Problem s root a poslovencenie kde

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.02.2007 | 18:25
Avatar Lubos21   Používateľ
Po prihlaseni do systemu mam problem s root. Ked chcem vykonat nejanu cinnost cez konzolu ktora si vyzaduje prava roota tak mi vypise nasledovnu hlasku.

setgid: Operacia nie je povolena.

Robi mi to aj problemi pri aplikaciach ktore vyzaduju prava roota. Napriklad synaptic atd. V pripade synapticu mi ho ani nespusti v pripade napriklad gpartedu mi napise operacia nepovolena a pri kliknuti na detaili tam pise setgid: Operacia nie je povolena.

A este ako mam poslovencit kde. V podstate to upgradujem z debian zdrojou a tam som nasiel len nieco ako kde-i18n. Nieco take ako kde-languge-sk-base a kde-language-sk co pouziva ubuntu som nenasiel. Jedna sa mi o hlavne o poslovencenie systemu. Viem, ze jednotlive aplikacie si mozem osobitne poslovencit.

Mam modifikovani dreamlinux (s kde a gnome)
    • Re: Problem s root a poslovencenie kde 14.02.2007 | 22:38
      --   Návštevník
      na miesanie zdrojov s debianom si davaj pozor. je tam vobec rovnaka verzia kde ako mas ty? osobne by som take velke aplikacie ako kde neinstaloval z repozitarov inej (hoci aj pribuznej) distribucie.
    • Re: Problem s root a poslovencenie kde 15.02.2007 | 11:05
      WlaSaTy   Návštevník
      k tomu rootovi, nemas nahodou selinux?
      • Re: Problem s root a poslovencenie kde 15.02.2007 | 19:37
        Lubos21   Návštevník
        Ako som napisal dreamlinux. A k tym zdrojom, myslim, ze to nie je miesanie kedze dreamlinux pouziva oficialne debian zdroje a morphix zdroje+jeden neoficialni ubuntu zdroj a neoficialne debian zdroje.