ako linux podporuje novy HW ?

Sekcia: Hardware a Drivery 25.02.2007 | 22:57
Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
chcem upgradovat PC.. moja predstava je athlon64 DualCore(socket939 alebo AM)/ nforce4-5 a grafika na PCIe(nvidia). Ram 2x512 Kingston HyperX

Bojim sa ci mi bude linux (debian) normalne fungovat z DualCore a hlavne s rozhranim PCIe.

Pri behu 32 bitovych aplikacii nebude dochadzat k znizovaniu vykonu koli tomu ze CPU je na 64bit? Mozno hlupa otaska ale nevyznam sa do toho.
to ze potrebujem 64bit debian mi je jasne.

na upgrade si vyberram racej aktualnejsie veci aby som o 2 roky nemusel zase upgradovat.

Prosim povecte mi vase nazory najme na to PCIe lebo toho sa bojim najviac.. a ties nechcem spravit hlupost a kupit nieco na com mi nebude lin normalne fungovat.
< GENTOO FOREVER >
    • Re: ako linux podporuje novy HW ? 25.02.2007 | 23:08
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      1) DualCore a PCIe je to posledne coho by si sa mal bat...
      2) nepotrebujes 64-bit debian

      ja by som sa bal skor nForce, ani na to nie su dobre referencie (po HW stranke problemove SATA-II tusim a chipset s aktivnym chladenim, po SW stranke neviem ci forcedeth drivery podporuju vsetko).
      Debian. apt-get into it…
      • Re: ako linux podporuje novy HW ? 25.02.2007 | 23:41
        Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
        takze hovoriz ze dual core a PCIe pojde v pohode hej? a co si myslel s tym SATA-II ze mi nepojde dobre alebo bude robyt blbostI? zabudol som to dopisat lebo aj sata-II chcem brat..
        < GENTOO FOREVER >
        • Re: ako linux podporuje novy HW ? 26.02.2007 | 00:06
          Avatar uid0 Debian  Používateľ
          neviem presne, ja len z toho co sa ku mne donieslo. nforce by som nekupoval, radsej VIA, aj ked ten chipset uz trocha zastarava myslim ze ma vsetko potrebne a je komatibilny.
          google
          Debian. apt-get into it…
          • Re: ako linux podporuje novy HW ? 26.02.2007 | 00:26
            Avatar stano170 Gentoo  Používateľ
            no ja mam momentalne nforce2 a vzdy som mal veci od nvidie a nikdy som nemal problemy(vo win) a ters v lin .. alebo neviem ako by sa mali tie problemy prejavit.. ale ked je to ohladne stability tak som nemal problemy. Lin mi ho detekoval normelne tak ako setky komponenty dosky tak neviem..Mozno by mala mat moja sucastna doska vecci vykon to ja neviem lebo som nemal moznost porovnavat iny cipset..
            .. a ties brat nieco lebo je asi lepsie tak to ties velmi nechcem aby som to potom nelutoval.

            dofrasa, kebyze som to chcel na win tak by som teras toto nemusel riesit.. Ties by mohli vyrobcovia HW prihladnut aj na Lin...
            < GENTOO FOREVER >
            • Re: ako linux podporuje novy HW ? 26.02.2007 | 00:43
              Avatar uid0 Debian  Používateľ
              nforce ma aj HW problemy. mne sa nepozdava, ja by som ho nebral. je to na tebe (ale nforce2 je uz dost stary, neporovnaval by som to)
              Debian. apt-get into it…