Mandriva 2007 - vymena zakl. dosky

Sekcia: Konfigurácia 14.02.2007 | 04:11
Avatar REONxsp Ubuntu 7.10  Používateľ
Musel som kvoli havarii zdroja menit aj zakl. dosku, lenze ma iny chipset ako predosla.
Existuje taka moznost instalacie (opravy instalacie) v Mandrive 2007, kde sa vlastne iba nahraju nove ovladace (od zakl. dosky, int. zvuk. karty...) s tym, aby mi vsetky balicky a pod., kt. som si nainstaloval a nastavenia ostali neporusene?

Dakujem.
    • Re: Mandriva 2007 - vymena zakl. dosky 14.02.2007 | 04:29
      --   Návštevník
      tieto veci by mali byt v jadre takze ak si si nekompiloval jadro na mieru predchadzajucej dosky tak by to mohlo ist
      • Re: Mandriva 2007 - vymena zakl. dosky 14.02.2007 | 05:02
        REONxsp   Návštevník
        Tiez som dufal, ze by to mohlo ist, lenze zavadzanie Mandrivy vytuhne okamzite, ako sa objavi uvodna obrazovka a neviem sa jej ani nijak zbavit aby som videl, co sa prave dialo...
    • Re: Mandriva 2007 - vymena zakl. dosky 14.02.2007 | 07:13
      still   Návštevník
      A nezmenil si si popri tom aj procesor?
    • Re: Mandriva 2007 - vymena zakl. dosky 14.02.2007 | 11:10
      Nipo   Návštevník
      A bezi ti sluzba na detekciu zmeny HW ? ak nie, tak si ju v safemode zapni a rebootni

      Have a fun ;-)
      • Re: Mandriva 2007 - vymena zakl. dosky 14.02.2007 | 13:30
        REONxsp   Návštevník
        Ako to prosím Ta zapnem? Takze ak dobre rozumiem, HW sa mi detekuje v safemode a potom by mal linux na druhykrat nabehnut normalne?
      • Re: Mandriva 2007 - vymena zakl. dosky 14.02.2007 | 22:06
        REONxsp   Návštevník
        No nevedel som sa dostat ani do safe mode. Tak som to poriesil tak, ze som vlozil instalacne CD a vybral moznost "patch" - vsetky balicky mi ostali nainstalovane, ovladace na grafiku tiez, niektore nastavenia sa mi pomenili (co je pomerne logicke), takze musim nastavit hlavne FSTAB (to som uz davno nerobil, takze si spomenut...). Potesilo ma, ze Xorg.conf mi ostal nezmeneny. Tymto je vlastne moj problem vyrieseny, dakujem pekne za spolupracu.