Knoppix a internet

Sekcia: Konfigurácia 07.02.2007 | 17:25
Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
Chcel by som sa spýtať, čo mám spraviť, aby mi šiel na Knoppixe internet. Mám jednu z najnovších verzií (neviem teraz presne ktorú). Som ešte začiatočník, tak by som potreboval nejaký návod, príp. tip/link na nejaký návod (v SK, možno aj EN). Mám DSL, to 4G.
Tiež neviem, čo mám spraviť, aby som namountoval disk s Windows (vytvorí mi niečo podobné: hda1, hda5, hda6 - všetky sú len Ramdisky). Aký príkaz mám napísať do konzoly? Mám 250GB P-ATA HDD rozdelený na: systém (tento chcem nechať tak), 170GB (ten by som chcel mountnuť ako prvý) a 50GB (tento by som chcel mountnuť tiež).
Za rady vopred vďaka.
    • Re: Knoppix a internet 07.02.2007 | 17:33
      ---   Návštevník
      nikde nevidim aky mas modem/router , od toho sa odvija dalsie nastavovanie.
      mas ten knoppix nainstalovany?
      na ploche (v KDE) by si mal mat ikony disku(-ov) ktore system rozpoznal a pripojil ,ale len na citanie. Ked kliknes pr. tl. mysi ma tu ikonu mala by tam byt moznost zmeni to na rw (read/write) , neviem ako sa dokaze knoppix vysporiadat s ntfs. Aky mas na tych diskoch subor.system?
      mozes sem skopirovat /etc/fstab
    • Re: Knoppix a internet 07.02.2007 | 19:08
      Avatar d0N0 kubuntu  Používateľ
      Mám len tú live distribúciu. Nemôžem sa pozrieť na disky (je tam súborový systém NTFS).
      Ten modem: Microcom ADSL router AD 2651.
      Chcem proste to, aby mi nabootoval Linux (Knoppix), potom niečo nastavím, pôjde mi Internet. Chcem tiež vedieť ako mountnuť tie disky (aby som mohol otvoriť nejaký súbor z toho disku), a keď niečo vytvorím (napr. nejaký obrázok), aby som to mohol dať aj napr. na disketu (keď som to skúšal hneď, tak to nešlo).