inštalácia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.02.2007 | 16:31
Avatar stavyko Mandriva Linux 2006  Používateľ
mám problém s inštaláciou stiahnutého softwaru z internetu. Jedná sa o cinellera, kino. Neviem ako to mám naištalovať. Po rozbalení nemám spustiteľný súbor. Za pomoc ďakujem
Norbi
    • Re: inštalácia 22.02.2007 | 16:59
      ---   Návštevník
      nemas za co dakovat ,ale skor napis co si konkretne stiahol ,bez toho sa radit neda
      • Re: inštalácia 22.02.2007 | 17:07
        Avatar srigi   Používateľ
        Tak tak, napis aspon nazov suboru, co si stiahol z netu.
      • Re: inštalácia 22.02.2007 | 17:43
        Avatar stavyko Mandriva Linux 2006  Používateľ
        stiahol som : avidemux_2.3.0.tar.gz a cinelerra-2.1-src.tar.bz2. Potom som to rozbalil v Ark. Tu som skončil. Potrebujem nejaký software na strihanie filmov z DVD kamery, najlepšie v SK alebo CZ jazyku. Kdenlive mi nefunguje. Pracujem v Linux Mandriva 2006. Ako zistím že ktorý software na nete je pre mňa?
        Díky že mi pomáhate.
        Norbi
        • Re: inštalácia 22.02.2007 | 18:07
          Avatar kernel OpenSUSE, Gentoo  Používateľ
          cinelerra-2.1-src.tar.bz2
          To src znamena, že si stiahol zdrojové kódy programu (z ang. source), tie priamo spustiteľné niesú, najprv ich treba skompilovať.
          Skús nájsť binárky cinelerry pre tvoje distro ak, ich nenajdeš čaká ťa kompilovnie.
          There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary and those who don´t.
    • Re: inštalácia 22.02.2007 | 17:18
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      a baliky pre tvoju distribuciu nie su?
    • Re: inštalácia 22.02.2007 | 18:06
      Avatar stavyko Mandriva Linux 2006  Používateľ
      stiahol som : avidemux_2.3.0.tar.gz a cinelerra-2.1-src.tar.bz2. Potom som to rozbalil v Ark. Tu som skončil. Potrebujem nejaký software na strihanie filmov z DVD kamery, najlepšie v SK alebo CZ jazyku. Kdenlive mi nefunguje. Pracujem v Linux Mandriva 2006. Ako zistím že ktorý software na nete je pre mňa?
      Díky že mi pomáhate.
      Norbi
      • Re: inštalácia 22.02.2007 | 18:12
        ---   Návštevník
        ked uz to inac nepojde , daj si vyhladavat co potrebujes , klikni na "Advanced RPM Search" zaskrtni si mandriva 2006 a najdes urcite to co potrebujes (rpm baliky).
        • Re: inštalácia 22.02.2007 | 18:32
          Avatar Mihalko Kubuntu 8.04  Používateľ
          Aj to kompilovanie by si mal zvladnut, pokial vies aspon nieco s konzolou. A v readme (ktore je pri kazdom zdrojaku) by to malo byt popisane. Ak nie tak rozbal zdrojak do priecinku dostan sa v root konzole do toho priecinku a zadaj:
          ./configure potom make a potom make install
          aspon tento postup je pri drvivej vacsine zdrojakov
          • Re: inštalácia 22.02.2007 | 19:09
            Avatar srigi   Používateľ
            Nemam rad make install, ja radsej checkinstall s naslednym instalovanim balicku.