ubuntu a gprs

Sekcia: Aplikácie & Desktop 27.01.2007 | 21:55
rado   Návštevník
potreboval by som poradit ako rozbehat nastavenie linuxu pre internet cez gprs. telefon je samsung s500i myslim, ze aj ine samsungy to maju take iste. pripojenie cez bluetooth funguje, normalne sa da stahovat aj posielat obrazky a pod do telefonu, ale ked sa pokusa pripojit na networing, tak uz to nejde a vyskoci okno s napisom:

Open "sdp://(00:12:47:00...20&rfcommchannel=1?
Type:Bluetooth Dial-Up Networking Profile

su tam tri moznosti vyberu - Save AS, Open With alebo Cancel

ak sa vyberie - otvorit s..., vypise to - could not start
sdp://(00:12:47:00:0f:50)/params?name=mr%20bast%C3%AOrd%20%20&rfcommchannel=1
Unknown device

pod widlami to ide - provider je vodafone UK. username - web, passwd - web a number - *99#

nemate niekto skusenosti s pripajanim samsungu cez gprs a bluetooth? diky
    • Re: ubuntu a gprs 27.01.2007 | 22:38
      Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
      takze najprv treba mat nainstalovane bluez utility, pomocou hcitool inq zistit mac adresu telefonu a editovat /etc/bluetooth/rfcomm kde treba podla example nabindovat rfcomm0 channel 1 a mac adresu zistenu z hcitool a potom uz klasicky nastavit cez gnome-ppp ako port pouzit rfcomm0
      • Re: ubuntu a gprs 27.01.2007 | 22:50
        rado   Návštevník
        ake su to tie utility co treba mat nainstalovane? da sa to stiahnut cez apt-get a co mam presne hladat?
        ako zistim tu mac adresu mi je uz teraz jasne, aj viem ako to vypada, ale neda sa napisat nejak zrozumitelnejsie co potom v tom subore rfcomm a ten zvysok. v zivote som nic s gprs nerobil a s linuxom som tiez iba v zaciatkox, takze by som asi potreboval trosku menej skrateny popis. diky moc.
        • Re: ubuntu a gprs 27.01.2007 | 23:00
          Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
          v tom konfiguraku /etc/bluetooth/rfcomm je na vrchu example staci okopirovat a zmenit vlastnu adresu a este ked das bind yes tak ti vytvori rfcomm0 automaticky pri starte inak by si musel zadat sudo rfcomm bind rfcomm0 to vsetko je sucast balikov bluez, presny nazov ti ale neporadim
          • Re: ubuntu a gprs 27.01.2007 | 23:08
            rado   Návštevník
            ok, nasiel som odkaz v tom nexenom duplikate a po precitani toho som to uz asi poxopil.
            diky moc za rady, idem sa s tym pohrat.