MAIL SERVER - ZALOZNY

Sekcia: Ostatné 02.03.2007 | 14:10
jano   Návštevník
Dobry den vam vsetkym,

mal by som jednu otazocku ohladom zalozneho mailserveru?
Ako vlastne funguje taky zalozny mailserver?
Je mi jasne ze v pripade vypadku hlavneho mail servera je posta dorucovana tomuto zaloznemu. Ale pocas vypadku hlavneho, su uzivatelia automaticky presmerovany na zalozny? Alebo len zalozny prijma postu a ked nabehne hlavny,
tak ten si ju z toho zalozneho automaticky stiahne?
Dakujem za vysvetlenie
    • Re: MAIL SERVER - ZALOZNY 02.03.2007 | 14:20
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      nastavuje sa to v dns zaznamoch pomocou mx.
      • Re: MAIL SERVER - ZALOZNY 02.03.2007 | 14:26
        jano   Návštevník
        jo jo to viem, ale mna by skor zaujimalo ako to funguje v globale, vlastne ako spolupracuje zalozny s primarnym... nepotrebujem ako sa to nastavuje ale ako by to malo asi fungovat.
        • Re: MAIL SERVER - ZALOZNY 02.03.2007 | 14:29
          jano   Návštevník
          ... napriklad aj toto, vypadne hlavny, posta teda zacne chodit na zalozny, ale ako je to tam definovane - na zaloznom je spraveny jeden velky domenovy kos a hlavny si to po obnove stiahne a roztriedi do mailboxov, alebo ma ja zalozny mailboxy... toto by ma skor zaujimalo...
          • Re: MAIL SERVER - ZALOZNY 02.03.2007 | 14:53
            Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
            Ak ti vypadne hlavny server (bude nedostupny) posta sa automaticky zacne dorucovat na sekundarny mail server, kde je "zadrziavana" do doby, pokial nenastane spojenie medzi hlavnym a sekundarnym. Potom sa vsetka posta presunie. Sekundarny ma zvacsa nastavenu dlhsiu dobu na dorucenie, aby sa posta nevratila ako nedorucena. Sekundarny server sa stara o to, aby si skontroloval, ci hlavny sevrer je uz ok ;-)
            • Re: MAIL SERVER - ZALOZNY 02.03.2007 | 14:56
              jano   Návštevník
              aha, cize unho sa vlastne posta netriedi do mailboxov, ale vlastne funguje len ako nejaky relay server?
              • Re: MAIL SERVER - ZALOZNY 02.03.2007 | 15:06
                Avatar nipo Ubuntu 9.04  Používateľ
                Nie, na sekundarnom sa dava do fronty a potom sa z fronty psiela na hlavny MTA, tak ako prisli. Sekundarny MTA vie o tom, ze je sekundarny
    • Re: MAIL SERVER - ZALOZNY 03.03.2007 | 10:02
      jasom   Návštevník
      Aj tak tu nikto nevysveltil, co sa povodne jano pytal...hlavne, ze su tu fundovani odbornici...tiez by som to rad vedel. Naozaj tu nie je nikto, kto to vysvetli "polopate"?
      • Re: MAIL SERVER - ZALOZNY 03.03.2007 | 10:59
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        > Aj tak tu nikto nevysveltil, co sa povodne jano pytal.

        nie, nedostal odpoved B je (takmer) spravne, ale konkretny opis fungovania. ked sa ti nepaci, je to tvoj problem.

        > hlavne, ze su tu fundovani odbornici.

        niekto sa tu tak nazyva? a kto pozna google, vystaci si aj bez otazky.

        a ako bonus dostanes link na jeden nazor na backup MX a jeho uzitocnost/problemy: backup_mxs_are_dangerous...
        Debian. apt-get into it…