FTP Server

Sekcia: Konfigurácia 01.03.2007 | 14:06
qwert   Návštevník
zdravim. mam na linuxe ftp server (proftpd). chcel by som sa spytat ako si tam vytvorit dalsich uzivatelov (okrem anonymneho) a im vytvorit nejake virtualne priecinky , nieco take. vedeli by ste mi poradit? dakujem :)
    • Re: FTP Server 01.03.2007 | 14:13
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      instalni si gproftpd ... malo by to byt GTK gui k tomu
      • Re: FTP Server 01.03.2007 | 14:15
        qwert   Návštevník
        neviem ako myslis to GUI ale asi nejake okienka ne?! to mi asi nepomoze, ja mam slackware 10 a robim cez ten "prikazovy riadok", takze nejake taketo riesenie
    • Re: FTP Server 01.03.2007 | 14:55
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      nabuduce skus najprv google.

      http://www.castaglia.org/proftpd/doc/contrib/ProFTPD-mini-HOWTO-VirtualUsers.html

      a keby si chcel prejst na very secure ftp daemon (vsftpd):

      http://howto.gumph.org/content/setup-virtual-users-and-directories-in-vsftpd/

      :)
      Debian. apt-get into it…
      • Re: FTP Server 01.03.2007 | 15:16
        qwert   Návštevník
        diki moc, skusal som google ale nejak som nenasiel to co som potreboval
    • Re: FTP Server 02.03.2007 | 10:24
      Raven   Návštevník
      Skus si nainstalovat proftpd plugin do webmin-a a cez neho to v grafike hravo zvladnes .....
      • Re: FTP Server 02.03.2007 | 14:59
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        Raven : pisal, ze potrebuje textac .. nie su tam Xka ak som spravne poxopil
    • Re: FTP Server 02.03.2007 | 18:19
      qwert   Návštevník
      juuj, mohli by ste mi dajak poradit. precital som uz x manualov a vobec nechapem. jedine co potrebujem aby som si mohol vytvarat uzivatelov a im priradit heslo a priecinok do ktoreho budu mat pristup. nevedeli by ste mi presne napisat co a jak spravit
    • Re: FTP Server 02.03.2007 | 18:44
      qwert   Návštevník
      inac som skusal aj stiahnut pure-ftpd ale neviem to nainstalovat. pise to ze nejakym prikazom make install-strip ale ked to dam tak vypise ze to nepozna prikaz make..
      • Re: FTP Server 02.03.2007 | 18:49
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        balicek pre tvoje distro nie je?
        • Re: FTP Server 02.03.2007 | 19:03
          qwert   Návštevník
          tak neviem, som to stiahol z link. tam to nie je nejak roztriedene na distribucie. inac vobec neviem ako sa cokolvek instaluje, lebo ten linux server som si nainstaloval pred 3 dnami a predtym som linux vobec nepouzival.
          • Re: FTP Server 02.03.2007 | 19:12
            Avatar borg Fedora  Administrátor
            aku mas distribuciu?
            • Re: FTP Server 02.03.2007 | 19:44
              qwert   Návštevník
              slackware 10.2
    • Re: FTP Server 02.03.2007 | 20:15
      --   Návštevník
      potrebujes normalne pridat pouzivatela do systemu pomocou useradd
      v /etc/proftpd.conf sa predvoleny domovsky adresar pouzivatela zadava v direktive DefaultRoot, napr. pre domovsky adresar kazdeho pouzivatela:
      DefaultRoot ~
      • Re: FTP Server 02.03.2007 | 20:19
        qwert   Návštevník
        no o tejto moznosti viem, ale chcel by som vytvoril uzivatelov len pre FTP server, a tak isto aby som im vytvoril akysi virtualny domovsky adresar do ktoreho by som im pridal priecinky na ktore chcem aby mali pristup a k nim aj povolenia. nieco ako CerberusFTP na windowse
        • Re: FTP Server 18.06.2009 | 00:12
          jany2   Návštevník
          to by aj mna zaujmalo, tiez neviem vyst z dokumentacie proftpd.
          Takze napr. mam asi 6 userov kazdy ma samozrejme v home adresar /home/meno_usera
          defaultroot je nastaveny zatial DefaultRoot ~ takze moj domovsky /home/jany2 ak sa na ftp pripojim, tak ma to hned hodi do toho adresara (mozem tam kopirovat mazat atd....), mozem ist aj o uroven vyssie az do / (a to nechcem, chcem, aby som mohol ist maximalne do /home
          Nemozem nejak tu konfiguraciu pochopit, bolo by dobre, keby bol nejaky priklad na config
          • Re: FTP Server 18.06.2009 | 13:35
            tatar   Návštevník
            chroot jail ?
            vsftpd doc