ako na grafiku??

Sekcia: Ostatné 03.05.2005 | 17:52
Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
ako zistim verziu ovladaca od nvidie ktory mi bude fungovat?? uz som skusal asi 5 ovladacov a nic... mam mandrake 10,0 a kern.2425? ktora dobra dusa poradi?? najradsej by som xcel stiahnut "run" subor...
    • Re: ako na grafiku?? 13.04.2005 | 14:13
      domi66   Návštevník
      no a ake si skusal ovaladace konkretne? presne popis co si robil a co ti neslo, ake hlasky to davalo.
      • Re: Re: ako na grafiku?? 13.04.2005 | 15:31
        Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
        Nooo presny popis je na tejto stranke teda ako spustit counter-strike kompletne som dodrziaval pokyny a stiahol som aj ovladace od nvidie typu run od najnovsich az po nejake tie starsie a hlasky ktore vypisovala instalacia boly asi ze(aspon podla mojej lamanej anglictiny) error...nie je pre moj kernel... a ci xcem pripojit na nvidiu a stiahnut pre mna funkcnu verziu (ale kedze nemam net...)
        • Re: Re: Re: ako na grafiku?? 13.04.2005 | 15:34
          Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
          este som skusal nieco ako nvidia kernel a nvidia glx no ale kompilovat akosi este dobre neviem... ale snazim sa :-) skusal som aj rpm baliky ale potom som to uz vobec nerozbehol... :-(
          • Re: Re: Re: Re: ako na grafiku?? 13.04.2005 | 16:58
            peter golis   Návštevník
            no ja mam 2.4.22-44mdk a normalne mi to fungovalo. stiahol som balik, spustil ho, nakolko som doma ani nemam internet, tak som si to dal prelozit a nainstalovat. potom som skonfiguroval podla readme x windows a otestoval cez glxinfo a glxgears.
            • Re: Re: Re: Re: Re: ako na grafiku?? 13.04.2005 | 17:05
              Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
              a ktory ovladac si presne pouzil?
              • Re: Re: Re: Re: Re: Re: ako na grafiku?? 14.04.2005 | 16:29
                peter golis   Návštevník
                to by som sa musel pozriet doma. teraz som na sluzobnej ceste.
                • uz to facha 18.04.2005 | 18:14
                  Avatar majo984 Debian,Knoppix,Mandriva  Používateľ
                  uz to mam asi sa budem musiet prihlasit na anglictinu bo som z nej poriadna lama :-)
    • Re: ako na grafiku?? 18.04.2005 | 22:19
      sekyt   Návštevník
      No, takhle jsem to dělal já (a napsal jsem si to, protože člověk zapomíná, co furt nepoužívá :-) Instalace originálních ovladačů NVidia - stáhnou z http://www.nvidia.com/object/linux.html ovadač na nvidii a NVIDIA-Linux-nějaké_označení.run a nastavit soubor jako spustitelný (momentálně je 7174, bylo to tady i ve "správách") - odinstalovat všechny balíčky NVIDIA, které se při instalaci MDK nainstalovaly, buď přes ovladací centrum (případně balíčkovač - odebrat software), nebo v terminálu jako root # urpme NVIDIA - Ctrl+Alt+F1 (přepnutí do konzole) - přihlásit se jako root - login + heslo - # init 3 (zastaví se dm) - # urpmi kernel-source-přesné_číslo_jádra.rpm - # mc (přesunout se pomocí MC do adresáře, kde je stažený ovladač) - Entrem ho spustit - Accept OK, stahovat novější NO, instalovat OK, dokončit OK - přepsat v /etc/X11/XF86config-4 v "Section Device" "nv" na "nvidia" - dopsat do "Section Module" řádek > Load "glx" < - odstranit nebo zakomentujeme znakem # řádky: > Load "dri" a Load "GLcore" < , pokud jsou - # modprobe nvidia (zavede se ovladač) - # init 5 (nastartuje se dm) - přihlášení do účtu - # glxinfo (kotrola - v sekci "direct rendering" musí být "Yes") - # glxgears (kontrola - hodnoty jsou okolo 1000.000 - 1200.000 FPS, podle typu grafické karty a ovladače)
      • Re: Re: ako na grafiku?? 01.05.2005 | 19:28
        Toudy   Návštevník
        Hmmm.. Pekny postup.. Nechcem flamovat, ale nie je toto kusok jednoduchsie: - #emerge nvidia-glx - upavenie /etc/X11/xorg.conf (zmena "nv" na "nvidia")
    • VGA 01.05.2005 | 19:21
      mirdoo   Návštevník
      ako nainstalujem ovladace na ATI 9600 PRO??? pise mi ze nemam nakonfigurovanu 3D podporu inak mi setko chodi. Suse Linux 9.3 PRO. popripade mi poradte priamo nejaky konkretny ovladac najlepsie samoinstalacny :) mam linux 3dni :) diky za radu mirdoo@chello.sk
      • Re: VGA 03.05.2005 | 17:52
        Avatar digi-1 SUSE 9,2  Používateľ
        Je pravda ze postupy su rozne, mne sa to podarilo pre NVIDIA FX5700VE aj priamo v grafikom prostredi, akurat som sa odhlasil a prihlasil spet do graf. prostredia : adresári s ovladačom zadajte ako root: " modprobe agpgart " " sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1.run -q " (pripadne " sh ./NVIDIA-Linux-x86-1.0-7174-pkg1.run -q ", ak by to nefungovalo). Ak sa to v grafickom prostredí nepodarilo, odhlaste sa a prejdite do textovej konzoly. Po prihlásení ako root zadajte príkazy: " init 3 " " sax2 -m 0=nvidia " (0 je číslo nula) Ak je treba, prenastavte v SaXu nastavenie monitoru, to je vsetko. Ukončite SaX (nezabudnite pri odchodu otestovat nastavenie). A zadajte: " init 5 " Teraz sa možete vrátit na siedmu konzolu a prihlásit sa do grafického prostredia.