Dreamlinux a problem s grafikou

Sekcia: Hardware a Drivery 01.02.2007 | 22:36
jano   Návštevník
Ahojte,mam Dreamlinux 2.2 je uzasny,az na to ze neviem nastavit grafiku tak aby mi monitor neblikal,nie je tam ziadna moznost nastavit obnovovaciu frekvenciu.Mam ATI rage pro turbo,je to stary ksunt grafika.Problem z grafikou sa prejavuje aj tym ze ked skrolujem napr.stranku v prehliadaci tak to nerobi plynule ale trhavo.Poradi niekto co s tym,skoda by bolo vyhodit take podarene distro koli tejto veci.
Vdaka
    • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 01.02.2007 | 22:40
      Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
      co tak nainstalovat ATI ovladace?
      • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 01.02.2007 | 22:48
        Jano   Návštevník
        kde najst drivery pre taku staru grafiku na linuxy a ako sa to instaluje to je otazka pre amatera
        • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 01.02.2007 | 22:51
          WlaSaTy   Návštevník
          kde zohnat ovladace na tak staru grafiku (ati rage)?
          odpoviem protiotazkou, nestacilo v setupe pouzit ponukany ovladac "ati"?
          • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 01.02.2007 | 22:58
            Jano   Návštevník
            Myslis to EASY INSTAL? ale tam ponuka na vyber len ATI RADEON alebo ATI - FLGRX ,aj som skusal to instalovat ale dopadlo to tak ze som skoncil v prikazovom riadku s tym ze prikaz radeon--install neexistuje,a to som isiel podla toho co tam pisali.Ale ajtak si nemyslim ze je to dobra cesta instalovat ovladac na inu kartu aj ked je to ATi,alebo sa mylim?
            • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 01.02.2007 | 23:05
              WlaSaTy   Návštevník
              nie. ovladac ati je warper pre rozne karty od ati ako je popisane v jeho manuali.:
              http://www.xfree86.org/current/ati3.html

              a binarne ovladace od ati neplanovali podporovat ine karty ako radeon.
              • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 01.02.2007 | 23:17
                jano   Návštevník
                Skus sa znizit na moju znalostnu uroven a povedat co by som teda mal urobit a ako.Ak sa to da jednoducho a zrozumitelne vysvetlit beznemu cloveku.
                • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 02.02.2007 | 00:13
                  WlaSaTy   Návštevník
                  ok, ale skus opisat problem, teda co znamena "aby monitor neblikal".

                  ale k veci, tvoja karta je podporovana opensource ovladacmi, takze staci predefinovat ovladac v konfiguraku xwindows na "ati" a k tomu skontrolovat frekvencie pre monitor. ovsem s najvecsiou pravdepodobnostou bude nutne aj vypnut framebuffer.

                  a k tomu radeonu: ano, radeony obsahovali danu kartu ktoru pouzivali na kreslenie 2d ale binarny ovladac ju nepodporuje.

                  ps.: kde je konfigurak xwindows a ako sa vypina framebuffer? to je v tejto diskusii rozobrane vo veela prispevkoch.

                  • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 07.02.2007 | 10:25
                    Jano   Návštevník
                    Funguje to,zmenil som vga na "normal" v grube : menu.lst a v
                    xorg.conf som iba prepisal driver na ati a fachci to.Frekvencia monitora sa uz da nastavit aj v control-paneli a skrolovanie uz netrha,skratka super.
                    Velmi sa z toho tesim a dakujem WlaSaTemu za pomoc.
    • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 01.02.2007 | 22:41
      jj   Návštevník
      ja som to distro zavrhol ,lebo som v nom nerozbehal radeon 9600 , vsade inde to islo ,az na DL
      • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 02.02.2007 | 15:04
        Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
        no u mna to bolo tak, ze este nepoznam distro, kde sa mi podarilo lahsie ako v DL ATI drivre naistalovat.
        Stiahol som z ati.com a spustil ati*.run
        (tolko preklinana Ati Radeon Xpress 200m)
        • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 07.02.2007 | 10:37
          jano   Návštevník
          kde sa da pridat ta fajocka ze vyriesene :-)
        • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 07.02.2007 | 10:38
          jano   Návštevník
          kde sa da pridat ta fajocka ze vyriesene :-)
          • Re: Dreamlinux a problem s grafikou 07.02.2007 | 15:45
            Avatar uid0 Debian  Používateľ
            musis byt registrovany a tak vytvarat otazku
            Debian. apt-get into it…