ucet

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.01.2007 | 10:07
mara   Návštevník
da sa pridat niekomu ucet v linuxe bez root-hesla?
    • Re: ucet 29.01.2007 | 10:33
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Co tak to vyskusat?...
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: ucet 29.01.2007 | 13:42
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      ked si to nastavis...
      Debian. apt-get into it…
    • Re: ucet 29.01.2007 | 17:48
      Avatar m4rtin.m   Používateľ
      mohol/mohla by si prosimta znovu sformulovat otazku? nepochopil som ju.
      • Re: ucet 29.01.2007 | 20:49
        mara   Návštevník
        Mam na priatelovom (XYZ) pocitaci shell konto (ucet) a kamos (AAA) by chcel tiez. Nemam vsak heslo roota a priatel (XYZ) je akosi nedostupny. Zaujimalo ma, ci mozem mojmu kamosovi (AAA) vytvorit jeho vlastny ucet bez zadania heslo root.
        • Re: ucet 29.01.2007 | 21:07
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ak sa jedna o destkop/server s moznostou fyzickym pristupom ku stroju, tak pouzi live distro.

          pripadne vyskusaj ci priatel nema nahodou ako root heslo tvoje meno :))
    • Re: ucet 29.01.2007 | 17:53
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      heslo roota ma len root! Uctov si mozes pridat kolko chces, ci uz s root privilegiami, alebo bez nich, heslo ma kazdy ucet :)
      sudo apt-get remove windows
      • Re: ucet 29.01.2007 | 20:50
        mara   Návštevník
        no, nemam root privilegia, ako teda mozem vytvorit dalsi ucet pre kamosa?
        • Re: ucet 29.01.2007 | 21:15
          WlaSaTy   Návštevník
          Pridavanie uzivatelov do systemu robi spravca systemu. Ak nim nie si, tak sa opytaj spravcu systemu ci by ho nepridal. Mozno ho prida a mozno ta vysmeje, zalezi od primarneho urcenia daneho systemu a nalady administratora.
    • Re: ucet 29.01.2007 | 22:17
      Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
      Takže vlastne odpoveď znie nie.
      Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
      • Re: ucet 29.01.2007 | 22:21
        Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
        Možeš natiahnuť nejaky live linux z CD a potom v ňom upraviť potrebne konfiguraky. Tak pridáš uživateľov koľko chceš, pripadne aj vymažeš. Avšak na vlastnu zodpovednosť, ak stým nesúhlasý root je to pravdepodobne nelegálne.
        There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
      • Re: ucet 29.01.2007 | 22:24
        WlaSaTy   Návštevník
        odpovedou moze byt aj ano, ak to mara hakne. ale chcel by som vidiet a zazit restriktivne opatrenia zo strany daneho spravcu, niekedy je za to zatrhnutie pristupu do PC ucebni mimo planovanych vyucovacich hodin a niekedy vyhadzov bez otazok ...
        • Re: ucet 30.01.2007 | 19:04
          mara   Návštevník
          Nanestastie nema ako heslo moje meno :D ale buduci tyzden sa vrati zo zahranicia, takze to je vybavene... dakujem