Open office a integral

Sekcia: Aplikácie & Desktop 04.03.2007 | 22:26
Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
Dobry vecer. Mam mensi problem v Open office. Ako v textovom editore open office ahranicim hranicami hranatu zatvorku po integrovani urciteho integralu napr v hraniciach od 1 po2? Robim to pomocou utilitky formula. Integral ohranicim bez problemov. Dakujem.
sudo apt-get remove windows
    • Re: Open office a integral 05.03.2007 | 14:31
      karol   Návštevník
      Predpokladám, že myslíš dolný a horný index vpravo za hranatou zátvorkou, ktorý označuje hranice integrálu.
      Ak používaš tú utilitku, ktorú myslím ja, tak skús napísať do editačného riadku takýto zápis :

      int csub{1} csup{2} dx = [x]^{2}_{1}=1

      int ako si domyslíš nakreslí integrál csub a csup napíše to, čo je v zloženej zátvorke nad a pod integrál , no a horný index vpravo napíšeš ^{} a dolný _{}
      Keď som s Openoficom začínal, strašne ma to sralo, nadával som na ten sprostý riadok, ale časom som zistil, že takýto zápis sa dostane do krvi a už v tom píšem automaticky. Nutnosťou je zapnutá americká klávesnica. Tú grafickú pomôcku používam len vtedy, keď si nanejaký zápis neviem spomenúť. Dobrá rada je, že ak máš výraz v zlomku a celý zlomok chceš dať do zátvorky, (aby boli zátvorky vysoké ako celý zlomok), urobíš to nasledovne : left( je ľavá takáto zátvorka a right) je zase pravá. Takýmto zápisom bude zátvorka mať výšku výrazu v nej.

      Dúfam, že som odpovedal na to, čo si sa pýtal.
      • Re: Open office a integral 05.03.2007 | 14:32
        karol   Návštevník
        Pardon, to, že je to vyriešené som si všimol ako inak po odslaní príspevku !
        • Re: Open office a integral 05.03.2007 | 20:52
          Avatar gUbA Ubuntu, Debian  Používateľ
          OK. Neva, dakujem za dobre rady :).
          sudo apt-get remove windows