myeuro.tv pod linuxom

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.03.2007 | 18:13
framfield   Návštevník
nema niekto skusenosti ako rozbehat cesko-slovenske programy pod linuxom? vo widlax na to staci real player, ale v ani instalacii neho mi to pod linuxom nejde. mozno treba nejake nastavenie alebo nejaky scriptik, no neviem si s tym dat sam rady.
viac o myeuro.tv je v mojom blogu.
kazda rada by bola dobra, nexe sa mi zapinat wildy iba kvoli telke. diky
    • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 18:23
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      dal si zly link na blog, to myeuro.tv mi hadze 403 ... a ja neviem co myslis, ale mne ide aj JOJ, aj TA3, aj Markiza ci uz live stream alebo archiv ...
    • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 18:29
      framfield   Návštevník
      sorry, ten link je tu:
      http://fabik.co.uk/?q=node/24
      stream markizy, jojky a pod z ix stranok mi ide. myslim na nieco ine, pozri si clanok.
      • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 18:34
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        skus cez kaffeine alebo mplayer ... ale zalezi ci mas xine codecy a win32 codecy ...
        • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 18:46
          framfield   Návštevník
          cez kaffeine mi vyhod dve okna:
          1.okno:
          xine Error - Kaffeine Player

          No plugin found to handle this resource
          (rtsp://framfield:/asdfasdfasdfasdfasdf@81.31.100.47/broadcast/secure/ct2.rmvb)

          Details:
          xine: cannot find input plug-in for MRL
          [rtsp://framfield:/asdfasdfasdfasdfasdf@81.31.100.47/broadcast/secure/ct2.rmvb]

          xine: input plug-in cannot open MRL
          [rtsp://framfield:/asdfasdfasdfasdfasdf@81.31.100.47/broadcast/secure/ct2.rmvb]

          xine: found input plug-in: RTSP streaming input plug-in

          2.okno:
          xine Message: - Kaffeine Player

          The host you're trying to connect is unknown.
          Check the validity of the specified hostname. (unable to resolve)


          V mplayeri mi isiel zvuk, ale nevidel som vobec obraz, aj ked stranku nacitalo.
          Prepokladam, ze xine a win32 codeky mam, kedze vsetko ostatne pozerat v pohode viem.
          Normalne pouzivam na stream - kaffeine, ale na toto som uz skusal aj mplayer, helix, kaffeine, real player. Helix a real player zobrazia okna aj s ovladanim, ale sa mi nespusti ziaden stream. Vo widlax to ide cez real player. btw, pouzivam ubuntu 6.06
          • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 19:33
            Avatar m4rtin.m   Používateľ
            > Posledná a nie nepodstatná vec, ktorú som už
            > spomenul na začiatku je, že to nie je úplne zadarmo. Po
            > registrácii na stránke a jej aktivácii sa možete prihlásiť a
            > prečíťať si všetko čo vás zaujíma. Pokiaľ sa rozhodnete
            > programy sledovať, je potrebné zaplatiť poplatok. Na
            > výber sú dve možnosti:
            >
            >
            > * Platba na 30 dni - 12 dolárov (cca £6.90). Po tejto
            > dobe je možné zaplatiť na ďalších 30 dní alebo prejsť na
            > druhú možnosť.
            > * Automatická aktivácia ďalšieho mesiaca (direct debit)
            > - 10 dolárov (cca £5.70). Pri tejto platbe sa bude kredit
            > obnovovať automaticky, ale nie je tu žiadna viazanosť a
            > kedykoľvek sa rozhodnete, tak môžte zrušiť platbu.



            asi za to treba zaplatit, nie??
            • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 19:37
              framfield   Návštevník
              ach boze, to myslis, ze som uplne sprosty? hlavne ked to mam na vlastnej stranke?
              samozrejme,ze mam tu sluzbu zaplatenu, asi ako by som potom vedel, ze mi to pod widlami ide?
              bez zaplatenia, takze vyskusas nieco.
              • Re: myeuro.tv pod linuxom 05.03.2007 | 17:57
                Avatar m4rtin.m   Používateľ
                > ach boze, to myslis, ze som uplne sprosty?

                prepac, ak som urazil tvoje ego, len sa pokusam posunut diskusiu dopredu.

                nebudem si predsa kupovat sluzbu, ktora aj tak nie je funkcna v mojej krajne, aby som niekomu na fore pomahal

                takze bud nam das linky kde sa to da odskusat a my ti povieme ci to na nasich masinach funguje,
                alebo kontaktujes ostatnych userov zijucich v zahranici s tou istou sluzbou a linuxom nech to oni odskusaju

                (zamerne som vynechal moznost ze nam poskytnes meno a heslo)
    • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 19:40
      framfield   Návštevník
      prisiel som na to, ze tie 3 stanice, ktore su tam zadarmo - tv ocko, ta3 a 24 idu cez kaffeine, ale platene uz nejdu (zaplatene to mam). mozno niekde tam by mohol byt problem a kaffeine nedokaze spracovat to prihlasenie alebo nieco podobne.

      btw, pre tyx ktori by to xeli skusat upozornujem, ze sluzba nie je pristupna zo slovenska a ciex, takze zbytocne sa tam neprihlasujte a neplatte (asi vas to ani nepusti, dalej ako po uvodne okno registracie)
      • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 19:48
        ---   Návštevník
        len ma tak napada ,ako system vie ze si zaplatil resp. nezaplatil a nic "neposle" (signal). Nie je to v tom ze je to nejako osetrene klucom a podobne ,ktory treba niekam skopcit aby prehravac vedel, ze si platiaci divak? Hlavne ked tie zadarmo TV idu.
        • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 20:57
          framfield   Návštevník
          nejako to asi bude s tym klucom tak ako pises. i ked neviem ako je to potom osetrene vo widlax, ale pravdepodobne to bude tak. uz len zistit ako na to, aby to fungovalo.
          • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 20:59
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            skus im napisat na support ... ak ponukaju nieco, za co platis, musia ti poradit a mat to osetrene .. pretoze potom je to znevyhodnovanie ...
      • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 19:50
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        ked pojdem cez nejaku proxynu mimo slovenska a ciech, tak to bude fungovat
        • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 21:00
          framfield   Návštevník
          ja netvrdim, ze nie. napisal som iba vyjadrenie tej spolocnosti, pretoze kamos co pracuje vo svedsku a teraz prisiel domov im pisal, preco mu to nejde na slovensku a taka bola ix odpoved.
          samozrejme, nie kazdy bezny uzivatel internetu ovlada pripojenia cez proxy a pod finty, takze som to skor myslel ako varovanie, aby si to niekto nekupoval zbytocne, i ked predpokladam, ze vacsina ludi na tomto fore, by to zvladla a navyse na co by si to aj niekto kupoval na slovensku, ked si to xyti na antenu v okne (az na niektore oblasti slovenska).
    • Re: myeuro.tv pod linuxom 04.03.2007 | 21:06
      framfield   Návštevník
      uz som napisal na support a cakam na odpoved, ale vies ako to je, hlavne ak je to firma ktora facha na widlax, tak ti su nie vzdy velmi oxotni trapit sa problemami linuxu.
      Ked pozriem na tu xybovu hlasku, tak mi to pripada ako prihlasovanie sa do databazy. je tam meno a sifrovane heslo, takze bude nieco na tom prihlaseni. no mohli vymysliet aj nieco jednoduxsie na prihlasovanie, aby to potom pekne islo hned po prihlaseni :(