debian a usbkey

Sekcia: Hardware a Drivery 02.02.2007 | 12:07
Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
mam Kingston Data Traveler a problem je v tom ze koli pravam nanho nemozem kopirovat ani s neho citat. Ked robym v konzole setko ako root mozem setko ale ako user nemozem s nim pracovat..

nevoiem ako zmenit prava na sda1 tak aby som mal dostatocne prava. skudal som menit chmod aj chown ale stale som na tom istom. Da sa zmenit prava na vsetky zariadenia ktore budu pripojene ako sda1 ajna usera ? napr.druhy kluc alebo fotak tak aby som nemusel zakazdym po pripojeni moveho zariadenia menit rucne?
< GENTOO FOREVER >
    • Re: debian a usbkey 02.02.2007 | 12:21
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      do /etc/fstab pridaj volbu users
      • Re: debian a usbkey 02.02.2007 | 12:30
        Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
        konkretne do akeho riadka?
        < GENTOO FOREVER >
        • Re: debian a usbkey 02.02.2007 | 12:40
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          ktory ti definuje ako pripojit dany disk. ak tam taky riadok neni, musis si ho doplnit
    • Re: debian a usbkey 02.02.2007 | 12:41
      Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
      a este mi roby problemy ze ked s nim zacnem nieco robyt (hoci som root) tk ho niekde furt zadrhne a nemozem ho umountnut..lebo ze vraj furt s nim pracuje hoci nic nerobym ani nemam zobrrazeny jeho obsah ikde..

      po prepnuti do konzoly vidim errorovy metrix z obsahom:
      usb1-6 reset high speed usb device using ehci_hcd and adress 2
      sd 0:0:0:0: scsi error: return code 0x00070000
      end-request: I/O error, dev sda sector 938
      FAT: FAT16 read failed (blocknr 938)

      toto mi beha po obrazovke taze sa v konzole nemozem prihlasit.
      ked v Xku zadam top nevidim tam z toho ziadny proces ktory by som vedel ze by pracoval s usb.

      usb key pracuje vo win normalne
      < GENTOO FOREVER >
      • Re: debian a usbkey 02.02.2007 | 12:42
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        vadny blok 938?
        • Re: debian a usbkey 02.02.2007 | 13:04
          Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
          a wo win vadny neni? us ho nejaku dobu mam a pracujem s nim kazdodenne a vo win ide normalne.. nemoze to byt nekompatibilitou alebo nieco take? alebo neda sa preformatovat alebo co..?
          < GENTOO FOREVER >
        • Re: debian a usbkey 02.02.2007 | 13:06
          Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
          a este ako mam zrusit pracu s nim ked ho to tak seklo? lebo teras musim restartovat pc inak s tym neviem pohnut..
          da sa to nejako? V top nemam sajnu ktory proces s nim pracuje takze neviem co mam killovat :-/
          < GENTOO FOREVER >
          • Re: debian a usbkey 02.02.2007 | 17:22
            WlaSaTy   Návštevník
            win mohli stihnut oznacit na urovni FS dany blok ako vadny i ked nejakym pofidernym sposobom ako maju vo zvyku. a ak chces zistit ktory proces robi s tym zariadenim, tak si pozri prikaz fuser.
      • Re: debian a usbkey 02.02.2007 | 22:07
        Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
        mam taky isty usb kluc, tiez ako uplne novy po pripojeny fdisk -l vypisoval chyby ohladne vadnych blokov, poriesil som to mkfs.vfat -n KINGSTON /dev/sda1 od vtedy funguje perfektne