ozajstne XFCE ://

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.02.2007 | 18:14
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Doteraz som mal ubuntu a potom som presedlal na kubuntu, ale chcel som xfce a tak v konzole ako spravny debianoid "sudo apt-get install xubuntu-desktop" a "sudo apt-get install xfce4" spustil som,zmenil listu ale nejako mi to nepripominalo to zo screenshotov, mam to teraz nejake veeelmi divne :D sak pozrite sami http://www.dare-devil.yw.sk/xfce.jpg. Ako to dat do toho normalneho zakladneho rezimu? :D
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: ozajstne XFCE :// 23.02.2007 | 18:29
      Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
      ale ved to je normalne xfce. co sa ti zda divne? tak si pridaj dole panel, popridavaj si tam ikonky a uprav si to ako len chces, hoc nech to aj vyzera ako "zakladny" rezim
      • Re: ozajstne XFCE :// 23.02.2007 | 19:01
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        a nevies mi cisto nahodou povedat ako si mam do toho panelu dat veci? nejako mi to nejde :)
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: ozajstne XFCE :// 23.02.2007 | 19:03
          Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
          klikni pravym na panel > prodat polozku > pridat spustac
      • Re: ozajstne XFCE :// 23.02.2007 | 20:25
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        > ale ved to je normalne xfce

        xfce normalne, nastavenie nenormalne (ach to ubuntu)
        Debian. apt-get into it…
    • Re: ozajstne XFCE :// 23.02.2007 | 20:07
      Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
      Chcel by som vedet taku blbost, ked sme pri tom xfce. Moj problem je v tom ze po nejakom case, ked pouzivam KDE, zacnem tuzit po Gnome a naopak. A mam tuzbu vyskusat aj Xfce. Ako to funguje. Pri prihlaseni sa vytvori nejake menu, alebo co? A ja si vyberiem prostredie? Pouzivam momentalne Ubuntu. Prosim neukamenujte ma ak mam blbu otazku.
      • Re: ozajstne XFCE :// 23.02.2007 | 20:21
        Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
        Odpovedou su kdm/xdm/gdm spravcovia prihlasenia. Toto je presne to "menu" ktore ti da na vyber prostredie, ktore chces pouzit. Alebo sa to da aj jednoducho
        echo xfce4-session > ~/.xinitrc
        a ked sa ti to zunuje, tak zase to das na GNOME takto
        echo gnome-session > ~/.xinitrc
        cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
        • Re: ozajstne XFCE :// 23.02.2007 | 20:23
          Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
          Dakujem
        • Re: ozajstne XFCE :// 23.02.2007 | 21:50
          Avatar stranger Xubuntu, FreeBSD  Používateľ
          Kde sa da v Xubuntu najst xdm? Ja som v tom, ze mi to bezi cez gdm. Takze aj pytajuci sa bude asi v pomykove...
          Linux is for people who hate Windows, FreeBSD is for people who like Unix. The answer is Ubuntu.
          • Re: ozajstne XFCE :// 23.02.2007 | 22:12
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            ak ho nemas nainstalovany tak normalne apt-get install xdm ... ak ho nainstalovany mas, staci ako root dpkg-reconfigure xdm
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
            • Re: ozajstne XFCE :// 24.02.2007 | 13:44
              Avatar Pesan Ubuntu  Používateľ
              Este raz diky za radu. Zvladol som to. Xubuntu je super. Je to rychlik :-)