Ako to vymazat

Sekcia: Konfigurácia 02.03.2007 | 18:24
Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
Stiahol som nerolinux 2.1.0.4-x86 z ftp.nero.com, nainštaloval som(počas inštalácie skočila daka chyba s archívom)...po čase mi vyskočila chyba s aktualizaciami: "Je nutné preinštalovať balík nerolinux, ale nemôžem pre neho nájsť archív." tak idem do synapticu, že to vymažem, ale dačo sa pobabralo a mi nič nenájde čo hľadám. Skúsil som cez terminál príkazom "sudo apt-get remove nerolinux", ale zase tá istá chyba naskočila a nič nemôžem stiahnuť cez terminál. Dá sa to dajak opraviť? Thx
    • Re: Ako to vymazat 02.03.2007 | 18:28
      nobody   Návštevník
      mam take auto a z jednej hadicky mi nieco tecie neviete kde kupim tu hadicku?
      • Re: Ako to vymazat 02.03.2007 | 19:02
        Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
        Ta jak sa mam vyjadriť? Stahol som nera, nainštaloval, ale zmazať nejde...
    • Re: Ako to vymazat 02.03.2007 | 18:42
      WlaSaTy   Návštevník
      ano, pri jednouzivatelskej databaze moze do nej pristupovat len jeden uzivatel v ramci jedneho procesu. to sa tyka aj databazoveho rozhrania pre spravu software teda balickovacieho systemu urceneho na instalaciu a odinstalaciu.

      teda na to aby si mohol instalovat alebo odinstalovat programy musis pozriet ci uz nemas niekde otvorene okno s nejakym synaptikom ci jak sa to vola .... ak ano, tak to rob v nom. ak nie, tak ukonci vsetky procesy a skus este raz.

      ak by tam bol stale problem, tak bude treba asi ukoncit vsetky procesy ktore maju co docinenia s instalatormi a v pripade potreby aj zrusit zamok na tej databaze. myslim ze sa to tu riesilo uz vela razy.
      • Re: Ako to vymazat 02.03.2007 | 18:59
        Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
        Určite nemám nič spustené ako synaptic keď to chcem vymazať, skúšal som to asi tisic raz...
        • Re: Ako to vymazat 02.03.2007 | 20:04
          WlaSaTy   Návštevník
          aby si sa nedivil, nie vzdy je ten proces viditelny volnym okom ...

          no ale nakolko ti asi moc nehovoria prikazy ps a kill, tak skus restartnut pocitac. ak by to nepomohlo tak budeme musiet pokladat ten lock subor ...
          • Re: Ako to vymazat 02.03.2007 | 21:58
            Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
            Ani reštart nepomohol, stále keď napíšem apt-get remove nerolinux, tak mi napíše tu chybu: Je nutné preinštalovať balík nerolinux, ale nemôžem pre neho nájsť archív.
            • Re: Ako to vymazat 03.03.2007 | 10:00
              Avatar Peto Arch Linux  Používateľ
              Tak sa mi podarilo, našiel som na ubuntuforums ako sa to riešilo. Trebalo vymazať všetko, čo sa začína na nerolinux v priečinku /var/lib/dpkg/info/. A potom zadať príkaz "sudo dpkg --remove --force-depends --force-remove-reinstreq nerolinux"