18:11
        jD   Návštevník
        To je pekne ale keď to spustim tak mi to da takuto nepeknu hlašku:

        linux-jd:~/Desktop/ft1000_drv_2.6-2.6.16 # make
        make -C /lib/modules/2.6.16.13-4-default/build M=/root/Desktop/ft1000_drv_2.6-2.6.16 modules
        make[1]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.16.13-4-obj/i386/default'
        make[1]: *** No rule to make target `modules'. Stop.
        make[1]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.16.13-4-obj/i386/default'
        make: *** [default] Error 2
        linux-jd:~/Desktop/ft1000_drv_2.6-2.6.16 #


        nevie niekto v čom je chyba?

        • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 25.01.2007 | 18:37
          Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
          No presne ti odpovedat neviem, nepouzivam ani tento modem, ale zda sa mi, ze chyba je pravdepodobne v instalacnom softveri, alebo si nesiel podla navodu (netreba nahodit ./configure ?)
          • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 25.01.2007 | 20:01
            jD   Návštevník
            ano siel som podla navodu uz neviem co s tym urobit.. netreba aby bolo zapnute acpi?
        • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 26.01.2007 | 13:31
          WlaSaTy   Návštevník
          mas nainstalovany balik so zdrojakmi tvojho jadra? vyzera to ze nie.
          • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 26.01.2007 | 14:34
            Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
            No to sa mi nezda, jemu to preslo do /usr/src/linux...
            Akurat, ze make nevedel vytvorit moduly- mozno makefile male zle zavislosti... neviem...
            • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 26.01.2007 | 17:23
              WlaSaTy   Návštevník
              jemu sa to pokusilo vliezt do toho adresara a tam nebolo makefile (no rule to make modules), takze ich asi nema.

              ale typnem si ze je vhodne precitat readme ohladne podporovanych verzii jadra. neviem ci to bol pripad aj tejto karty, ale dost picimici kariet dodavanych mobilnymi operatormi malo ovladace striktne vyzadujuce urcitu verziu jadra a ak to nebolo splnene, tak sa to bude neprelozilo alebo to robilo psie kusy :(
              • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 26.01.2007 | 17:41
                Avatar jv openSuSE 11  Používateľ
                Huups, mas pravdu, som si nevsimol, ze predtym bolo dalsie volanie make na moduly...
                Tak asi hej, nema zdrojaky, alebo konkretnu verziu jadra.
      • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 30.01.2007 | 17:12
        boko   Návštevník
        skus ist do yastu a dat si najst medzi balikmi kernel-source ci je nainstalovany a najme si over ze mas rovnaku verziu kernelu a drivru ktory si nahadzujes
        ja frcim uz rok na suse a tmobile pcmcia tak uz v tom mam ake take skusenosti ked som mal nervy :D
    • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 26.01.2007 | 10:44
      Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
      Ja som na tom kedysi tiež bežal a mal som s tým problémy. Pomohli mi priamo z T-Mobilu. Zaslali mi priamo konfiguračné nastavenia. < na e-mail. Tie som iba rozbalil do bashu ako root a spustil. Bežalo to perfekt. Potom som pešiel na aDSL.
      Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
      • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 26.01.2007 | 10:45
        Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
        Ale to som mal Mandrake linux 10.2 LE 2005. Teraz SuSE 10.0 Mal by si im tam uviesť aku distribúciu používaš...
        Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
        • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 26.01.2007 | 14:26
          jD   Návštevník
          Dakujem teda vyskúšam sa obratiť teda na T-Mobile snád mi pomôžu. VlaSaTy ja ti neviem nevyznám sa do toho našiel som návod šiel som (aspoň dúfam) presne podľa neho a na tejto hláške som zlyhal...
          • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 04.02.2007 | 13:29
            Peter   Návštevník
            Cavte,
            Viem to rozbehat na ubuntu 6.10.
            A tie subory na pwd, su trosku derave, no ale da sa to spravit. Davno som to nerobil no ked niekto potrebuje pomoc tak nech sa ozve na ICQ 232 412 463.
            • Re: SUSE a PCMCIA T-Mobile (flarion) 04.02.2007 | 14:22
              Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
              A nechcelo by sa Ti to napisat na wiki? Prave zaciname a kazda pomoc vitana.

              http://wiki.kubuntu.sk/doku.php?id=kubuntu:navody:liahen
              Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.