beryl

Sekcia: Aplikácie & Desktop 20.02.2007 | 13:11
Avatar kripel   Používateľ
skusal som instalovat beryl/xgl viacerimi sposobmi no stale mam problem. Po spusteni berylu ho nemozem zvolit ako manazera okien, po zvoleni moznosti sa nic nestane. Suvisi to asi s tymto , lenze neviem co s tym
Detected xserver : AIGLX

Checking Display :0.0 ...

Checking for XComposite extension : failed

No composite extension
beryl: No composite extension
Window manager warning: Lost connection to the display ':0.0';
most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
the window manager.

Ubuntu 6.10, radeon x1400
    • Re: beryl 20.02.2007 | 13:59
      Avatar WhiteRaven Gentoo  Používateľ
      Máš v xorg.conf toto?
      Section "Extensions"
          Option "Composite" "true"
      EndSection

      • Re: beryl 20.02.2007 | 14:10
        Avatar kripel   Používateľ
        skusal som aj s true aj bez, ale zmena ziadna
        • Re: beryl 20.02.2007 | 14:27
          Avatar fantomas Gentoo  Používateľ
          nie true ale Enable
    • Re: beryl 20.02.2007 | 14:20
      6205   Návštevník
      beryl je kravina, povodny compiz je lepsi
      • Re: beryl 20.02.2007 | 18:44
        tri3   Návštevník
        beryl nie je kravina, je to fasa vec, len sa to kurva tazko rozbehava, ani mne sa to nepodarilo :((
        • Re: beryl 20.02.2007 | 20:48
          Avatar srigi   Používateľ
          Neviete niekto ci ten Beryl pojde aj pod ATI Radeon 9000/32MB s OS drivermi?
          • Re: beryl 20.02.2007 | 21:03
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            No to neviem...ale môžeš to skúsiť. Ak chceš návod tak podľa tohto alebo tento. Držím palce aby ti to išlo ;)
        • Re: beryl 21.02.2007 | 12:19
          Avatar zemkooo openSUSE, PC-BSD  Používateľ
          ja som ho rozbehal uplne v pohode, len nainstalovat a pustit beryl-manager a bolo to... len mi isiel pomalsie (trhal) ako compiz
    • Re: beryl 20.02.2007 | 18:17
      Avatar kripel   Používateľ
      nefunguje ani s true, vobec neviem co s tym. :(
      • Re: beryl 20.02.2007 | 18:26
        qw11   Návštevník
        neskusal si nastavit v (klik pravim na ikonu)-advancet beryl option-rendering platform a vybrat nieco ine ako AIGLX?
      • Re: beryl 20.02.2007 | 18:46
        tri3   Návštevník
        Inak niekto nadomnou ti pisal ze tam mas dat !!!enable!!! a ty furt tocis o true... :D
    • Re: beryl 20.02.2007 | 19:23
      Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
      Najaskor si poriadne rozbehaj 3D na Tvojej karte, ale x1400 nejak nevidim medzi podporovanymi.
      https://help.ubuntu.com/community/RadeonDriver?highlight=%28RadeonDriver%29

      Skus poziriet na cesku a slovensku (k)ubuntu wiki
      Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
    • Re: beryl 20.02.2007 | 19:47
      Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
      Zdravim. Vyskusaj toto a daj vediet ci to funguje :). Podla tohoto navodu sa to budem pokusat rozbehat.
      sudo apt-get remove windows
    • Re: beryl 20.02.2007 | 20:41
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      No ja som mal podobny problem a aj h ocasto riesim, pretoze mi Beryl sem-tam robi blbost. Skus namiesto normalneho beryla pouzit beryl-svn. Je to v podstate to iste, len SVN-verzia je troska ochudobnena, neviem o co :) ale fachci napriklad aj mne na Radeon 9000 PRO 64 Mb
    • Re: beryl 20.02.2007 | 21:03
      Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
      Ja som postupoval podla tohto navodu: http://wiki.beryl-project.org/index.php/Install/Ubuntu/Edgy/AiGLX A funguje to.
    • Re: beryl 20.02.2007 | 21:08
      Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
      Mam Radeon 7000 64MB a krasne mi chodi Compiz.
      Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
      • Re: beryl 20.02.2007 | 21:12
        Avatar Tommy Angelo   Používateľ
        Tak to je výhra! :D si dobrej...a ked sme už pri tom, tak tieto eye-candy zlepšováky idú na KDE, Gnome a idu aj na XFCE?
        • Re: beryl 20.02.2007 | 21:57
          Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
          Ano, mam Xubuntu. A funguje mi aj Beryl.
          Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
      • Re: beryl 20.02.2007 | 21:55
        Avatar Viliam Oravec Kubuntu 10.04 (MSI GX700PX)  Používateľ
        Ja som sa s compiz-om hral pred pár 4 dňami a rozchodil som ho na 32 MB grafike NVidia Geforce 2 MX 200. To si dovol
        Všichni mněli ruce od krve, jenom já hubu... :)
        • Re: beryl 20.02.2007 | 22:15
          pepa   Návštevník
          A chodí Vám Beryl a Compiz dobře s Open Office? Mi casto mizí horní lišty u oken a okna se pri tom jeste maximalizují.
          • Re: beryl 20.02.2007 | 22:18
            Avatar Tommy Angelo   Používateľ
            Mne ide dobre. Ale to čo robi tebe aj mne sem tam robi...niekedy to proste nezvladne graficky vykreslit...ale myslim ze po kliknuti pravym tlacitkom na ikonku Beryla a potom vybrati moznosti "Restartovat dekoratora okien" by sa to malo napravit
            • Re: beryl 20.02.2007 | 22:59
              Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
              Pomoze dat v xorg.conf DefaultDepth 16, aj display nastavit na 16 a ide to v pohode. Aj na mojej staruckej 7000 (nechcem sa jej zbavit, mam ju rad :-))
              Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
        • Re: beryl 21.02.2007 | 04:40
          tommy   Návštevník
          ja mam doma beryl na MX 400.
          • Re: beryl 21.02.2007 | 10:25
            Mišo   Návštevník
            Ja mám Beryl na notebooku s MobilityRadeon 7500 s 32MB videoRAM a fachčí :-)
            • Re: beryl 21.02.2007 | 11:55
              Avatar srigi   Používateľ
              To je super, este ake mas drivery? FGLRX alebo OpenSource?
              • Re: beryl 21.02.2007 | 14:46
                Mišo   Návštevník
                Nič som neinstaloval, takze tie co boli v Ubuntu 6.1....
        • Re: beryl 21.02.2007 | 10:48
          ferko   Návštevník
          ja mam geforce 2 mx400 32mb ram a nejde mi to :(
    • Re: beryl 21.02.2007 | 11:05
      Yetty   Návštevník
      skus toto malo by ti to slapat na 100% http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu:Edgy#How_to_install_Beryl.2FAIGLX_.28Nvidia.29
      kamos to rozbehal na svojom laptope s 32mb zdielanou grafickou kartou od intelu
      • Re: beryl 21.02.2007 | 23:39
        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
        Beryl som rozbehol na P II 400, 384MB RAM, GF 440MX 64!!! Fachci v pohode!!! (az na malicke zaseky :) )
        sudo apt-get remove windows
        • Re: beryl 22.02.2007 | 10:07
          tri3   Návštevník
          tak to vam zavidim, ja sa s tym nepravidelne ale dost casto uz zabavam asi 3 tyzdne a vysledok Beryl ide,
          ale vlastne nejde, asi mam zle rozbehanu grafiku ale neviem si s tym uz fakt rady...
          • Re: beryl 22.02.2007 | 11:58
            WlaSaTy   Návštevník
            no, pre beryl musis mat rozbehnutu 3d akceleraciu a povolene extensions pre xwindows ktore potrebuje a az potom bude ako tak pouzitelny takze je s tym dost roboty i ked pre niekoho to moze vyvazit vysledny efekt :-)

            mne sice ide, ale je to hracicka ktora sice dobre vyzera ale o praktickom vyzname pomlcim. najme ked zoberieme do uvahy ze sa xwindows v poslednej dobe brutalne vyvija a verzia x.org 7.2 co vysla pred par dnami mala koli 3d desktopu rozne vylepsenia.
            • Re: beryl 22.02.2007 | 14:23
              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
              Rozbehnut beryla sa mi podarilo na 1 krat za asi 40 minut podla navodu v tejto diskusii. Ja beryla beriem tiez ako peknu hracku, no na druhej strane je to lepkava pavucina do ktorej sa chytia windowsaci (hlavne mladsi :D).Uz sa aj na tomto fore objavuju otazky typu: Existuje nieco ako XGL pod windows :( ? :)))
              sudo apt-get remove windows
              • Re: beryl 22.02.2007 | 14:31
                Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                Pockaj typnem si ... mas NVidiu? ;)
                "IB, thy name is homework." -- IB
                • Re: beryl 22.02.2007 | 14:43
                  Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                  Jo Jo... :)
                  sudo apt-get remove windows
                  • Re: beryl 22.02.2007 | 14:57
                    Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                    Heh bolo hned mi bolo divne zeby si mal ATi a rozchodil beryla behom takej chvilky :D
                    "IB, thy name is homework." -- IB
                    • Re: beryl 22.02.2007 | 15:17
                      rroossii   Návštevník
                      rozbeham beryla na integrovanej frafickej karte Intel 950 224 mb shared??
                      • Re: beryl 22.02.2007 | 15:20
                        Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                        Je notnô skúsit ;)
                        sudo apt-get remove windows
                        • Re: beryl 22.02.2007 | 15:42
                          rroossii   Návštevník
                          no a neskusal to uz dakto predo mnou?? viem ze windows vista s aero efektom sa na tom da v pohode rozbehat
                          • Re: beryl 22.02.2007 | 16:04
                            Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                            Ujko Googler ti po zadani klucovych slov vyhodi vela uzitocnych informacii (Y)
                            sudo apt-get remove windows
                            • Re: beryl 22.02.2007 | 17:17
                              BERYLIUM   Návštevník
                              ja som to rozbehal na ubuntu podla navodu :
                              https://help.ubuntu.com/community/BerylOnEdgy
                          • Re: beryl 22.02.2007 | 20:46
                            Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
                            A co keby to ten ktory to skusal pred tebou posral a preto by mu to neslo rozbehat? Sak vyskusaj a uvidis ... Ak ti ide 3D akceleracia tak by aj beryl mal ist
                            "IB, thy name is homework." -- IB
    • Re: beryl 27.02.2007 | 21:49
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      Skús spúšťať beryla iným spôsobom. Nie štandartným
      beryl-manager
      ale týmto ::
      beryl-manager --no-force-window-manager
      a potom toto zadaj ::
      beryl-xgl --use-copy
      .

      Mne to vyriešilo aj problém s bielou obrazovkou...white screen of death ;)
      • Re: beryl 11.03.2007 | 12:14
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        No, s white screen of death som sa stretol aj ja, ale to az po tom, ako som instaloval compiz. Takze chyba bude asi v xorg.conf :) Je to zaruceny sposob ako spustit beryl ;) Diky moc. :P
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: beryl 11.03.2007 | 12:20
          Avatar Tomáš Srnka Barz čo, už asi všetko  Administrátor
          beryl --use-copy --replace & by to mal riesit, ale aj tak momentalne SVN verzia nejde ;-(.
          Dlho som robil linuxos.sk, neskôr založil vpsFree.cz, posledných pár rokov ako tech. riaditeľ vo Websupporte
          • Re: beryl 11.03.2007 | 18:30
            samox86   Návštevník
            beryl som rozbehal bez problemov. v tom case som nemal rozbehany fglrx driver, takze som fical na oss radeon. nainstaloval som aiglx + beryl-manager (aiglx tusim vo fedore bolo a beryl "yum install beryl-kde"). kazdopadne na akykolvek 3D desktop potrebujes composite enable, bez toho ti to nepojde. ak mas nvidiu skusil by som to cez xgl
      • Re: beryl 15.03.2007 | 17:49
        keno 10   Návštevník
        takze som lama na linuxoch.Najskor som skusal ubuntu live CD len tam som to akosi posral nvidia ovladace a tak som si stiahol kubuntu DVD a tam som si ich nahodil podla sk wiki isli a tak som si nahodil beyl podla navodu na wiki ale mam taky problem .( strasne mi zere vykon procaku mam semprona 2.5 a GF FX 5500 128MB a taky prudsi pohyb okna z berylom my vytazi procik na 70% a nefim cim to je a taky beryl tiez na 70% a ked sa divam na kocku tak aj 90% a neviem preco mi to robi :( skusal som video z DVD a na beryle sa to pozerat neda :( je to vykonom ?
        • Re: beryl 15.03.2007 | 18:14
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          vo velkej miere tu ide aj o RAM. Ja mam 256MB RAM , Nvidia FX 5200 128MB a CPU 1.7 GhZ a aj tak mi to sekalo jak blaazon :). Onedlho ma to omrzelo a teraz idem na cistom GNOME Human skine, Human ikony a pozadie z gnome-look.org. Inac, ak ti to seka, skus pouzit XFCE ( Xubuntu ) v tom mi to slo najrychlsie, predsa len je to najrychlejsi desktop manager
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: beryl 15.03.2007 | 18:27
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Este som zabudol, ze KDE je uz samo o sebe prilis graficky "premakane" a tak by si musel mat strasne silny pocitac aby ti to slo, aspon podla mna
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: beryl 15.03.2007 | 18:45
              Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
              hosi mne fachci beryl na cpu P2 400MHz s 3x128MB ram :D. Na tomto fore je diskusia, v ktorej je napisane, ze je nutne pridat par riadkov do xorg.conf.
              sudo apt-get remove windows
              • Re: beryl 15.03.2007 | 18:49
                Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                a to??? citam skoro vsetky diskusie a nejako som nepostrehol
                There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                • Re: beryl 15.03.2007 | 19:20
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  No uz to mam, je to blesk :)
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                  • Re: beryl 15.03.2007 | 21:06
                    Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
                    Som rad ;).
                    sudo apt-get remove windows
                  • Re: beryl 15.03.2007 | 21:11
                    Avatar Tommy Angelo   Používateľ
                    ja mám 768 Mb RAM 2,0 GHz Celeron Radeon 9000 a beryl mi ide parádne...aj ked citelne pomalsie nez u standardneho gnome bez caciek
                    • Re: beryl 16.03.2007 | 16:19
                      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                      Este by som sa chcel spytat, v Beryle mi vzdy vsetky okna, napr. Gaim okno s rozhovorom alebo Firefox pri scrollovani hore-dole seka, ako nenacitava sa ten obsah tak rychlo ako bez berylu, ako to spravit? Diky moc
                      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
                      • Re: beryl 19.03.2007 | 14:21
                        Ykso   Návštevník
                        no mne beryl spale nadherne a uplne plynule, opytam sa , ked otacam plochy na kocke a dam napr.druhu tak sa mi nemeni cislo ukazovatela ploch...ma to tak byt ?