Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz

Sekcia: Aplikácie & Desktop 22.02.2007 | 18:38
cvaldo   Návštevník
Caute
potreboval by som poradit ako naistalujem a co hlavne mam urobit ak najdem balicek s takouto koncovkou. Momentalne mam Fedoru Core 6 a chcem si naistalovat balicek s takou to koncovkou.
Poprosim aj postup co a ako

Diki
    • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 22.02.2007 | 18:39
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      tar -xjf balicek.tar.bz2
      cd balicek
      ./configure
      make
      make install
      • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 22.02.2007 | 18:41
        Avatar srigi   Používateľ
        O tomto postupe by sme mohli polemizovat, pretoze FireFox je takto distribuovany ako binarka!
        • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 22.02.2007 | 19:06
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          statisticky jasne vedu zdrojaky
      • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 22.02.2007 | 18:45
        ---   Návštevník
        este si zabudol ,ze najpr sa vacsinou oplati precitat subor INSTALL ,ktory je v tom baliku. Tam je popisany postup ako to skompilovat.
        • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 22.02.2007 | 19:07
          Avatar srigi   Používateľ
          jj, alebo README subor. V Linuxe treba neobycajne vela citat pribalenu dokumentaciu. Toto je IMHO jedna z veci ktora brani sirsiemu rozsireniu medzi BFU.
          • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 22.02.2007 | 19:14
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            plus INSTALL
      • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 22.02.2007 | 19:07
        Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
        A ešte taký detail, príkaz make install sa zadáva pod rootom.
    • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 22.02.2007 | 20:35
      --   Návštevník
      kedysi vysiel na linuxos.sk clanok instalacia softveru v linuxe
    • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 23.02.2007 | 07:05
      Elven   Návštevník
      skus pozriet, ci tam nie je niekde balicek RPM :)

      inak... aky program by si to chcel instalovat? :)
      • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 23.02.2007 | 10:58
        cvaldo   Návštevník
        to som skusal ale nebol tam a tak sa musim polamat z tymito koncovkami
        • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 23.02.2007 | 13:05
          ---   Návštevník
          a co konkretne instalujes?
          • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 28.02.2008 | 14:44
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            Potrebujem radu, stiahol som si jeden screenlet a chcem si ho nainstalovat, tak som ho rozbalil a cez terminal som sa dostal do toho adresara. Potom som zadal ./configure lenze tu mi to uz vypisalo ze No such file or directory ...
            Samozrejme som cital aj Read Me, a tam bolo ze si mam stiahnut program screenlets-0.0.10, tak som to spravil a nainstaloval ho, ale aj tak neviem co mam robit dalej, cital som kopec navodov a nic ... nic nefunguje, stale skoncim pro tom ./configure a konec ...
            Vie niekto normalne poradit ???
            Slackware
            • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 28.02.2008 | 15:35
              Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
              To je jasné ako facka, buď si v zlom priečinku alebo v ňom nemáš configure.
              • Re: Inštalacia programu s koncovkou tar.bz, tar.bz2 a tar.gz 28.02.2008 | 16:07
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                Ja som nevedel ze configure je subor v tom adresari, inak hej mal si pravdu nebol tam. Ale dakujem ti velmi pekne, donutil si ma ponamahat si poriadne hlavu a nakoniec som to dokazal spojazdnit ... Niekedy nepochopim na prvykrat navody ...
                Slackware