AKY LINUX NA SERVER

Sekcia: Ostatné 18.04.2005 | 00:53
server   Návštevník
aku distribuciu by ste mi poradili na web server (apache php, my sql) ..thx
    • Re: AKY LINUX NA SERVER 17.04.2005 | 19:49
      L3Go   Návštevník
      Debian
    • Re: AKY LINUX NA SERVER 17.04.2005 | 20:10
      d   Návštevník
      red hat, NOVELL enerprise server???
    • Re: AKY LINUX NA SERVER 17.04.2005 | 20:14
      m0d0r   Návštevník
      windows 2003 server
      • Re: Re: AKY LINUX NA SERVER 17.04.2005 | 20:35
        d   Návštevník
        :))) no ten urcite......ale ako recesia je to dobre:)
    • Re: AKY LINUX NA SERVER 17.04.2005 | 20:38
      q-parser   Návštevník
      Doporucujem Gentoo. V skole spravujem Gentoo server a doteraz som nemal problem.
      • Re: Re: AKY LINUX NA SERVER 17.04.2005 | 23:56
        jeremias   Návštevník
        hej veru tak mon. Naaku source distribuciu najlepsie. Si vykompilovat najnovsie baliky, len kere potrebujes atd.. Nielenze ti system pobezi trocha rychlejsie ale budes tam mad len to co kces/potrebujes. Vybuchas aj nake decentne security patche do jadra(grsecurity & friends). Ties mozes jednoducho updatovat package v pripade ze sa vnih vyskytnu nake security problemi(co sa urcite stane). Skus Gentoo alebo SourceMage(www.sourcemage.org)
    • Re: AKY LINUX NA SERVER 18.04.2005 | 00:53
      otrek   Návštevník
      Caf, moj nazor je taky, aky je nazor vacsiny linuxakov: daj si tam distribuciu, ktora sa ti paci a s ktorou vies pracovat, vies kde a ako su ulozene konfiguraky. Ak si das inu, tak budes musiet studovat, co ta bude stat chvilu casu. Ak to vsak ma byt server, nedavaj tam graficku nadstavbu, teda ziadne KDE, Gnome a ani nic podobne. Je ti to na servri uplne zbytocne a akurat budes mat menej stabilny system (co nemusi byt pravda). vela stastia pri vybere a pouzivani otrek