Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.03.2007 | 18:24
herbert   Návštevník
Prosim ma tu niekto modem vigor318 a ubuntu 6.10 rozbehane??ked hej tak mi prosim napiste postup v com sa lisi od postupu na 6.06 na www.vigor318.ic.cz..som ece zaciatocnik a podla tamteho navodu mi to nejde rozbehat nejak..diiki
    • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 05.03.2007 | 19:04
      I.Vlko   Návštevník
      Nefunguje snad hladanie?
      http://www.linuxos.sk/index.php?show=forum&id=170
      • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 05.03.2007 | 19:40
        herbert   Návštevník
        no ved to som si us pozeral..ale nie je tam..ja by som chcel od niekoho kto ma ubuntu6.10 a vigor318 navod ako to spravil lebo sa to lisi od ubunty6.04..diik
        • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 05.03.2007 | 19:46
          ---   Návštevník
          ja tu vidim tento navod , hlavne nepis ,ze ty mas vigor a tu je microcom:-)
          • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 05.03.2007 | 20:28
            herbert   Návštevník
            tak kamo..postupoval som presne podla toho znova a zase som stroskotal na 8.bode..tie prikazy maju byt pod sebou alebo to mozem zadat v riadku za sebou (sudo stdsl.sh start sudo pppoeconf)???..a ked to tak zadam tak mi zase vypise : interface nas0 could ot be created, reason file exists..communicataing blabla bla..LLC..failed connect to socket..a zacne vypisovat kazdu sekundu })})}||}":"}{}{}{}{::": take nieco..co som urobil zle?
            • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 06.03.2007 | 09:40
              Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
              ten navod sa lisi v tom, ze je tam chyba v adresari, spravne ma byt:

              /etc/ppp/peers/dsl-provider

              dalej /lib/firmware/***

              za *** si dopln podadresar adresar podla verzie jadra

              dalej je tam subor –cxacru-fw.bin
              a este tie prikazy do terminalu pis bez znaku #
              Tak to je asi vsetko
              • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 06.03.2007 | 09:41
                Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                este ked to kopirujes davaj za adresarmi aj posledne lomitko, napr. takto

                sudo cp stdsl.sh /usr/sbin/
                • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 06.03.2007 | 13:33
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  nejaky specialny dovod preco tam musi byt lomitko? lomitko za adresarom nemusi byt.
                  • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 06.03.2007 | 17:13
                    Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                    Mozno nemusi, ja ho tam davam, par krat sa mi totiz stalo (neviem presne v akej suvislosti), ze mi to namiesto tohoto skopirovalo do suboru s nazvom posledneho adresara. Odvtedy to davam na konci vzdy. V DOSe a Win sa mi to nikdy nestalo.
                    • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 06.03.2007 | 17:53
                      WlaSaTy   Návštevník
                      typnem si: ked si namiesto adresara dal nazov neexistujuceho objektu v suborovom systeme, mne sa tiez tak podarilo odpalit niekolko suborov. pri jednom to nevadi ale ak presuvas naraz viacej suborov tak sa zachova iba posledny a to je problem :-) odvtedy to robim aj ja i ked nemusim.
            • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 30.03.2007 | 22:06
              tomas   Návštevník
              ja som prisiel tiez len po 8. krok, a nechapem georwovu reakciu, ved to co pise nasleduje az v 10.kroku
              • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 31.03.2007 | 17:53
                Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                To, co som pisal su veci, ktore musis zmenit v tomto navode. Skus ist podla toho, je tam iny firmware. Po restarte PC by sa ti mal nacitat ten firmware do modemu - zistis to tak, ze ti zasvieti oranzova kontrolka vlavo. Musi to ist na 100%.
                • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 01.04.2007 | 14:18
                  tomas   Návštevník
                  no nejak som presiel vsetky kroky, ale ked spustim v terminali sudo stdsl.sh start, tak mi zacne pisat:

                  Intefrace "nas0" could not be created, reason: File exists
                  Communicating over ATM 0.1.32, encapsulation: LLC
                  Fatal: failed to connect on socket
                  Plugin rp-pppoe.so loaded

                  oranzová kontrolka svieti, skusal som spustit nejaku stranku ale ziadna nenabehla. a modem je funkčny, kedze je teraz spusteny pod winxp. Myslel som ze bude nejaka chyba so suborom stdsl.sh, ale obsahuje všetko čo ma obsahovať. Teda vsetko čo je v tom navode.
                  Každopadne, môžte mi poradiť kde je chyba? Diký
                  • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 01.04.2007 | 14:29
                    123   Návštevník
                    co takto kupit nejaky lacny router? A bude po problemoch. (ber to ako dobre mienenu radu ,takze neutoc :-)
                    • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 01.04.2007 | 21:44
                      tomas   Návštevník
                      asi to bude vazne najrozumnejsie riesenie, pretoze, vigor sa mi sice podarilo rozbehat. Ale zapne sa len vtedy ak bol predtym spusteny vo winxp, potom win restartujem a nabootujem ubuntu, vtedy mi vigor pod ubuntu ide spustit. Ale ak nabootujem ubuntu, hned po prvom zapati pc, tak ten modem nespustim... Neviem preco sa takto sproste správa...
                      Takže tvoju radu neberem ako provokaciu, ale asi najrozumnejsie riesenie
                      • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 02.04.2007 | 11:09
                        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                        zapne sa len vtedy ak bol predtym spusteny vo winxp


                        nesiel si dobre podla navodu, zle si skopiroval firmware. Uz som to tu s niekym riesil, mrkni starsie fora. Ten typek si to zle skopiroval, bude to asi aj tvoj pripad.
                      • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 02.04.2007 | 11:12
                        Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                        Tu je link na to forum.
                  • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 02.04.2007 | 11:07
                    Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
                    Skus vypnut PC, mozno aj odpojit nachvilu modem z usb, zapojit naspat a potom nastartovat rovno do Ubuntu, ci sa ti nacita firmware alebo je tam ten z windows. Ja uz ten modem nemam, mam teraz chello ale vzdy fungoval bez problemov. Treba ist presne podla toho navodu a nespravit nikde chybu.
                    • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 05.04.2007 | 21:23
                      _doom   Návštevník
                      Skuste tento navod:

                      http://doom-ubuntu.blogspot.com/

    • Re: Vigor318 a ubuntu 6.10 HELP 08.04.2007 | 18:05
      JimmyJoe   Návštevník
      Návod na www.vigor318.ic.cz je v celku správny, len nejaké drobnosti sú chybne uvedené. Tu je správny návod (odskúšané na verzii 6.06, 6.10,7.04):
      1. Treba nainštalovať br2684ctl a flex, obidva balíčky odporúčam nainštalovať cez synaptic.

      2. Stiahnuť firmware a stdsl.sh

      3. Firmware rozbalíme do /lib/firmware/***verzia kernelu****

      4. Skopírovať stdsl.sh do adresára /usr/sbin

      5. Upraviť ho ako je to v návode:
      - /usr/sbin/stdsl.sh otvoríme v nejakom editore a urobíme zmenu v riadkoch
      adsl-start prepíšeme na pppd call dsl-provider
      adsl-stop prepíšeme na stopadsl

      6. Pridať mu atribút spustiteľnosti
      sudo chmod u+x /usr/sbin/stdsl.sh

      7. Restart PC a pripojiť modem (asi to nemá význam, kedy sa modem pripojí, ale ja ho pripájam až teraz)

      8. Prepísať súbor /etc/ppp/peer/provider na /etc/ppp/peer/dsl-provider

      9. V /etc/ppp/peer/dsl-provider odkomentovať (vsunúť znak # pred) riadok /dev/modem

      10. sudo stdsl.sh start
      sudo pppoeconf

      11. Odklikať všetko ok

      12. Ak sa pripojenie nespustí pri štarte, tak ho viete spustiť príkazom
      sudo pon dsl-provider
      sudo stdsl.sh start

      - odpojenie mi nejak nechce fungovať, ale to je iba marginálny problém :)

      Dúfam, že vám to už teraz pôjde