Sekany obraz...

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.02.2007 | 18:33
Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
Stale mam problem s pozeranim web stranok, pozeranim fajlov, obrazkov a prejavuje sa to tak ze mi trha obraz pri pusune smerom dole alebo hore. Ked si pustim video tak to mi neseka. NB Amilo L7300: Intel 1.4 Ghz Celeron M, 512 Mb, 80Gb, Unichrome pro 3D/2D no kubuntu ma zavedeny driver vesa.
    • Re: Sekany obraz... 03.02.2007 | 18:38
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      tak si nastav driver pre tvoju grafiku a nebude to tak sekat...
      Debian. apt-get into it…
      • Re: Sekany obraz... 03.02.2007 | 18:44
        Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
        to som skusal cez system settings ale jaksi mi to nikdy nemeni konfigurak /etc/X11/xorg.conf
        • Re: Sekany obraz... 03.02.2007 | 18:53
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          tak potom chytro nasmeruj editor na /etc/X11/xorg.conf
          Debian. apt-get into it…
          • Re: Sekany obraz... 03.02.2007 | 18:56
            Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
            no kedze o tom viem dost malo tak som iba prepisal vesa na openchrome no a este predtym som si odlozil stary konfigurak ... a dobre som spravil ;-) po restarte Xka nenabehli...
            • Re: Sekany obraz... 03.02.2007 | 19:02
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              skus tam dat "via"
              Debian. apt-get into it…
              • Re: Sekany obraz... 03.02.2007 | 19:16
                Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
                01:00.0 VGA compatible controller: VIA Technologies, Inc. S3 Unichrome Pro VGA Adapter (rev 02) toto mi vypise lspci, aj som nasiel ten driver ale potom co som dal test tak sa mi zobrazil iba kurzor x a nic viac tak som radsej restartol xka cez ctrl+alt+backspace.
                takto nejako vyzera cast konfiguraku momentalne
                Section "Device"
                Identifier "Generic Video Card"
                Driver "vesa"
                BusID "PCI:1:0:0"
                EndSection
                • Re: Sekany obraz... 03.02.2007 | 19:20
                  Avatar uid0 Debian  Používateľ
                  Driver "via"
                  Debian. apt-get into it…
                  • Re: Sekany obraz... 03.02.2007 | 19:27
                    Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
                    super, tri pismenka a aku velku radost dokazu spravit ;-) Diky moc!
                    • Re: Sekany obraz... 03.02.2007 | 20:30
                      WlaSaTy   Návštevník
                      mimochodom, niektoré grafiky VIA dokázali akcelerovať nielen mpeg2 (DVD) ale aj mpeg4 (DivX), skús nám hoďiť spätnú väzbu na koľko a ako ti to vyťažuje systém pri prehrávaní videa. Je nás viac ktorý by sme také info privítali :)
                      • Re: Sekany obraz... 04.02.2007 | 12:35
                        Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
                        Takze vytazenie CPU pri prehravani videa sa pohybuje od 1-5% a to som prehraval klasicky DivX. Takze som stym az nadmieru spokojny... keby ste estemali nejake otazky tak sem snimy. Popripade pokial existuje nejaka utilitka na otestovanie grafiky tak to mozem testnut...
                        • Re: Sekany obraz... 04.02.2007 | 16:25
                          WlaSaTy   Návštevník
                          snad este ako sa ma nejake to 3d ako 3ddesktop a/alebo nejake bezne 3d hry :)

                          graficke karty via mali vyborny pomer cena/vykon. teda nemali an tak oslnivy vykon co sa tyka high 3d renderingu ako viac jak pohodovy vykon na beznu pracu (akceleracia multimedii, nejake zakladne 3d) a hlavne zbytocne nenavysovali cenu zariadenia a ani jeho spotrebu. takze v specifickom pohlade dokazali natrhnut benchmarky podobnej kategorii kariet od intelu.
                          • Re: Sekany obraz... 05.02.2007 | 23:49
                            Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
                            No troska som to testoval a ten 3ddesk mi ide v pohode, tuxkart tak isto bez sekania, penguin racer ide tiez v pohodicke no obcas to jemne trhne ked je tam vela textur resp. textury su ako keby nedostatocne vyrenderovane. To neexistuje ziaden benchmark pod linuxami?
                            • Re: Sekany obraz... 06.02.2007 | 00:08
                              WlaSaTy   Návštevník
                              dik.
                              benchmarkov existuje vela, zavisi vsak co s nimi chces zmerat ale nemyslim ze by si chces vyskusat napriklad rychlost VRAM pouziteho ako blokove zariadenie namiesto swap :)
                              • Re: Sekany obraz... 06.02.2007 | 11:40
                                Avatar Lubo FC8, Ubuntu, Solaris 10/u8  Používateľ
                                dik ze som pomohol teraz idem este hodit moj laptop do HCL na ubuntu forum nech maju vyvojari radost ;-)