solaris

Sekcia: Ostatné 22.02.2007 | 09:47
Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
mal by som zopar otazok ohladom solarisu:

ako je to s licenciou? v poho som ho stiahol (z oficialnej stranky) nainstaloval, no neviem ci to mam registrovat, co by to pre mna znamenalo? (myslim z pohladu, ze odomna budu chciet dake money, abo tak, update, podpora)

dlasia otazky je ako sa tam dostanem na ine particie disku (myslim okrem konzoly,,,nikde som to nenasiel)

- peace, not war -
    • Re: solaris 22.02.2007 | 11:40
      Nipo   Návštevník
      A preco si nedas Linux ... co ta tak laka na Solarise ?
      • Re: solaris 22.02.2007 | 12:05
        Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
        linux.... neviem preco ale moc sa s linuxom nemam rad, nieco mi na nom vadi
        asi to ze na mojom HW (asus a6rp) ziadny desktoptovy nerozbeham (tym myslim so svojimi schopnostami a lenivostou )
        ked nie linux tak potom BSD... to mam rad, pohoda nainstalujem, no neide zvuk (exoticka zvukovka)
        tak skusam Solaris (velke investicie SUN), mozno tam najdem podporu pre HW, chcem sa totiz zbavit windowsu konecne
        - peace, not war -
        • Re: solaris 22.02.2007 | 12:32
          Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
          na a6rp sa uz riesil zvuk, myslim ze aj vyriesil. google+linuxos forum
          • Re: solaris 22.02.2007 | 19:39
            Avatar Jan Hovancik debian, win  Používateľ
            mohol by si urobit how-to
            - peace, not war -
        • Re: solaris 22.02.2007 | 15:16
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          s tym nepocitaj, ze solaris bude mat ovladace pre takyto hardware. linux ma najviac ovladacov
          Debian. apt-get into it…
      • Re: solaris 22.02.2007 | 19:48
        Avatar Samuel Kolesár Mac OS X  Používateľ
        Solaris je fajn, ale skor na server ako na desktop... aj ked tiez ma to laka vyskusat to, tak isto ako BSD.

        No a k tvojim otazkam: co sa tyka licencie, aj keby si to registroval, peniaze od teba chciet nebudu. Solaris je teraz free.

        Na druhu otazku odpoved neviem, nakolko s nim zatial nema osobne skusenosti.
        • Re: solaris 22.02.2007 | 20:46
          conta   Návštevník
          bsd je najlepsi... jednoznacne
          ja frcim na desktopbsd
          ucim sa aj freeBSD(na virtual pc),haluzovina
    • Re: solaris 22.02.2007 | 20:50
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      solaris, hmm. celkom dobra kniha :P
      Debian. apt-get into it…