je toto real pravda ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.02.2007 | 15:00
mam otasku   Návštevník
toto mi poslal kamos



1) Virus vyrabaju ludia s nenavistou. Vecsinou proti Microsoftu, teda prakticky vzdy. Ak pouzivas nieco ine, tak mas pokoj. Hlavnymi slabinami su Internet Explorer a Outlook Express

2) Virusov je vela typov. Daju sa likvidovat antivirom, branou firewall atd atd atd... ale tvorcovia virusov su vzdy krok vpredu pred roznymi ochranami. takze zase lepsie nepouzivat veci od microsoftu

3) Velkost je casto do toho 1MB. casto ma v nazve slova ako sex, orn, free atd.

4) bezpecnostne updaty sa nikdy nesiria cez e-mail. takze ak Ti ponuka nejaku systemovu dobrotu cez mail, tak je to virus

5) na nejake adresy ktore sa Ti zobrazia - lepsie neklikat, alebo kliknut cez zabezpeceny PC. PC s Windows nie je nikdy zabezpeceny dostatocne

6) Vela virusov vyuziva zle nastavenie. Teda ukryvaju sa v suboroch, ktore antivir s predvolenym nastavenim ignoruje (napriklad .zip)
    • Re: je toto real pravda ? 03.02.2007 | 15:07
      Avatar jofko kubuntu  Používateľ
      a??
    • Re: je toto real pravda ? 03.02.2007 | 15:11
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      viac-menej.

      ale bod 6 uz davno neplati.
      Debian. apt-get into it…
      • Re: je toto real pravda ? 03.02.2007 | 15:12
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        a este ta prva cast bodu 1 je dost spekulativna a vobec na tom nezalezi. ved kto uz len ma rad microsoft? ;D
        Debian. apt-get into it…
    • Re: je toto real pravda ? 03.02.2007 | 15:19
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      no ja s tym suhlasim viac menej :) takze nehadzat do mna ostre predmety pls :)
      • Re: je toto real pravda ? 03.02.2007 | 15:54
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Ehm, citujem "Daju sa likvidovat antivirom, branou firewall"
        ta FW mi tam nesedi, ona ich predsa nelikviduje, len zabranuje vstup skodlivemu softu do PC. ale viac menej stym suhlasim
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: je toto real pravda ? 03.02.2007 | 21:01
      Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
      Vyjadrim sa len k bodu 1. Virusy vyrabaju hlavne spolocnosti, ktore "vyrabaju" aj antivirove programy :-)
      Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
      • Re: je toto real pravda ? 04.02.2007 | 00:07
        Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
        >4) bezpecnostne updaty sa nikdy nesiria cez e-mail. takze ak Ti ponuka >nejaku systemovu dobrotu cez mail, tak je to virus

        ano _nikdy_ odkial by firma vedela tvoju e-mailovu adresu, to , ze pouzivas ich produkt a to ci si si uz update nestiahol ?
        BTW: Firma ktorej sa klienti registruju by maximalne _poslala_ upozornenie a link na patch.

        BTW2:
        Keby sa vyrus aktualizoval sam, antivirusova firma by ani nenapisala,
        "update viru" ktory by ho vymazal, lebo by slo o kod ktory, by bol
        dany na pocitac bez vedomia pouzivatela (nech by to bolo akokolvek potrebne)

        3) Velkost je casto do toho 1MB. casto ma v nazve slova ako sex, orn,
        free atd.

        Vpodstate, ano najvasci rekord ktory som videl bol 521KB Win32_Beagle_Z_Htm, bol to vlastne HTML subor, ktory obsahoval
        VBScript, ktory vytvoril subor a potom ho spustil, subor bol v kode definovany ako vektor :

        tu je _skutocny_ _nedokonceny_ priklad z tel virusu (toho vektora) :
        a=Array(77,90,0,0,1,0,0,0,2,0,0,0,255,255,0,0,64, ....