Otazka pre Ubuntistov + maly OT

Sekcia: Komunita 05.03.2007 | 06:09
Avatar srigi   Používateľ
Prejdete na Feisty Fawn?

<OT>
BTW co si myslite o tychto kratkych vyvojovych cykloch? IMHO to Linuxu skor skodi. Pozrite na MS, ten vydal novy operacny system po 5 rokoch. Preco sa nevydaju podobnou cestou aj distribucny developery a neladia jednu distribuciu cca 3 roky? Netreba potom vyvijat SW vzdy pre novu distribuciu, netreba tolko HDD miesta na mirroroch a pod.

Proste kcem vediet ci si myslite ci by Linuxu dlhsi vyvojovy cyklus prospel / uskodil.
</OT>
    • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 07:44
      Elven   Návštevník
      ja si myslim ze vyvojovy cyklus ubuntu ej super. ak by to bolo mozne tak by som ho urychlil na 3 vydania za rok kazde 4 mesiace...

      je to jeho hlavnou vyhodou oproti MS ci Debianu

      ak chces novsi vyrobok MS, tak si pekne zaplat za upgrade alebo za novu verziu a instaluj. nova verzia linuxu stoji mozno 10SK, zalezi na tom, po kolko su lacne CD u Vas v obchode

      ked pride feisty fawn, okamzite stahujem a davam si na komp

      tak ja si myslim ze rychly ciklus urcite prospel
      • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 07:55
        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
        mylis sa stanko .. lepsie je keby bol cyklus pomalsi ... staci 1 max. 2 release-y rocne ... radsej odladit a nech je vsetko v poriadku a az potom to uvolnit. ja som na edgy presiel po mesiaci a pol od jeho vyjdenia ... takisto to bude u mna s feisty ... lebo ked prejdem na testing, vzdy s problemami ... a ked uz ide o to, ubuntu ma oficialny release s LTS (long term support) rok a pol ak sa nemylim. Cize vlastne edgy aj feisty su len medzistupne, ktore su akoby predpripravou na dalsi LTS version, ktora by mala mat uz KDE4 napriklad alebo ine veci ...
        • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 15:18
          Elven   Návštevník
          keby bolo po mojom... tak by boli tak 3 releasy za rok. s tym, ze napriklad kazde dva by mali kompatibilne repozitare (napriklad edgy a feisty). myslim ze by to vyriesilo vela problemov...

          len co feisty pride tak si ho nahodim. inak myslim ze podpora 18 mesiacov je velmi slusna, vsak planujem edgy pouzivat do vydania feisty, feisty do vydania GG atd atd atd :)

          ja mam medzistupne rad :)
    • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 08:57
      Archer   Návštevník
      ake kratke :)

      nejde o to ako casto s avyda novy release ale ako dlho je supportovany


    • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 10:48
      Avatar Pavel Q4OS KDE  Administrátor
      Keby boli také dlhé vývojové cykly akú by si mal podporu nového hardvéru napr. pol roka po vydaní verzie? Kým by si mal novinky zahrnuté v distre, už by boli staré. Ale na druhej strane súhlasím, že by nezaškodilo niekedy miesto nahadzovania každej prkotiny do distra radšej dolaďovať stabilitu.

      Čo sa týka MS a Windowsu, je to niečo úplne iné, však Windows už mal výjsť pred 3 rokmi ak sa nemýlim (Longhorn). A keď už konečne vyšiel, väčšina používateľov nadáva, že v ňom nič nejde alebo musí kúpiť nové železo :-)
      • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 13:33
        Avatar srigi   Používateľ
        <CITE>
        Čo sa týka MS a Windowsu, je to niečo úplne iné, však Windows už mal výjsť pred 3 rokmi ak sa nemýlim (Longhorn). A keď už konečne vyšiel, väčšina používateľov nadáva, že v ňom nič nejde alebo musí kúpiť nové železo :-)
        </CITE>


        Mne ide o to poukazat na to, ze v MS sa 5 rokov ladilo WinXP, tak ze za tych 5 rokov sa dostal do celkom pouzitelnej formy (v dobe vydania bolo WinXP paskvil)

        Nepaci prave pri Ubuntu, ze ked sa distro ako tak ustabilni a ludia si nan zvyknu, uz je tu novy relase.
        • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 15:20
          Elven   Návštevník
          ako tak zvyknu? na kubuntu.sk sa nasli ludia, ktory uz mesiac po vydani edgy preskocili na feisty :)
    • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 12:57
      Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
      Mne sa vyvojovy cyklus nepaci. Bol by som za kratsi tak jedena verzia rocne. Ved este stale bezim na Dapperovi a som spokojny a ked tu bude feisty fawn tak pockam mesiac -dva ak tam bude nieco revolucne tak to nahodim. Ak nie tak radsej necham Dappera, pretoze nepotrebujem ine graf. prostredie(resp. graficke cacky typu 3D desktop atd) a dalsie klikatka.
      DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
      • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 12:58
        Avatar Michal Sekletár Arch Linux  Používateľ
        > Bol by som za kratsi tak jedena verzia rocne.

        samozrejme za dlhsi chybka sa vloudila :D :D
        DON'T FEAR THE PENGUINS Jabber: seki@jabbim.sk
        • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 15:22
          Elven   Návštevník
          ja som mal dlho dappera ale som teraz pod edgy alebo pod mint linuxom. a dovod? novsie balicky! firefox2, gaim2 beta, XFCE4.4RC2...
          • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 15:41
            Avatar srigi   Používateľ
            Mne sa toto presne na Linuxe napaci. Ak som v Ubuntu:EE mal Gnome 2.16, tak ak kcem novsie Gnome, oficialne to ide iba ako upgrade na FF. Toto je IMHO riadna blbost. Vsak ak vo widlach vyjde napr. novy IE, nemusim koli tomu davat Vistu. Stary poslem do kremikoveho neba a novy naistalujem. Preco to takto nie je v Linuxe (Ubuntu).

            Proste Linux ma nuti za cenu aktualneho SW, tak instalovat nove aktualne distro. Toto je kravina, zaklad by mal ostat aspon 2 roky a ladit sa optimalizovat, applikacie by zase upgradovali samostatne.
            • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 18:33
              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
              IE7 bez SP2 nehrozi ...
            • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 18:52
              tommy   Návštevník
              a to je taky problem si niektore balicky upgradnut?A ak ti Ubuntu v tomto nevyhovuje dak si ine distro, alebo si mozes spravit vlastny fork Ubuntu :)
    • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 16:07
      Avatar uid0 Debian  Používateľ
      pleties jedno cez druhe. kazdy software ma vlastny vyvojovy cyklus a vyvojovy cyklus nejakej distribucie to neovplyvni (a uz vobec nemoze uskodit jadru ["ci by Linuxu dlhsi vyvojovy cyklus prospel / uskodil"]).

      kto chce kratke, nech pouziva nieco s rolling updates.
      Debian. apt-get into it…
    • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 19:06
      --   Návštevník
      ja mam debian sarge uz dost dlho a vyhovuje mi. iba par balikov mam novsich - firefox, jadro (kvoli popdore hardveru) a ooo (kvoli podpore ODF) + nejake drobnosti. ked teraz vyjde etch tak to bude tak akurat v pravy cas, castejsie upgrady nie su velmi nutne.
    • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 20:16
      qw11   Návštevník
      Co sa tu pise o tom ze win. sa vyvija dhsie podla mna nieje pravda, ved windows sa tiez testuje len oni maju svojich testerov spomedzi uzivatelov a ty dostavaju testovacie verzie ovela skor ako sa vytvori finalna verzia. Co sa tyka ubuntu tak finalna verzia je 6.06 a 6.10,7.10 su vyvojove verzie pred dalsou stabilnou verziou a preto maju aj kratsiu podporu. Ide o to ze v ubuntu moze tieto verzie testovat kazdy kto si nepotrpi na 100% stabilitu.
      Podla mna je cyklus OK.
    • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 20:37
      Avatar pe3k Debian, Feisty  Používateľ
      Este mi povedzte aky zmysel ma preinstalovavat 3x do roka system. To je asi len pre tych, co nevedia co s casom. Aj preto som odisiel od mswin, aby som sa tomuto vyhol.
      • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 05.03.2007 | 21:24
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        apt-get update && apt-get dist-upgrade?
        Debian. apt-get into it…
    • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 06.03.2007 | 15:44
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      try Ubuntu LTS :D
    • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 06.03.2007 | 15:44
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      try Ubuntu LTS :D
    • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 08.03.2007 | 10:25
      Avatar Plado ubuntu  Používateľ
      Ja si myslim, ze ten cyklus je uplne v poriadku. MS si nemoze dovolit taky kratky cyklus, pretoze sa siri inym sposobom. Ktory cudak by si kupoval novy windows kazde 4 mesiace??? Ved u nich je ten problem, ze ak pustia do sveta novu verziu trva zhruba tristvrte roka, kim vecsina uzivatelov vymeni staru za novu. A v pripade Linuxov mozes mat na svojom kompe vzdy nieco nove, zatialco windows mas 5 rokov stary. A pokial viem, tak Debian je pre tich, co chcu jednu verziu drzat dlhsiu dobu...
    • Re: Otazka pre Ubuntistov + maly OT 12.03.2007 | 12:52
      fathum   Návštevník
      no ja uz som na feisty fawn presiel od verzie alpha3 tusim ...skoro kazdy den prichadzaju nove aktualizacie, kedze sa na nom stale pracuje ....bol som nadmieru spokojny so 6.06, 6.10 bola pre mna sklamanie a vratil som sa k 6.06 ....no 7.04 mi ide viac bezproblemovo ako, akakolvek verzia predtym, sice zacal som s ubuntu od 5.10, cize az tolko ich u mna nebolo :) ...a ked si vsimnes, podpora pre jednotlive verzie je dostatocne dlha, cize napr. v mojom pripade, nesedela mi 6.10, ostal som pri 6.06, ktora este dlho podporu bude mat .....tak som skusil 7.04, ta mi sedi a ostavam pri nej, mozno sa opat seknem s dalsou verziou a ostanem dlhsie pri feisty ....cize otazka okolo cyklov by bola viac na mieste, keby podpora starsich verzii bola iba od verzie po novsiu verziu