male/velke pismo v nazvoch...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 26.01.2007 | 00:12
ferjo   Návštevník
Narazil som na takyto problem- Kedze Linux rozlisuje velke a male pismena v nazvoch suborov, nezobrazuju sa mi obrazky v strankach z niekolkych CD ktore boli palene pod Widlami(tam je vsetko velkymi pismenami). Ako by sa to dalo poriesit?
    • Re: male/velke pismo v nazvoch... 26.01.2007 | 00:26
      Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
      Moze to byt tym ze program v ktorom to prezeras (nepovedal si aky pouzivas) ma niekde nastavene pripony a ma tam nastavene napr. .png ale na CD mas .PNG.

      Napr. v MC je to mozne nastavit "F9->Command->Edit extension File" ...

      Ak ti to nepomohlo napis viac info o tom v akom programe si to pozeras, pripadne ci pomohlo ak si zmenil nazov na male pismena
      • Re: male/velke pismo v nazvoch... 26.01.2007 | 00:40
        ferjo   Návštevník
        Su to html stranky ulozene na CD. Vsetky obrazky(nazvy suborov) su tam velkymi pismenami. Nezobrazia sa ani v Konqueror ani v Mozille.
        • Re: male/velke pismo v nazvoch... 26.01.2007 | 09:22
          Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
          Aha. No tak to mas asi problem, skopiruj ich na disk a premenuj. Este si ale over ci su tam spravne lomitka, t.j. / nie \ lebo aj v tom moze byt chyba...
          • Re: male/velke pismo v nazvoch... 26.01.2007 | 10:16
            ferjo   Návštevník
            Jasne ze premenovanie pomoze. Lenze tam su velke pismena v celych nazvoch nielen v priponach. A tych suborov je vela... Uz davnejsie som si vsimol, ze Widle pri paleni svojvolne zmenia pismo na kapitalky. Take CD potom nefunguje spravne v nicom inom len prave vo Win.(to som si vsimol az teraz).Dost trapny problem ...
            Nedalo by sa tu "case sensitive " v takychto pripadoch nejako obísť ?
            • Re: male/velke pismo v nazvoch... 26.01.2007 | 12:29
              Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
              #!/bin/bash


              for N in ./images/*; do
              MALE=`echo $N | sed 'y/ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ/abcdefghijklmnopqrstuvwxyz/'`
              mv $N $MALE
              done
            • Re: male/velke pismo v nazvoch... 26.01.2007 | 14:03
              WlaSaTy   Návštevník
              :Widle pri paleni svojvolne zmenia pismo na kapitalky.
              ano, ak clovek nevyberie Joilet (dlhe nazvy). alebo sa ta chyba vyskytuje aj inokedy?

              ten sed z skriptu nado mnou sa da nahradit prikazom
              tr -s "[:upper:]" "[:lower:]" ale to nevyriesi problem s tym ze ajtak nemusia sediet lomitka a velkosti pisma v odkazoch. Myslim ze by bolo vhodne najst nejaky komplexny program co prepise aj uvedene odkazy na (aj) obrazky v danom HTML :)