pinacle tv hybrid card

Sekcia: Hardware a Drivery 19.02.2007 | 23:41
Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
nemozem ju rozbehat.....
pomozete budem vdacny......
a poradite softik na watch TV?
a ozaj ani cannon pixma ip1500 nefunguje aj ked som pridal do configuraku - sourceslistu......pomooooooooooooc prosim
...............................
som lama v linuxe ale stem sa ucit......
dakujem za kazdu radu.
cawte.....
    • Re: pinacle tv hybrid card 20.02.2007 | 00:44
      ---   Návštevník
      • Re: pinacle tv hybrid card 20.02.2007 | 00:52
        Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
        tlacku som uz tak zapisal do sourceslistu a buchol som upgrade
        ale nenajde mi ju......................

        a tv karta na tej stranke neni je tam iba usb stick....
        neviem s tym rady..........
        • Re: pinacle tv hybrid card 20.02.2007 | 10:39
          WlaSaTy   Návštevník
          no vidis, aspon vies ake je potrebne opisat hardware. pinacle je firma zaoberajuca sa vyrobou multimedialnych komponentov a tv hybrid card nie je opis hardware :-)
          • Re: pinacle tv hybrid card 20.02.2007 | 12:05
            Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
            ako mam opisat myslis presne typ?
            je to pcmcia karta pinnacle tv card hybrid (z obalu tej karty)
            inak v ako hardware ju vidi ako analog device ale ak som aj nainstall tv tuner soft tak cisto cierna tma.....
            • Re: pinacle tv hybrid card 20.02.2007 | 16:17
              WlaSaTy   Návštevník
              TV Karty pre notebook sa nezvykli vyrabat vo formate PCMCIA (16bit) ale CardBus (32Bit) ale vyrobcovia tvrdosijne oznacuju cardbus ako pcmcia kedze vyzera rovnako :-)

              typ sa da opisat pomocou vypisu z cardctl, potom sa bude moct pozriet ci si nezabudol nahrat firmware, ci system zdetekoval kartu korektne a zasiela prikazy pre korektny typ tunneru a aj ci je nahodeny korektny frame grabber.

              ano, tv karta sa sklada z viacerych casti, samotny televizor a nahravaci obvod ktory konvertuje obrazovku z televizora cez zbernicu do pocitaca v urcitom formate. ci uz mpeg4 (divx), mpeg2 (dvd) alebo mpeg1 (vcd). no a niekedy vyrobcovia setria na pametovom cipe ktory uchovava firmware takze je potrebne ten firmware nahrat pri inicializacii ovladaca.
              • Re: pinacle tv hybrid card 20.02.2007 | 23:55
                Avatar andrejorisek FEDORA  Používateľ
                v systeme ukazuje device unknown.....
                ako nahram firmware?
                • Re: pinacle tv hybrid card 21.02.2007 | 10:43
                  WlaSaTy   Návštevník
                  co znamena "v systeme ukazuje device unknown"? kazdy hardware ma ciselny identifikator vyrobcu a ciselny identifikator modelu aj s reviziou. Operacny system ich zobrazi vzdy pokial clovek nepouzije klikatko ktore osekava dolezite informacie. Takze co pise nastroj cardctl aj s korektnymi parametrami?