system_starsiPC_skolstvo

Sekcia: Aplikácie & Desktop 11.02.2007 | 18:06
Avatar beggar   Používateľ
Dobrý deň, rád by som sa opýtal, čo by bolo vhodné na tento starší PC: cpu_400MHz, ram_192MB_hdd_6,4GB_vga_tnt2 32MB. Je na ňom momentálne nahodené ubuntu 6.10, na ktorom som pracoval pár mesiacov. Daný PC sa nachádza v školstve :-) čiže potrebujem čo najlepšiu podporu pre MS Office dokumenty od kolegov a možnosť čítať/zapisovať na NTFS disk na sieti. Robil som na ubuntu aj Xubuntu tam bol, ale trošku rozmýšľam o Gentoo, prípadne o DesktopBSD...je to dobrá voľba, alebo nechať ubuntu prípadne ešte ktorá distribúcia, čo by splnila tieto podmienky? Požadoval by som tie podmienky, ako píšem a čo približne najrýchlejší systém na tejto konfigurácii. Pomôžete skúsenejší? Vopred ďakujem a teší ma, že existuje takáto stránka :-) to je môj prvý príspevok/otázka.
    • Re: system_starsiPC_skolstvo 11.02.2007 | 18:21
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ak tam nie je problem s ubuntu, tak by som nechal ubuntu, pripdane presiel na xubuntu, kvoli odlahcenemu window manageru (xfce). pripadne by som uvazoval o debiane alebo slacku (ako window manager nieco menej narocne, kedze tam bude bezat openoffice,kvoli kancelraskym veciam, ako wm by som pouzil xfce). ntfs by nemal byt problem (ntfs-3g).
    • Re: system_starsiPC_skolstvo 11.02.2007 | 18:24
      Avatar Plado ubuntu  Používateľ
      co, ubuntu sa ti nepaci? NTFS zapisovat s tim mozes, a aj dokumenty pre MSoffice s tim v pohode pises.... len tam musis hodit priponu .doc
      • Re: system_starsiPC_skolstvo 11.02.2007 | 23:08
        --   Návštevník
        ak s tym ubuntu vyslovene nie si nespokojny tak ho tam pokojne nechaj (pripadne ho trocha odlahci pomocou apt-get install xubuntu-dekstop)
    • Re: system_starsiPC_skolstvo 11.02.2007 | 19:15
      --   Návštevník
      ak je ten disk s ntfs na sieti tak je to jedno aky linux pouzivas hlavne aby podporoval sambu, podporu zapisu a dokonca ani citania ntfs vobec nemusi mat - o zapis na ntfs sa stara windows ktory je nadruhej strane a exportuje ti svoj disk na zdielanie :-)
    • Re: system_starsiPC_skolstvo 11.02.2007 | 22:51
      Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
      kvoli rychlosti a velkosti by som ja uvazoval nad gentoo. sice trochu viac namahy, ale vysledok potesi.
      --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!