prenos Linuxu na stare PC

Sekcia: Konfigurácia 12.02.2007 | 13:44
Avatar marallo Ubuntu  Používateľ
Zdravim.
Mam starsi notebook, P133 s 24MB RAM, 500 MB diskom a PCMCIA sietovkou. Problem je, ze tam nieje CDrom. Chcel by som tam nainstalovat DamnSmall Linux, no neviem ako. Najjednoduchsie riesenie je asi nainstalovat ho na inePC, a tuto particiu preniest cez seriovy port na notebook. Tak som sa do toho pustil, na notebooku som nabootoval brutalware a ine jedno (viac) disketove distribucie, no ziadna neobsahovala dd. Ako dostat dd na notebook? Obycajne skopirovanie z ineho systemu skoncilo chybou.
    • Re: prenos Linuxu na stare PC 12.02.2007 | 14:45
      WlaSaTy   Návštevník
      predpokladam ze DSL stale pouziva libc a nie glibc preto skopirovanie dd skoncilo chybou. to vsak nie je az taky problem pokial ti sietovku spozna akakolvek disketova distribucia (napr. brutalware) pretoze system si mozes preniest po sieti napriklad pomocou tar. co sa tyka zavadzaca, tak si mozes vytvorit disketu.

      nieco podobne som riesil aj ja ale trosku inym sposobom. kupil som si IDE kabel ktory mi umoznil pripojit disk z notebooku do stolneho PC ako normalny harddisk a bolo vybavene takze som mal o niekolko krokov menej :-)
      • Re: prenos Linuxu na stare PC 12.02.2007 | 15:21
        Avatar marallo Ubuntu  Používateľ
        No ten kablik som xcel aj ja, ale tu v obchode ho nemali, a vyrabat sa mi to nechce.
        Pred chvilou som uplnou nahodou narazil na distribuciu Smalllinux, a ta obsahuje aj dd aj fdisk. Tak to idem skusit, ale idem este nastudovat, ako sa konfiguruje ser. port. Zatial,
        • Re: prenos Linuxu na stare PC 12.02.2007 | 16:52
          WlaSaTy   Návštevník
          pred par rokmi vysiel na root.cz alebo na abclinuxu.cz ak sa nemylim malicky serial ktoreho sucastou bolo aj SLIP, ale upozornujem ze to pojde viac ako pomaly ...

          • Re: prenos Linuxu na stare PC 12.02.2007 | 17:25
            Avatar marallo Ubuntu  Používateľ
            No to ze to pojde pomaly je v poriadku, ja mam cas. Uz som cez serial prenasal vselico od W95, W98, Monkey linuxu, az po niekolko 100MB suborov. Ide to rychlejsie nez by si cakal...
            No problem je teraz v tom, ze tam nieje stty, takze musim nieco vymysliet ako nakonfigurovat serial. Zatial ma napadlo to preniest aj s kniznicami, no teraz na to nemam cas, pohram sa stym vecer. Dufam ze to po.
            Vecer sa ozvem ako som dopadol...
            Zatial dik za rady...
    • Re: prenos Linuxu na stare PC 12.02.2007 | 14:53
      Avatar nahnevaný mladý muž gNewSense  Používateľ
      skus pouzit staticky slinkovane dd alebo dd z busyboxu, to by tiez malo fungovat