FlashPlayer - trha video,nejde zvuk

Sekcia: Aplikácie & Desktop 30.01.2007 | 23:20
Avatar Lukas Javor OpenSuse 11.1  Používateľ
Pouzivam debian 3.1 a nejde mi zvuk a obraz trha. To iste sa opakuje vo vsetkych prehliadacoh.
    • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 30.01.2007 | 23:24
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      a mas dost rychly net aby netrhal obraz? a pouzi verziu 9. navod ako na to najdes tu:

      http://wiki.debian.org/FlashPlayer
      Debian. apt-get into it…
      • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 30.01.2007 | 23:29
        Avatar Lukas Javor OpenSuse 11.1  Používateľ
        Net je dost rychli, ono aj ked cele nacita a pustim od zaciatku tak to trha akoby nestihalo CPU a zvuk mi nejde vobec. Inak filmy idu aj zo zvukom v systeme ako takom.
        • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 30.01.2007 | 23:35
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          na zvuk apt-get install alsa-oss
          aoss firefox
          aoss opera

          alebo pouzi flash 9
          Debian. apt-get into it…
          • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 30.01.2007 | 23:49
            javor_hc   Návštevník
            Stale to iste. Mam nainstalovany FlashPlayer 9. A skusal som to aj s tvojim navodom. Bez visledku, to iste.
            • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 30.01.2007 | 23:58
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              zvuk ti ide a pritom ti nejde vo flashi s OSS ani ALSA? sorry, tomu ani nie som ochotny uverit. iba ze by si mal nejaky inu OSS program zaroven spusteny? ktovie...
              Debian. apt-get into it…
              • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 00:02
                Avatar Lukas Javor OpenSuse 11.1  Používateľ
                No, jediny problem je zo sluzbami video.google.com a podobne. Pouzivam operu a flash animacie aj ostatne ide. Len to video mi seka a je bez zvuku. Ja tomu nerozumiem.
                • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 00:03
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  este ma napada, ze browser pouziva stale stary flash...
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 00:07
                    Avatar Lukas Javor OpenSuse 11.1  Používateľ
                    A stym sa co da robyt?
                    • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 00:10
                      Avatar borg Fedora  Administrátor
                      odinstaluj stary, nainstaluj novy
                      • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 00:16
                        Avatar Lukas Javor OpenSuse 11.1  Používateľ
                        Som si isty ze mam najnovsi FlashPlayer 9.0.31. Pretoze pred jeho instalaciou mi flash nesiel vobec.
    • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 11:35
      Avatar Lukas Javor OpenSuse 11.1  Používateľ
      To ozaj nikto nema rovnaky problem ako ja?
      • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 12:44
        Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
        nejake ine video (divx) ti ide normalne?
        • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 12:58
          Avatar Lukas Javor OpenSuse 11.1  Používateľ
          Absolutne normalne mi idu vsetky filmy prehravane v systeme. Len ked chcem pozret video.google.com, a youtube tak mam smolu.
          • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 13:28
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            tak z video.google.com co si stiahni avicko na komp a tak si ho pozri
            • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 14:00
              WlaSaTy   Návštevník
              no neviem, ale tie videa co sa distribuuju cez ten priblbly flash su nevalnej kvality a vecsinou sekaju uz len z principu. jedna sa o stream pribuzny mpeg4 znamy aj ako divx/xvid ale frames per second a qualita, resp. datovy tok je nedostatocny. skuste ma opravit ak sa mylim, ale zial jedna sa o taku technologiu.
              • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 16:32
                Peter S.   Návštevník
                myslím, že nesekajú z princípu len CPU niekedy nestačí, prípadne je to možno chyba samotnej technologie (flashu) alebo to ako to je previazané s internetovým prehliadačom, jednoznačný test ako to určiť či sekajú alebo nie je prekonvertovať to na iný formát, a som na 99 % presvedčený, že potom pôjdu plynulo
                • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 01.02.2007 | 20:36
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Zaujímavé, keď som posledne testoval priame prehrávanie flashového videa na zostave 1.8GHz Centrino s 1.5Gb RAM, tak to sekalo a cpu bol zaťažený pod 10%. Po prekonvertovaní na mpeg4 narástol obsah súboru 2x a kvalita sa nezlepšila, prekódovanie bolo bez real time. Z toho jednoznačne usudzujem že sa skutočne jedná o silne stratový kodek ktorý jednoducho vynecháva určité fragmenty filmu na úkor prenosového pásma a tým značne trpí kvalita (vulgo: seká to a sú tam hnusne rozostrené kocky).

                  Ale kto chce, tak ma môže opraviť. Rád si prečítam názor niekoho iného aj s aspoň základným benchmarkom.
                  • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 02.02.2007 | 00:10
                    Peter S.   Návštevník
                    no tak to ma prekvapilo...
                    ešte je tu možnosť že by si mi dal adresu na to video a ja by som to skúsil tiež prekonvertovať, aj ked logicky by sa to malo aj u mna správať rovnako...
                    • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 02.02.2007 | 00:18
                      WlaSaTy   Návštevník
                      je ich plne google.

                      ale ja s tym problem nemam kedze video vo flashi nepovazujem za proukt hodny pozornosti. a dokonca nepovazujem flash za produkt hodny poornosti. ak si si ma splietol s zakladatelom otazky, tak mas smolu.
      • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 14:07
        Peter S.   Návštevník
        Základné info si neuviedol: vyťaženie CPU
        • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 14:16
          Avatar Lukas Javor OpenSuse 11.1  Používateľ
          Dobra poznamka. To ma nenapadlo. CPU ide na 100% ked prehrava cez prehliadac video. Lenze co s tym? A navyse nejde ani zvuk.
          • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 14:53
            Peter S.   Návštevník
            no nič. Ak to video chceš naozaj vidieť bez trhania môžeš ho skusiť spustiť v mplayeri - zdá sa mi že ten je efektívnejší, a asi posledná možnosť je prekodovať si to (napr. pomocou mencodera) na iný rozumnejsí formát - ak ti to za to stojí.....
            • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 15:00
              Avatar Lukas Javor OpenSuse 11.1  Používateľ
              Ako je mozne v Debiane spustit video z video.google.com v nejakom prehravaci? Mozno keby som vedel, ci video uklada niekde na disk. A ked, tak kam. Pouzivam operu.
              • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 16:05
                Peter S.   Návštevník
                no napr. firefox na to mal plugin (uloženie videa na disk), prípadne si skús otvoriť zdrojový kod web stranky a pohladať ho tam, malo by mať koncovku flv. Ale na druhej strane malo by byť aj niekde v dočasnom adresári...
            • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 15:11
              WlaSaTy   Návštevník
              som za zverejnenie vysledkov a porovnanie kvality. a najme za vyskusanie parametrov (-iac cioy -ovc copy) ak to pojde :)
              • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 16:08
                Peter S.   Návštevník
                čo to je -iac cioy?
                inak video musiš prekonvertovať, akurát možno zvuk by stačilo dať copy (-oac copy)
                na a na druhej strane konverzia vždy znamená zhoršenie kvality - ale v tomto prípade ide o plynulosť prehrávania...
                • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 16:12
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  nemusis. a malo to byt zjavne -oac copy.

                  len neviem ako by to bolo mozne pouzit na google ci youtube...
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 16:22
                    Peter S.   Návštevník
                    no ja som už flash na avi konvertoval, taktiež som si youtube ukladal na disk, takže nevidím tu žiadny technický problém :)
                    • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 17:07
                      Avatar uid0 Debian  Používateľ
                      ty poznas sposob ako priamo cez mencoder pristupit k streamu len podla adresy na google/youtube?
                      Debian. apt-get into it…
                      • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 17:12
                        Avatar borg Fedora  Administrátor
                        je to jednoduche, z video.google.com si daj stiahnut video, stiahne sa ti len textovy file, kde mas url k danemu avicku. takto som si stiahol v pohode vsetky hawkingove prednasky
                        • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 17:28
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          tomu hovoris priamo cez mencoder? a trosku horsie je to s youtube, ze ano...
                          Debian. apt-get into it…
                          • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 17:37
                            Avatar borg Fedora  Administrátor
                            sak si to stiahnes na disk, nie? v mojej sprave spominam len video.google.com, nie youtobe.
                            co ti brani v skripte stiahnut dany file, extrahovat url filu a tu poslat mencoderu?
                            • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 18:39
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              ja som spominal pouzitie mencoderu na google a youtube, preto som chcel vediet ci nebola vyvinuta nejaka priama metoda
                              Debian. apt-get into it…
                              • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 18:43
                                Avatar borg Fedora  Administrátor
                                myslis priamu podporu v mencodery? tak to neviem, pochybujem. aspon ze to ide nepriamo
                      • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 18:14
                        Peter S.   Návštevník
                        nie, najpr si ho musis ulozit na disk
                        • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 18:40
                          Avatar uid0 Debian  Používateľ
                          ano, to som cakal. v tom pripade nevidim problem nechat si to flv, ked uz ho musis stahovat.
                          Debian. apt-get into it…
                          • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 20:00
                            Peter S.   Návštevník
                            Problem to nie je, otazka je či ti to stale trha alebo nie....
                            • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 20:15
                              Avatar uid0 Debian  Používateľ
                              naozaj si nemyslim, ze by zrovna to mohlo sposobovat problem...
                              Debian. apt-get into it…
    • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 31.01.2007 | 16:23
      ---   Návštevník
      toto si skusal? Viem nie je to debian ,ale mal by to byt univerzalny navod , mozno to bude aj tvoj problem
      • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 01.02.2007 | 14:05
        dotidiot   Návštevník
        mas instalnute aj tieto veci?

        flashplugin-nonfree libflash-mozplugin
        • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 02.02.2007 | 15:23
          Ferjo   Návštevník
          Mne sice ide aj zvuk aj obraz je plynuly ale len z netu.
          Problem mam ked si stiahnem Flashove video z Youtube.com (pomocou keepvid.com ) ,tak ten subor s priponou .flv sa sice da prehravat v Kaffeine-playeri ale nejde zvuk...
    • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 11.02.2007 | 15:17
      Avatar Lukas Javor OpenSuse 11.1  Používateľ
      Dobre teda, opitam sa takto. Kto pouziva Debian 3.1 a ide mu prehravat video z video.google.com , youtube.com a podobne? Pricom mu ide obraz plinule a zo zvukom. A zaroven ma naistalovani FlashPlayer 9.0.31?! Uspesni riesitelia tohoto hlavolamu ozvite sa mi prosim.
      Moja zostava je: AMD Athlon XP1600, 512MB Ram, MSI Radeon9550 256MB RAM.
      • Re: FlashPlayer - trha video,nejde zvuk 13.02.2007 | 16:05
        digi   Návštevník
        mam AMD TURION 64 X2 1GBram ATI X1100/256MB
        a s flashplayerom ako i s videom nemam problem,
        skus si stiahnut DREAM linux ( velkost CD ) je zalozeny na debian a vsetko potrebne ako aj flash je tam, tak si to importuj do ubuntu, da sa to ja som to importoval do kubuntu, ale i samotny DREAM linux je dobry, pusti si ho ako live, prostredie ma kde-evrinoment