xorg + ati + fglrx + DRI

Sekcia: Hardware a Drivery 26.02.2007 | 12:38
jaja   Návštevník

Predom sa ospravedlnujem, lebo musim si uznat, ze netusil, ku ktorej kategorii patri tato tema.

Moj problem je celkom nepochopitelny. Po konfiguracii jadra s povolenim len ati radeon kedze mam ati radeon m300 a rozbehanim xorgu s driver vesa , vsetko slapalo tak ako sa patri az na to, ze pri pridani modes cez 1024x756 uz mi vypisovalo no mode of this name v xorg.0.log file. nevravim ze FPS bolo okolo 560 v 5tich sekundach pri kazdej gl aplikacii. cize nepozeratelne.

Skusal som teda nainstallovat ati-drivers ati-drivers-extra ba dokonca aj xf86-video-ati. Driver v xorg.conf som prehodil na fglrx a zmeny nastali. Okrem ciernej obrazovky po spusteni startx sa mi neobjavilo nic a po stlaceni alt+ctrl+F? mi nezostalo nic, len natvrdo resetnut. Po nasledovnom boote som skontroloval xorg.0.log a okrem riadkov, ze DRI failed a no 3d acceleration available , program pokracoval a zastavil sa az pri input devicoch , co teoreticky znamenal, ze xka boli spustene bez chyby a mali by pracovat.

a preto by som sa chcel obratit na vas, ci nahodou neviete co s tym, alebo ci ste sa uz s niecim podobnym nestretli, lebo mne nezostalo nic ine , ako sa vratit k vese s 1024 rozlisenim a strasnym fpskom.

Ps. dakujem za akekolvek navrhy, lebo vsetky dotazy smerujuce na google ma zradili, mne nepomohli, i ked problem s "no mode of this name" tam je viac nez dost...

ine informacie.
distro - gentoo
kernel - 2.6.20
xorg - 7.2
ati-drivers - 8.33.6-r1

    • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 12:53
      jaja   Návštevník
      no prave som sa docital o novom drivery ktory funguje len na starsie verzie xorgu a moj driver je o moc starsi , tak sa uz vobec necudujem, ze nefunguje. ale i tak by ma zaujimalo, ako je mozne s fglrx to v logoch vyzera, ze by to slapat malo :(
    • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 12:57
      WlaSaTy   Návštevník
      ano, to je pochopitelne. graficky mod ma byt 1024x768 a nie 1024x756 a ovladac vesa je neakcelerovany. pre radeon sa pouziva bud closed source ovladac od ati alebo opensource radeon (popripade warper ati).
      • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 13:07
        jaja   Návštevník
        oprava. to rozlisenie bol preklep. jasne ze 1024x768, ale o tom som pisal, ze ten funguje normalne. ze pod vesou nejde len 1280x1024 popripade 1280x800. tie sa v xorg.o.logu vyskytnu ako no mode of this name..
        Inak, ved som napisal, ze ovladace pouzivam, no vysledkom je cierna obrazovka, zamrznuty linux a ziadne chyby v logoch.
        • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 13:38
          WlaSaTy   Návštevník
          cierna obrazovka, zamrznuty linux a ziadne chyby v logoch je klasicky popis uzivatela ktory zabudol definovat rozsah pracovnych frekvencii pre monitor. typnem si, mas LCDcko ktore nema preco hovorit cez i2c grafickej karte na akej ide frekvencii pretoze nativne pouziva len jednu.

          teda, monitor sa jednoducho vypol pricom praca zo systemom je mozna bez problemu. bud naslepo, alebo pomocou vzdialeneho pripojenia.
          • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 15:06
            jaja   Návštevník
            rozsah frekvencii je dany. Skor tam vidim problem v fglrx drivery. Ten isty config s vesou slape lez vesa nepodporuje mody 1280x1024 a viac (netusim akeho dovody) je to kvoli vesa standardom. a s driverom radeon to funguje tiez. tam mi nahodi aj prekne rozlisenie len iny problem. ten hlasi nejakeho FIFO timed out procak na 100% a nedari sa mi poriadne rozbehnut ani fluxboxa. ideme googlovat dalej ;)
          • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 15:08
            jaja   Návštevník
            hmm... Inak dakujem za radu, ale tou frekvenciou to urcite nemoze byt, lebo po zamrznuti nefunguje nic. Nie ze nefunguje monitor. Dokonca ani acpi, takze vypnut sa neda tlacitkom ale natvrdo.
            • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 15:45
              Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
              stale mas tu 20 kernel? inak ja som mal presne tento isty problem ked som si minule dal novy ati driver, a mal som stary kernel ... presne take iste priznaky ... skus si downgradovat kernel a podla mna to potom pojde :)
              "IB, thy name is homework." -- IB
    • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 15:47
      Avatar Andrej "karči" Krajči Gentoo  Používateľ
      Jo a este som zabudol:

      Kedze najnovsi ATi driver nema podporu pre 2.6.20 kernel a nema podporu pre 7.2 xorg tak pochybujem tento starsi bude mat :)

      Skus downgradnut xorg a kernel a podla mna to pojde.
      "IB, thy name is homework." -- IB
      • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 18:11
        jaja   Návštevník
        Jo presiel som na vyssiu verziu ati driveru. presiel na nizsiu verziu xorgu a normalne ma to pustilo do xdm. po vlozeni loginu a hesla uz len cierna obrazovka s okienkom x msg ktore mam v xdm nastavene na rebootovanie a nic viac... dalo sa hybat mysou, a tak teraz skusam ist s jadrom na 19tku... snad pomoze.
      • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 21:57
        jaja   Návštevník
        Takze prechod na jadro 2.6.19 - neuspesny pokus. stale ma to pusti do xdm ale po zalogovani zatuhne. neviem rady. Pravdepodobne nieco s modulmi lebo pokial to spustam s DRI tak to vytuhne uz pred xdm ....
        • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 21:59
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          vygeneruj si novy xorg.conf pomocou Xorg -configure
          • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 23:43
            jaja   Návštevník
            ok ludia po hodinach kompilovania , konfigurovania, niekolkych desiatkach cigariet, dosiel som k spusteniu fluxboxu po odstraneni chyby "AIGLX" "off" v xorg.conf, odstranenim jedneho riadku vo fontoch a pridanim modulu DRI. Moja tvar sa zacala usmievat. dokonca sa podarilo spustit xterm. No radost netrvala dlho. Po spusteni narocnejsieho programu ako je opera, xmms ci xine, cely linux vytuhne a zas ziada len o tvrdy restart.
            Ja som to momentalne vzdal, lebo xorg.O.log neukazuje ako vzdy ziadny chyby, vsetko vyzera ze slape ako ma, nic by nikomu chybat nemalo a dovod preco to zatuha, ja uz netusim... :(
            • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 26.02.2007 | 23:58
              WlaSaTy   Návštevník
              no, a je podporovany jernel 2.6.20 ovladacmi od ati? prave vidis na vlastne oci preco chcu vyhodit binarne ovladace z linuxu, ked to zatuhne na deadlocku komunikacie s hardware tak sa kernel uz nedostane ku slovu. nebol by pre teba vhodnejsi ovladac ati alebo downgrade kernelu?
              • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 27.02.2007 | 00:14
                jaja   Návštevník
                uz som vyssie uvadzal svoje prechod na kernel 2.6.19. tam mi to mrzne.
                • Re: xorg + ati + fglrx + DRI 27.02.2007 | 00:53
                  WlaSaTy   Návštevník
                  to je fajn ale co o tvojej verzii software hovori compatibility list od ati ?