krabicova verzia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 28.01.2007 | 21:02
lama   Návštevník
Zdravim, chcem sa len spytat co ma naviac krabicova verzia Linuxov - napr. Mandriva linux..teda okrem vytlacenej dokumentacie, napaleneho cd/dvd-cka a pod...
Cena tam je tusim okolo 600-700sk..
Takze, co vsetko je vyhodou krabicovej verzie ??
A ci sa tie vyhody nedaju vyriesit bez platenia ?? ( ked budem zarabat tak som ochotny aj platit, momentalne som student zastupujuci myslienku bezplatneho vzdelavania :)))
Diky
    • Re: krabicova verzia 28.01.2007 | 21:41
      Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
      Jednou z výhod krabicovej verzie, ktorú si tu nespomenul je aj oficiálna podpora. To volia hlavne firmy ktoré musia mať určitú záruku funkčnosti.
      There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
      • Re: krabicova verzia 28.01.2007 | 21:42
        Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
        Prípadne máš v cene ešte aj licenčné poplatky pre majiteľov patentov pre propietarne kodeky, takze mas od začiatku multimedia.
        There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
    • Re: krabicova verzia 28.01.2007 | 21:43
      Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
      No Mandrivu nemam, ale mam doma SuSE Linux Enterprise Desktop(platena verzia) a to uz od zaciatku vedelo prehravat mp3 a video. Dalej mas pri takych distrach oficialnu podporu a nemusis sa spoliehat len na komunitu, dalej su tam tie veci co si spominal ako manual a tak. O dalsich odlisnostiach od volnych verzii neviem.
      DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
      • Re: krabicova verzia 28.01.2007 | 22:42
        skywaker   Návštevník
        Mandriva je dostupna vo verzii Free, ta je na 3cd, alebo ako 86 aj 64b spolu vsetky balicky na jednom dvd,

        potom je komercna verzia Discovery ktora u nas nie je dostupna - a dalej PowerPack a PowerPack+ obydve je dostat u nas. Co maju naviac? Maju viacej balickov a obsahuju ovladace NVidia, a Ati a este dost inych ktore nie su celkom free. Taktiez ak si objednas mandrivu tusim ziskas 3 mesascny pristup do Clubu ale to niesom si celkom isty
        • Re: krabicova verzia 29.01.2007 | 16:47
          autor dotazu   Návštevník
          co sa tyka tych ovladacov od Nvidia...tak v krabicovej verzii su napr a vo free nie ? ale da sa ich zohnat od niekal z netu nie? a budu ficat v pohode...
          pytam sa na tie ovladace preto lebo mam notebook atam Nvidia GeforceFX go 5300...mam taky pocit, ze tazko na to zozeniem drivery...uvidim, dneska vecer to skusim asi instalovat
      • Re: krabicova verzia 29.01.2007 | 11:40
        Avatar Ladislav Michnovic SuSE  Používateľ
        SuSE a Mandriva su uplne rozdielne, co sa tyka podpory multimedii. Pretoze Mandriva je francuzska a v EU zatial nie su softverove patenty, ma mplayer, mp3 kodeky a podobne multimedia priamo na mediach. Co sa v minulosti lisilo u krabicovej a free verzie MDK, podpobne tomu bude aj dnes, je podpora zakaznikom, tusim aj pristup do klubu na par mesiacov a niektore komercne aplikacie. Konkretne u MDV 2007 je to CEDEGA. Ak si kupis krabicu od QCM, tak mas aj zaruku, ze sa pohrali s cestinou, aby fungovala lepsie ako original a dostanes k tomu aj knizku v cestine.
        Mozes sa inspirovat recenziou na 10.1.
        Only man who sells empty boxes is the undertaker.
        • Re: krabicova verzia 29.01.2007 | 16:23
          skywaker   Návštevník
          Čo som skúšal openSuse 10.2 tak pri inštalacii sa vyvojário pohrali s inštalaciou balíkov z internetu ale esšte stále to je strašne pomalé a nie je to ono v porovnaní s mandrivackym urpmi, alebo debianovskym apt-get....