net karta orange na linuxe

Sekcia: Hardware a Drivery 16.02.2007 | 22:03
marekmk   Návštevník
Ahojte, mám nové pripojenie na net cez datovu kartu "option 3G/EDGE" orange. Je možné ju používať aj cez Mandrivu?
Ako?
Vďaka
    • Re: net karta orange na linuxe 16.02.2007 | 22:47
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Pozri Databázu znalostí.
    • Re: net karta orange na linuxe 17.02.2007 | 12:35
      Avatar ivan LinuxMint Bianca  Používateľ
      neskusal som Mandrivu ale cez LinuxMint 2.1 v Gnome to funguje, je to super vecicka, som spokojny. k tomu nainstalovaniu ti poviem len tolko:

      zohnal som si kamarata linuxaka co moj notebook aj s touto datovou kartou spojazdnil za necele 3 hodiny: muselo sa kompilovat jadra s driverom Nozomi, v podstate nastavoval vsetko mozne na pripojenie. po 3 hodinach som spokojne ochkal nad rychlostou pripojenia na intarnet v linuxe. islo to neporovnatelne rychlejsie ako vo windows. dokonca stahovanie dat z internetu dosiahlo rychlost 145.

      bohuzial aj ked sa venujem okrajovo linuxu, na taketo spojazdnenie som si nasiel radsek znameho.

      • Re: net karta orange na linuxe 18.02.2007 | 00:14
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        Ak kompiluješ starý driver nozomi, zbytočne sa natrápiš kým vygoogliš postup. Podľa môjho návodu som spojazdnil GlobeTrotter a nastavenie cez wvdial a cez GUI GNOME-PPP za 5 minút.
        • Re: net karta orange na linuxe 18.02.2007 | 13:20
          Avatar ivan LinuxMint Bianca  Používateľ
          caff Dumaru, dik za navod na instalaciu. idem ho vyskusat. sice ide internet a super rychlo ale dal som si nainstalovat update kernelu z 2.6.17-10 na 2.6.17-11 a uz som sa nedostal na internet. takze pouzivam kernel pred updatom. proste rozsiahlejsi update znemoznil pristup cez tuto kartu na internet. este ze sa da pri bootovani v GRUBe vybrat predosla konfiguracia. nieje nahodou nejaka ficurka na spojazdnenie toho internetu aj na novsom jadre ? alebo musim pouzit tvoj navod?
          • Re: net karta orange na linuxe 18.02.2007 | 16:54
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            AK sa nemýlim openSUSE 10.2 má v základnej inštalácii jadro 2.6.8-X a driver fungoval bez problémov (mám odskúšané). Podľa mňa bude problém v tom, že driver si skompiloval na aktuálnu verziu jadra a potom si upgradol na novšie jadro. Skús nanovo nahodiť zdrojáky k novému upgradnutému jadru a znovu nozomi skompilovať.
          • Re: net karta orange na linuxe 18.02.2007 | 16:59
            Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
            Oprava > openSUSE 10.2 má jadro 2.6.18.2