dvd film

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.02.2007 | 11:12
Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
mozem mi niekto poradit nejaky dobry program na stiahnutie dvd filmu na disk a potom nejaky program ktory mi ho upravy (aby tam bol iba film a nemusel som tam mat bonusy a zaberat zbytočne miesto) Dakujem vopred za help
    • Re: dvd film 03.02.2007 | 11:32
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      http://linuxos.sk/?show=multimedia

      DVD rippery / enkódery
      1) Drip.
      2) Transcode.
      3) Mencoder. (z Mplayeru)
      4) Ffmpeg.
      5) DVD::Rip.

      a google skus tiez
      Debian. apt-get into it…
      • Re: dvd film 03.02.2007 | 11:37
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        aha, zda sa, ze takmer vsetky uvedene to prekodovavaju.

        este mozes skusit - "K9Copy - a Linux DVD shrink"
        Debian. apt-get into it…
    • Re: dvd film 03.02.2007 | 14:07
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Mencoderom sa da zhruba za cas ktory trva film (1:1) zmensit na 700MB (plati do 3h) bez vacsej straty kvality s ac3 zvukom a obrazom xvid. Je to fakt pecka.
      • Re: dvd film 03.02.2007 | 14:12
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        ale nie 2-pass a s defaultnym nastavenim xvid koderu, co? to je uplne hrozne.

        a myslim, ze nechce prekodovat, chce DVD
        Debian. apt-get into it…
        • Re: dvd film 03.02.2007 | 14:17
          Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
          ano chcem dvd len večsinou k filmom su bouny a ine chujoviny ktore zaberaju skoro jedno dvd...potom disk dosahuje 8GB a ja potrebujem aby som vyhodil tie bonusy a v pripade trocha ho stlačil aby sa vmestil na 4,7GB DVD .
          • Re: dvd film 03.02.2007 | 14:37
            WlaSaTy   Návštevník
            tým chujovinám sa hovorí pridaná hodnota a sú tam za odmenu pre ľudí ktorý nadobudli obsah daného disku legálnym nákupom. ak chceš iba odstrániť uvedené bonusy tak si pozri spomínané programy ktoré majú v názve shrink alebo rip.

            PS.: zaujímalo by ma či zlacnia dvojvrstvé DVD disky, predsa len sa stále používa najmodernejší spôsob ochrany : samotný film ma viac ako jednu stopu a cena dvojvrstvého dvd je vyšsia ako cena originálneho filmu.
        • Re: dvd film 08.02.2007 | 23:45
          Peter S.   Návštevník
          prave riešim podobnú otázku - že aký je najlepší kodek na prevod DVD - avi, používam toto:
          -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=980:mbd=2:trell:v4mv:vqmax=4:vpass=2
          vie sa niekto ku tomu vyjadriť? diky
    • Re: dvd film 03.02.2007 | 21:04
      Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
      k9copy-hned si to v nom aj upravis.
      Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
      • Re: dvd film 08.02.2007 | 19:26
        Avatar salieri19 susue 11.3, kde 4.x  Používateľ
        chcel by som povedat ze neviem preco k9copy mi ako som dal robit image mi vždy padla...:( skusam ju dat znovu ... ale vyriesil som to ze som rozbehal dvd shrink cez wine takze zatial som na starej klasike :) cize vyriesene diky za rady