tlačiareň netlačí na čierno

Sekcia: Hardware a Drivery 28.02.2007 | 09:56
karol   Návštevník
Mám taký menší problém s tlačiarňou HP Desk Jet 3420. Pripojil som ju k notebooku Mandrivalinux a ona mi začala všetko tlačiť na zeleno. Pripísal som to ako inak zaschnutým tryskám. Trysky som vyčistil ultrazvukom, doplnil som atrament, ale ono to stále tlačilo na zeleno. Pripísal som to skratovaným kontaktom na čipe v dôsledku čistenia. Po vysušení som to pripojil k desktopu (win XP) a ono to tlačilo na čierno. Pripísal som teda chybu vlhkosti. V zápätí som to však pripojil k linuxu a ono to zase tlačilo na zeleno. Potom k windowsu a tlač bola ako ináč zase čierna.
Nikdy by ma nemapadlo spájať farbu tlače s operačným systémom, ale experimentálne sa mi potvrdilo, že z windowsu to tlačí ako má - na čierno, a z linuxu na zeleno.
Neviete niekto, čo sa s tým dá robiť ? Je chyba zrejme na strane ovládača, ale ako to vyriešiť. Neporadíte mi niekto ?
Vopred ďakujem.
    • Re: tlačiareň netlačí na čierno 28.02.2007 | 12:38
      karol   Návštevník
      Ešte doplním, že tá zelená farba by mohla vzniknúť ako dôsledok nefunkčných modrých a červených trysiek. Potom by to ale znamenalo, že tá tlačiareň nepoužíva na čiernu tlač čiernu farbu, ale že si tú čiernu mieša z farieb. Dá sa jej v tom nejak zabrániť ? Zdôrazňujem, že pod win XP to nerobí, takže nejde o objektívnu poruchu hardwaru.
      • Re: tlačiareň netlačí na čierno 01.03.2007 | 09:27
        memo   Návštevník
        mne to robi tiez. Pred tlacou sa da vo vlastnostiach nastavit ci ma pouzivat cierny zasobnik alebo zasobnik s farbami (miesanie farieb na dosiahnutie ciernej).
        Vlastnosti-zariadenie-resolution, quality, ink type..
        tam si zvolte napr. 600dpi Color, Black+Color cartr. a bude pouzivat aj cierny.
    • Re: tlačiareň netlačí na čierno 28.02.2007 | 13:47
      Avatar Marek Uhliar Ubuntu 8.04  Používateľ
      A ovladace su dobre ? lebo toto aj mne robilo s pixmou 4200 ze tlacilo na fialovo a nasiel som ovladace a tlaci uz dobre
      • Re: tlačiareň netlačí na čierno 28.02.2007 | 18:53
        karol   Návštevník
        Ďakujem, vyskúšam nájsť teda nejaký vhodnejší ovládač.
        • Re: tlačiareň netlačí na čierno 28.02.2007 | 19:02
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          hplip
          http://hplip.sourceforge.net/
          • Re: tlačiareň netlačí na čierno 02.03.2007 | 21:41
            karol   Návštevník
            Ďakujem.